Kurkuma (Ostryż długi, Curcuma longa) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy Kurkuma pomaga?

49%
1.Tak zwłaszcza w depresji.
20
34%
2.Średnio pomaga nie odczuwam szczególnie silnego działania.
14
17%
3.Nie pomogła mi.
7

Liczba głosów: 41

• 1257 / 228 / 4

Przy ketonach i kokainie nie zauważyłem "płytszych" akcji związanych z sama fazą czy jej siłą peaku... tutaj spokojnie można stosować. Jeden browar zawsze leciał w tle... jak na razie wątroba cała... a kurkuma leciała pare lat przed i po...
  • 19 / / 0

O, ciekawe, spróbowałem sposobu o którym mówili koledzy wcześniej, tzn. kurkuma+pieprz do wody i siup
Ja dałem trochę pieprzu, może z 8 sypnięć pieprzniczki i DUŻO więcej kurkumy. Spodziewałem się czegoś nie do upicia, a nawet mi smakowało XD
Minęło 40 minut od wypicia, szczerze to najwięcej czułem kilka minut po. Coś tam jest na rzeczy niby, ale do godziny to się zamyka.

Wkrótce zapalimy sobie legalnie zioło? Posłanka mówi, dlaczego tym razem to może się udać

"Jak to policeman przeszukuje mnie? Przecież mam prawo nosić to, co chcę" – możliwe, że już niedługo teza z piosenki Jamala stanie się rzeczywistością. Przynajmniej jeśli chodzi o słynną zieloną używkę. Powstał Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany, na którego czele stanęła posłanka Beata Maciejewska. W wywiadzie DLA natemat.pl opowiedziała, jak dekryminalizacja zioła miałaby wyglądać w praktyce.

Nowa Zelandia za legalizacją eutanazji. Niepewny wynik w sprawie marihuany

Ze wstępnych wyników referendum wynika, że Nowa Zelandia zdecydowanie opowiedziała się za zalegalizowaniem eutanazji - poinformowała w piątek komisja wyborcza. Kraj jest też bliski odrzucenia zmian w prawie, które umożliwiłyby rekreacyjne używanie marihuany. Według wstępnych danych przeciw jest 53,1 procent wyborców, ale do policzenia pozostało prawie pół miliona głosów.
  • 58 / 1 / 0

Ktoś się orientuje czy kurkuma się kłóci z dziurawcem. Bo stosuje miks na depreche hyperici , ginko biloba, kurkuma i szafran. W tym roku dwa razy straciłem pracę przez kowid a w ostatniej mnie oszukali. Siadło ostro na psyche , jeszcze przez debila siebie i kumpla zaliczyłem ciąg dwa dni na mefie a nie biorę już długo . W sumie po popłaceniu rachunków praktycznie jestem w czarnej dupie bez dochodu i pracy - taki off top ha ha ale ponawiam pytanie czy kurkuma się jakoś kłóci .
  • 1277 / 41 / 0

Kurcze przykra sprawa Stary, w jakiej branży robisz?
Mogę trochę pomóc z CV i rozmowami kwalifikacyjnymi :)
Mam sporo doświadczenia. Napisz na priv.

Żeby nie było offtopu: kurkuma a wymioty - czy zwiększa "potencjał"?
Pewnej nocy wypiłem ze 2-3 piwa, zabakałem trochę, nad ranem ciutkę 3-MeO-PCE dosłownie no i postanowiłem sobie zrobić wodę zdrową. Dodałem więc do niej wyciąg z kurkumu i chyba trochę ostropestu. Popijałem to i nie czułem się źle, choć byłem całkiem nieźle odklejony. Nagle z dupy poczułem, że muszę do toalety i poszedł paw pod ciśnieniem z kurkumą. Niestety ten żółty barnwnik jest tak trudny do zmycia, że mega żałowałem tej krótkiej chwili. Dotarłem, ale jednak zadziwiła mnie siła. Byłem jebanym Blastoisem pawia :D
  • 507 / 81 / 0

18 listopada 2020conducator pisze:
O, ciekawe, spróbowałem sposobu o którym mówili koledzy wcześniej, tzn. kurkuma+pieprz do wody i siup
Ja dałem trochę pieprzu, może z 8 sypnięć pieprzniczki i DUŻO więcej kurkumy. Spodziewałem się czegoś nie do upicia, a nawet mi smakowało XD
Minęło 40 minut od wypicia, szczerze to najwięcej czułem kilka minut po. Coś tam jest na rzeczy niby, ale do godziny to się zamyka.
Ja co rano pijam łyżkę kurkumy + pieprz, sok z cytryny, porządną papryczkę habanero i łyżkę oleju lnianego lub oliwy.... daje naprawdę speeda na co najmniej pół dnia :)
  • 263 / 54 / 0

