Kurkuma (Ostryż długi, Curcuma longa) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy Kurkuma pomaga?

44%
1.Tak zwłaszcza w depresji.
15
35%
2.Średnio pomaga nie odczuwam szczególnie silnego działania.
12
21%
3.Nie pomogła mi.
7

Liczba głosów: 34

Użytkownik nieaktywny
  • 3 / / 0

@AbsintionOpium
@pozytywnyczlek
To są kapsułki z kurkuminą 95% z pieprzem i imbirem.Jutro mam psychiatre i da mi pewnie ssri na nerwice i nwm czy moge ssri brac od razu czy zalozmy po 24h od ostatniej dawki kurkumy.A brałem ją 2 tygodnie a kurkumina podobno 24h siedzi w organizmie ale nwm jakz kumulacja.
Użytkownik nieaktywny
  • 18 / 1 / 0

@Czarnyczlowieczek No tak tylko abyś nie walił tego xWIE ile kaspułek, tylko jak np. z rana bierzesz SSRI to 16-17, jedna kapsułeczka na początek wystarczy, później sobie ustalisz czy może dwie, kurkuma też ci wpłynie dobrze na narządy itp, nie tylko o booscie serotoniny mówimy.

Amerykanie biorą coraz więcej LSD, czemu winne mogą być ponure prognozy dla świata

Fali przewodzą milenialsi i starsi, podczas gdy pokolenie Z się dystansuje.

Norwegia: Pokoje dla narkomanów nieczynne w wakacje. Ratownicy boją się fali przedawkowań na ulicy

15 marca Norweskie Ministerstwo Zdrowia zadecydowało o zamknięciu wszystkich – zarówno państwowych, jak i prywatnych – firm świadczących usługi związane ze zdrowiem. Zaliczyły się do nich pokoje iniekcyjne dla osób uzależnionych od narkotyków.
  • 56 / 2 / 0

Brałem 3 miesiące, razem z szafraceum codziennie I nie mogę powiedzieć, że działanie było widoczne, choć może dla tego, że miałem dobry etap w życiu. Stosowałem głównie ze względu, na to, iż miałem za darmo każde ilości drogiego preparatu "Licur Max".
Działania więc nie ocenie, bo zwyczajnie go nie czułem w żaden sposób. Na koniec zdenerwowany zjadłem 30 tabletek tego szafraca I no nogi mi się uginały przez 4 minuty, potem norma.
  • 131 / 7 / 0

zwieksza to cos serotonine ?
Użytkownik nieaktywny
  • 2 / / 0

Można brać kurkumine w kapsułkach 95% +pieprz,imbir razem z betahistyna 2x24mg?
  • 100 / 1 / 0

Czy można brać kurkumine + pieprz z lekiem SSRI a dokładniej paroksetyną ?
  • 7 / / 0

@Elendil89 Ostatnio zaczęłam wcinać trochę kurkumy z pieprzem, a jestem od paru miesięcy na 200mg sertraliny i nic szczególnego nie odczuwam, ale trzymam się małych porcji tj. 1-2 łyżeczki od herbaty kurkumy w ciągu dnia.
  • 36 / 1 / 0

Kurkuma jest świetna, lata temu jak JohnyHa pisał post o niej miał 100% racji. Polecam Ekstrakt + ekstrakt z Pieprzu Czarnego. Sklepów podawać nie można, chociaż to suple w sumie ale chyba każdy chodzący na siłkę kojarzy rodzimego producenta.
Użytkownik nieaktywny
  • 18 / 4 / 0

@Inglesss
Oczywiście sklep na wiadomą jaką literę :)
Również polecam kurkumę z tego sklepu.
A co do tematu kurkuma jest zajebista na odchudzanie bardzo polecam.
  • 3 / / 0

Ja również polecam kurkumę z pieprzem. Mi pomogła na problemy trawienne i co jakiś czas do niej wracam.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1332 uczestników Wejdź na czata