Jak szybko naprawic receptory GABA

Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

Posty: 147 Strona 15 z 15
Rejestracja: 2010
  • 1059 / 27 / 0

szalwia nie dziala na gaba, raczej nie
Rejestracja: 2016
  • 389 / 118 / 0

@Kokon90 @cebex
Szałwia jak najbardziej działa na GABA. Oczywiście mowa tutaj o szałwii lekarskiej. Tak samo ginko biloba. Oba wykazują antagonistyczne działanie na GABA-A, więc mogą osłabiać działanie rzeczy typu Z-drugs.

Poradnik Uliczne BHP – przykłady sytuacyjne

Czym jest „Uliczne BHP”? Jest to umowna i potoczna nazwa na wspólne określenie zasad, według których poruszamy się w publicznej przestrzeni. Są to wewnętrzne wzorce dotyczące naszego prywatnego bezpieczeństwa. Stworzone samodzielnie bądź grupowo, w oparciu o okoliczną sferę działań. Ustalone przez nas i srodze przestrzegane. Jest to kawałek teorii, który stosowany w praktyce odczuwalnie zwiększa szanse na uniknięcie przykrych sytuacji.

Siedziała w więzieniu za przemyt narkotyków. Znalazła pracę w polskiej policji

Kobieta, wcześniej skazana w Szwecji za przemyt narkotyków, pracowała od sierpnia w gorzowskiej policji. Jak się okazało, przyjęto ją do służby, bo nie figurowała w rejestrze karnym. W środę została zwolniona z pracy.
Rejestracja: 2012
  • 40 / 1 / 0

Nadadzą się na odbudowę receptorów? Jak powinnam się po nich czuć? Polepszy mi się humor/sen czy pogorszą?
Ktoś tu wspominał o kawie. Ona przeszkadza w czymś? Jak z melisa i yerbą?
Jeszcze jak ma się sprawa z pregabaliną? Czytałam cały wątek, ale jest tu tyle informacji, że nie ogarniam już co do czego...
Rejestracja: 2016
  • 389 / 118 / 0

Mogą podziałać, ale nie widziałem badań które by testowały je dokładnie w tym celu. Używano do tego flumazenilu który też jest antagonistą GABA-A, więc hipotetycznie one też mogą tak działać. Zanim (i jeśli) pomogą to najpierw mogą pogorszyć efekty odstawienia.

Pregabalina powinna jak najbardziej pomóc. W szczególności jeśli chciałabyś się w tym czasie też leczyć ginko biloba czy szałwią. Oczywiście pregabalina powinna być brana codziennie, a nie tylko 'jak potrzeba'.

Spożywanie kawy (i ogólnie kofeiny) pogarsza sen i lęki. Nawet jeśli pije się ją tylko rano, to i tak miesza w kortyzolu i innych rzeczach. Oczywiście nie u każdego.
Rejestracja: 2012
  • 40 / 1 / 0

A fenibut? Pomaga na regenerację czy właśnie należy go odstawić?
Rejestracja: 2016
  • 389 / 118 / 0

Też odstawić. Nie powinien za bardzo zaszkodzić bo działa na gaba-b, a nie gaba-a, ale mieć oba rozwalone to już dramat.
Rejestracja: 2010
  • 879 / 95 / 0

23 lutego 2021Kokon90 pisze:
A fenibut? Pomaga na regenerację czy właśnie należy go odstawić?
Każdy agonista, w tym Phenibut rozregulowuje gaba.
Posty: 147 Strona 15 z 15
Wróć do „Minimalizacja szkód i prewencja efektów ubocznych”
Na czacie siedzi 2084 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość