Dział służący dyskusji nt. spraw, gdzie postawiony został zarzut z art. 53, 54, 61, 63, 65, 66 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
  • 2 / / 0
Witam, nie pisałem na tym forum jeszcze ale często was przeglądam.

Opisze po krótce moją sprawę.

27 stycznia z koleżka X zatrzymaliśmy sie na parkingu na małego bata. Ledwo odpaliliśmy i podjechali nieoznakowanym samochodem funkcjonariusze po cywilu, wsadzili głowę w szybę wyczuli słodki zapach i zaczęła sie cała akcja. Nie stawialiśmy zbędnego oporu i daliśmy im wszystko co mieliśmy z wagi zdjęli nam 3.4g konopi. Na przesłuchaniu wypytali nas o wszystko pogrążyły nas trochę smsy w telefonie i mi kazali pisać oświadczenie w którym napisałem ze urzyczałem dwom ziomka. Cały temat wzięliśmy z kolega na pół ze pół jego pół moje. Na pytanie skąd to mamy jednogłośnie powiedzieliśmy ze od gościa Y nie znam go widzieliśmy go raz i mam tylko numer telefonu do niego do tego juz nie aktywny i na karte. Nie mam zamiaru strzelac z dupy na gościa zwłaszcza ze naprawdę nie mam pojęcia kto to.Po przesłuchaniu pojechali do mnie gdzie znaleźli krzak wysokosci 5cm dopiero sadzonka w grow boxie z zarówka i folią aluminiową, ziarenko powiedziałem że wypadło mi kiedyś z worka i poczytałem w internecie jak to wychodować z ciekawości.
Teraz w środę miałem przesłuchanie i spisanie protokołu dla prokuratury. Na tym środowym przesłuchaniu które prowadził już inny funkcjonariusz nie było nic mowy o tym oświadczeniu z piątku. Co do krzaka zeznałem ze na własny użytek. i tu mam parę pytań.

1. Jutro mam zamiar iść do prokuratury dowiedzieć się jaki prokurator prowadzi tą sprawe i pogadac z nim. Czy ma to sens? ( jestem osobą pracująca w dużej korporacji mam na utrzymaniu dziewczyne ktora studiuje mieszkam sam do tej pory nigdy nie byłem karany.
2. Czego moze spodziewac się kolega ktory był ze mną. W protokole jest napisane ze zrzucalismy sie na temat wspólnie czy nie obciazy mnie teraz udzielaniem? Czy dostanie tylko posiadanie?
3. Co z tym nieszczesnym 5cm krzakiem w domu?
4. Jakie mam opcję? Myślalem o dobrowolnym poddaniu sie karze ale chyba to nie jest dobry pomysl czy moze jak pojde do prokuratora z pelnomocnikiem prawnym to mam jakies szanse na ten nowy artykul i umorzenie całej sprawy?

dla mnie najlepszym wyjsciem jest grzywna dla mnie i umorzenie dla kolegi jakie sa na to szanse?
5. I najwazniejsze czy pracodawca zostanie poinformowany o tym? bo w protokole napisane jest ze znaleziono to w aucie służbowym a nie przy mnie.


Z góry dzieki za pomoc i przepraszam za literówki i błedy jestem bardzo zestresowany ta sytuacja i boje sie o robote.

pozdrawiam :)
  • 3109 / 313 / 0
1. Jak chcesz się bawić w niską szkodliwość społeczną albo ogólnie coś zakombinować to weź adwokata i słuchaj jego rad. Szanse są zawsze ale biorąc pod uwagę roślinę na chacie to raczej będzie ciężko i pewnie zawiasy wpadną.
2. Jeśli kolega ma się wywinąć to możesz wziąć całość na siebie i odwołać poprzednie zeznania, jak dokładnie to ci już adwokat doradzi.
3. Pracodawca na 99% nie zostanie poinformowany.
  • 2 / / 0
co trzeba zrobić żeby odwołać wcześniejsze zeznania?
Czy policja sie nie wnerwi jak będę chciał zmienić zeznania i nie beda chcieli mi nasmrodzić? biorąc pod uwage to oświadczenie ktore pisałem na pierwszym przesłuchaniu? dziwne mi się wydaje ze na drugim przesluchaniu wogole nie bylo tego oswiadczenia, zostawili sobie na pamiatke czy moze wyrzucili?
  • 292 / 3 / 0
Polecam skorzystać z porad prawnika który zna się chociaż trochę na podobnych sprawach i prawach osób uzależnionych i prawie narkotycznym %-D

Oprócz tego polecam skorzystać z pomocy rzecznika praw osób uzależnionych *1

Jeśli koleżka z którym Cie zatrzymali jest w miarę 'ogarnięty' to podeślij mu info o tym rzeczniku i poradnik konsumenta konopi *2

Ustalcie wspólną wersje, najlepiej bez żadnego udostępniania i częstowania siebie nawzajem. Pamiętaj że każde wcześniejsze zeznania można odwołać / wycofać, oraz że w każdej chwili postępowania karnego masz prawo do odmowy składania zeznań bez podania powodu na wszystkie pytania, bądź na te na które nie chcesz odpowiadać *3

A przede wszystkim pamiętaj że na psach lepiej dostać 10 razy wpierdol jak zajdzie potrzeba i mieć szacunek na osiedlu, niż sprzedać żeby nie dostać batów !

przypisy:

*1. https://www.forum.haszysz.com/rzecznik- ... 57f6dff635&

*2. http://www.otwartapestka.info/poradnik_ ... nta1_4.pdf

*3. http://www.polskieustawy.com/norms.php? ... e=20080114
Wierzę w ciebie.
Uwierz we mnie.
Wierzę w was. Wierzę, że nie nadaremnie. Młode pokolenie, ostrzeżenie, życie z gównem nie ciekawsze... To nie koniec, tutaj zacznę.

Jeszcze raz powtórzę, co wpoiło mi podwórze: trzymać się jak najdłużej.
  • 5 / / 0
Na przyszlosc dla wszystkich - odmowa skladania wyjasnien i czekamy na adwokata!
  • 2814 / 13 / 0
Warto zwrócić uwagę, że istnieje szansa na to, że tak mały krzak nie zostanie w ogóle wzięty pod uwagę w sprawie, gdyż jest zbyt mały.
Uwaga! Użytkownik PcP jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 5 / 1 / 0
04 lutego 2012wielad pisze:
co trzeba zrobić żeby odwołać wcześniejsze zeznania?
Składasz nowe zeznania, z tą różnicą że na początku mówisz, dlaczego chcesz zmienić zeznania.
https://adwokat.suszynski.com.pl/gdansk/prawo-karne/przestepstwa-narkotykowe-adwokat-gdansk-gdynia-sopot-trojmiasto/
-Przestępstwa narkotykowe
  • 185 / 27 / 0
24 marca 2020Moiraa12 pisze:
Wow. Odkopałaś wątek sprzed 8 lat :-)
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.