Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 98 • Strona 1 z 10
  • 1167 / 12 / 0
Nerwica
Nieprzeczytany post autor: vi4rus »
Witam

Prawdopodobnie mam nerwice lekowa. Czy mogę w tym przypadku brać stymulanty?
Czy raczej one będą pogłębiać chorobę?
  • 78 / / 0
Re: Nerwica
Nieprzeczytany post autor: Mr R »
Prawdopodobnie? To diagnoza lekarza czy Twoja? Jeżeli Twoja - to dlaczego tak sądzisz? Co się dzieje nie tak? Bo czytanie po wikipediach o rożnych chorobach i ich wkręcanie sobie... A czasem tylko brak magnezu w organizmie po prostu... :) Jeżeli masz nerwicę to tak, amfa ją będzie raczej pogłębiać tylko - każdy zjazd, każdy dzień po i dni na trzeźwo w jakiś czas po... Zainteresuj się raczej innymi narkotykami/lekami, masz taki wybór ;)
♪♫♪ harmony (: ♪♫♪
  • 1530 / 6 / 0
Nie mówiąc już o możliwości wkręcenia sobie czegoś na stymulancie, np na fecie.
"Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną Dopiero gdy dany kraj zauważy że jego plony uległy zniszczeniu jego przemysł jest sparaliżowany jego siły zbrojne są niezdolne do działania zrozumie nagle że brał udział w wojnie i że tę wojnę przegrywa"
  • 1218 / 21 / 0
Stymulanty odpadają. Kiedyś piłem codziennie po 1L energy drinków i jednej kawie, od czasu jak mam nerwicę to kawę piję raz na miesiąc. Powodzenia w walce z chorobą. Jeżeli na serio to nerwica lękowa to masz szansę na wyłapanie naprawdę fajnych leków bez przypałów, zczilluj, nie spiduj:D Zależy jeszcze jak wygląda ta twoja "prawdopodobnie nerwica". Jeżeli masz lęki, to nie nerwica, a jeżeli masz bóle, panikę i lęk przed śmiercią to radzę odwiedzić psychiatrę i poprosić o przeciwlękowe benzosy.

EDIT. ...i oczywiście rozpocząć leczenie także innymi lekami, bo jak będziesz sobie wkręcał tą nerwicę to będzie coraz gorzej.
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2011 przez Psychopath, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik Psychopath jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1457 / 17 / 0
Re: Nerwica
Nieprzeczytany post autor: kfs »
Jak wyżej, stymulanty najczęściej tylko pogłębiają stany lękowe u osób podatnych, oczywiście są wyjątki, ale nawet u osób "zdrowych" nadużywanie mocnych stymulantów może doprowadzić do takich objawów.
Na "leki" też uważaj, wiele z nich ma zbyt dużo skutków ubocznych, szczególnie przy długotrwałym stosowaniu. Najlepiej najpierw próbować samemu, bez pomocy używek/leków, ewentualnie psychoterapia (szczególnie, jeżeli znajdziesz odpowiadającą Tobie osobę do pomocy, bo to podstawa), jeżeli to nie pomoże to wtedy farmakologia.
Uwaga! Użytkownik kfs nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 6 / / 0
tu pisze bo tam mi przez cenzure ne przechodza posty szamam aco i tramal do tego grjepy w tbasach i jets ok troche mozg zjebany ale dobrze wino tez pije i dentke tagze a nerwice duzom tesz mam po aco edward
  • 1457 / 17 / 0
Re: Nerwica
Nieprzeczytany post autor: kfs »
@Crookers, współczuję. A co dokładnie brał? Przyczyny samobójstwa mogą być naprawdę bardzo różne, niestety nie da się tego już wyjaśnić, mogą być tylko domysły.
Podczas testowania fluoksetyny w latach 80-tych miało miejsce dużo samobójstw, które koncern farmaceutyczny tuszował. Potem przez następne 20 lat, kiedy lek był dostępny na rynku była cała fala samobójstw, która wciąż rosła u osób, które przyjmowały ta substancję. Ile było w tym winy ssri, a ile zbiegów okoliczności - nie wiadomo. W każdym razie antydepresanty na pewno nie są całkowicie bez winy, szczególnie jeżeli się je nagle odstawi po dłuższej kuracji, lub zmieni na coś innego. (niestety chyba wszystkie "nowoczesne" ssri opierają się na pierwotnej fluoksetynie, "nowsze" leki to po prostu jej analogi)
Uwaga! Użytkownik kfs nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1650 / 227 / 0
to, na czym się skupiasz, to może 20% całej sytuacji. Do zwalczania nerwicy trzeba podejść CAŁOSCIOWO.

1. DIETA
2. suple
3. wolność od mass mediów, oczyszczanie umysłu od negatywizu, porównywania się z innymi (fb) itd.
4. medytacja/sport
5. nowe sytuacje/wyzwania
6. obserwowanie swojego umyslu, błędów poznawczych, czytanie dobrej literatury itd.

mniej więcej o to mi chodzi. good luck
What do you think? You break bad?
  • 226 / 33 / 0
spekulant pisze:
Lekarz mi powiedział, że leki nootropowe tworzą nowe receptory, a te zablokowane jakby reanimują. Tak mi to wyjaśnił, ale odradzał brania na własną rękę. Później czytałem na temat Noopeptu w necie i też natknąłem się na takie informacje.
Lekarze to fatalne zrodlo informacji. Jezeli siedzi sie choc troche w temacie to mozna uslyszec czasami fajne perelki, jak np. 'leki ssri nie powoduja zaburzen seksualnych', 'leki nie zmienia u pana emocji', a mozna by tak jeszcze wymieniac i wymieniac.
Glownym zadaniem lekow nootropowych jest poprawa funkcji kognitywnych (poprawa koncentracji, pamieci), nie zas tworzenie nowych receptorow. Noopept nie ma zadnych wlasciwosci tworzenia nowych receptorow dopaminowych czy serotoninowych (a przynajmniej nie trafilem na zadne takowe badanie, jezeli ktos znajdzie, to chetnie przeczytam), upreguluje za to NGF/BDNF, ktory wspomaga neurogeneze i chroni receptory dopaminergiczne, ale nie jest to wybitnie silne zadzialanie i robi to chyba kazdy antydepresant. Sulbutiamina za to upreguluje receptory D1, nie wplywa na BDNF/NGF, ale jest w stanie chronic w pewnym sensie przed smiercia komorek. Tyle ja wiem. Znalazlbys te informacje, o ktorych mowisz?
  • 16 / / 0
Od 3 miesięcy zmagam się z nerwicą. Od ponad tygodnia ustawiono mi karbamazepinę, zamiast agomelatyny, która zupełnie nie pomagała. Pytanie: z jakich substancji najbezpieczniej korzystać podczas nerwicy? alkohol nie wchodzi w grę, bo karbamazepina. Najlepiej by było możliwie uniknąć potencjalnego napadu paniki, lęku. Mam dosyć sporo alprazolamu na ten przypadek, ale wolałbym po prostu tego uniknąć.
Uwaga! Użytkownik adamele22 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 98 • Strona 1 z 10
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.