Brałem kurkumę raz dziennie łyżeczkę przez około poł roku ale odstawiłem.
Nie wiem dlaczego ale odkąd zacząłem przyjmować kurkumę miałem problem z częstszym oddawaniem moczu. Nieraz tak mi się chciało lać, że nie mogłem wytrzymać, nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Odstawiłem kurkumę i jest normalnie. Niestety nigdzie nic na ten temat nie znalazłem. Nie na wszystkich jednak kurkuma działa dobrze, mi zaszkodziła.
  • 21 / / 0

18 listopada 2020DuchPL pisze:
Przy ketonach i kokainie nie zauważyłem "płytszych" akcji związanych z sama fazą czy jej siłą peaku... tutaj spokojnie można stosować. Jeden browar zawsze leciał w tle... jak na razie wątroba cała... a kurkuma leciała pare lat przed i po...
kokaina działa głównie na dopaminę (ketony nie wiem), a to inny układ.
Kurkuma i LSD z tego co wyczytałem głównie na serotoninie
  • 1257 / 228 / 4

24 listopada 2020Lunio pisze:
18 listopada 2020DuchPL pisze:
kokaina działa głównie na dopaminę (ketony nie wiem), a to inny układ.
Kurkuma i LSD z tego co wyczytałem głównie na serotoninie
Tu nie chodzi o to , na co działa kurkuma... tylko w czym przeszkadza, podczas stosowania NARKOTYKÓW
  • 9 / 1 / 0

Stosujcie podgrzaną, w książce "Happy Food. Przez żołądek do szczęscia" wyczytałem co nieco
Okazuje się, że kurkumina działa, wstrzykiwana w testach na zwierzętach do mózgu, jednak kiedy my stosujemy kurkumę, jest to już trochę bardziej problematyczne
"...Ale kiedy my, przeciętni ludzie, jemy kurkumę, kurkumina niemal w całości zostaje w jelicie, reszta trafia do wątroby, a później... jest usuwana z mocem. Jeśli pobierze się próbki krwi, najperwniej znajdzie się w niej co najwyżej śladowe ilości tej substancji, ledwie dające się zmierzyć.
Ale przecież - jakiś mądrala może nam to powiedzieć - Hindusi jedli kurkumę przez tysiące lat i dobrze im robiła.
Tak, ale oni jedli curry.
I tak dochodzimy do sedna. Rzadko dobrym pomysłem jest jedzenie superfoods ot tak, bez niczego. Inaczej lepiej sprawdzić jak były one wykorzystywane w tradycyjnej kuchni, bo jeśli przyrządzimy kurkumę w odpowiedni sposób, możemy przynajmniej uzyskać część przypisywanych jej pozytywnych skutów zdrowotnych"

Zwiększanie wchłanialności:
1. Dobrze opisany w temacie pieprz
2. Tłuszcz, najlepiej oliwa
3. Podgrzej
"Dopóki kurkuma jest zimna, organizm prawie nic z niej nie wchłania, nawet jeśli postąpisz zgodnie z dwoma powyższymi punktami. Dzieje siętak, ponieważ kurkumina nie rozpuszcza się w wodzie. Ale możesz to zmienić, podgrzewając jedzenie."

Również opisano, że według badań, może mieć równie skuteczne działanie przeciwdepresyjne jak fluoksetyna, działa silnie przeciwzapalnie, jednak zaznaczone jest, że musi być stosowana z zastosowaniem powyższych 3ch porad przygotowywania.

Najprościej pić w postaci tzw golden milk
-kardamon
-czarny pieprz
-kurkuma
-cynamom
-imbir
-mleko(roślinne lub zwykłe)
  • 1257 / 228 / 4

Działenie "przeciwdepresyjne" mogę z całą pewnością potwierdzić.

Jednakże "takiego działania" nie wykazują produkty dostepne w marketach pod nazwami prymat knorr itp ... to przyprawy, mające na celu nadać SMAK potrawie. Nie wiem czy to GMO czy inne ustrojstwo wpływa na jakośc zdrowotną tych "przypraw", ale wiem - że kurkuma ściągnięta bezpośrednio z uprawy, najlepiej w korzeniu działa tak jak powinna. Nawet nie koniecznie z pieprzem... działanie jest ODCZUWALNE po zapodaniu odpowiedniej dawki.

Kurkuma jest ze mna od 10 lat... i o dziwo, może własnie dzięki niej mam takie a nie inne zwoje z mózgu ( lub to co z nich pozostało ) po maratonach z : mefedronem / 3MMC / benzydaminą i pierdylionem wypalonych szlugów.

Ćwiczę ( i to dośc intensywnie ) spię ( normalnie i budze się wyspany ), watroba cała, jelita nie dziurawe, wzrok perfekt.
Może to kurkuma, może to kurkuma + tysiace innych produktów które zapodaje, może to styl życia... tak czy siak, kurkumę polecam...
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1759 uczestników Wejdź na czata