Prawne aspekty sprzedaży leków zawierających kodeinę

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

• 1654 / 156 / 1

Nie, nie da się. Możesz wzorem bb shakowac farmaceutce fejsbuka i narobić jej siary w pracy xD
  • 322 / 40 / 0

Z tego co pamiętam to farmaceuta ma prawo odmówić sprzedaży kodeiny, dxm i pseudoefedryny, gdy podejrzewa jego nadużywanie.

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.

Zbankrutował producent opioidowego leku

Purdue Pharm, amerykański producent leku OxyContin, wystąpił o ochronę przed roszczeniami wierzycieli. To skutek ponad 2,6 tys. pozwów...
  • 10 / 1 / 0

Ostatnio kupowałem thioco, a farmaceuta poinformował mnie, że przy podejrzewaniu nadużywaniu leku przez osobę, nagranie z kamery wraz z datą zakupu jest wysyłane do wszystkich aptek i zdaje sie "komisji farmaceutycznej" czy jak tam to nazwał. Myślicie, że próbował mnie przestraszyć i zniechęcić do kolejnego zakupu, czy ostrzegał, że poniosę konsekwencje czy cokolwiek? Nie mogę znaleźć nic na ten temat w sieci.
  • 7124 / 799 / 0

Poważnie masz wątpliwości? : ) Trafiłeś na zbawiciela, który chciał Cię wystraszyć.
  • 1082 / 162 / 0

18 sierpnia 2019idkwhatbroke pisze:
Ostatnio kupowałem thioco, a farmaceuta poinformował mnie, że przy podejrzewaniu nadużywaniu leku przez osobę, nagranie z kamery wraz z datą zakupu jest wysyłane do wszystkich aptek i zdaje sie "komisji farmaceutycznej" czy jak tam to nazwał. Myślicie, że próbował mnie przestraszyć i zniechęcić do kolejnego zakupu, czy ostrzegał, że poniosę konsekwencje czy cokolwiek? Nie mogę znaleźć nic na ten temat w sieci.
XDDDDD
Tak, to niestety prawda. Po kupieniu określonej ilości leków na kaszel (Acodin albo Thiocodin) w miesiącu, twoja twarz wędruje do wszystkich aptek w powiecie, natomiast ta konkretna zyskuje prawo do wywieszenia twojego zdjęcia za szybę z podpisem 'Tego pana nie obsługujemy'. Mnie spotkało to już w 3 aptekach w mojej okolicy, po Acodin muszę więc jeździć do Swarzędza albo Nowego Tomyśla.
Spoiler:
  • 1060 / 282 / 0

Powiedz farmaceucie że pora żeby zakończył ciąg na czymkolwiek tam leci bo mu szkodzi. Albo niech Orwella przestanie czytać. To nie lata 50-te w USA że detektywi latają po ulicy szukając ludzi ze śladami na łapach albo przysypiających i wiozą ich na przesłuchanie. To ostatnie to akurat nie mój wymysł. Niestety.
  • 1893 / 332 / 154

Nie jest to nakazane prawnie i nic takiego w prawie farmaceutycznym ani w UoPN nie istnieje, raczej chciał Cię nastraszyć. Tego typu ,,komisje farmaceutyczne'' nie mają racji bytu. Co prawda mogłeś trafić na farmaceutę, który z poczucia misji rozpowie o podejrzeniach nadużywania, ale mało prawdopodobne, żeby którykolwiek zastosował to w praktyce. Takie postępowanie jest poza tym, delikatnie mówiąc, nie do końca etyczne.
  • 10 / 1 / 0

Tak właśnie myślałem, jednak zawsze lepiej poznać czyjś punkt widzenia i/lub wiedzę na określony temat. :cheesy:

lol

• 2515 / 216 / 0

faktyczniee jest coś takiego, ale dopiero jak twój licznik przekroczy 100 kupionych opakowań
[dlatego większość narkomanów zakłada bluzy z kapturem, zeby nie bylo wizerunku na kamerze]

ostatnio jedna facetka nie chciala mi wydac leku, a że wiem gdzie mieszka zostawilem jej martwego gołębia na wycieraczce
to ostrzeżenie, kolejnym razem będzie kupa
  • 331 / 26 / 0

Jak jeszcze nie bylo tych rygorow pare dobrych lat temu pamietam jak poprosilem pania o sto czy tam 50 juz nie pamietam opakowan Antka akurat zrobila wieksze zamowienie w hurtowni i w aptece miala tyle sztuk. Az sie zdziwilem, ze dala mi tego tyle.
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata