Minimalizacja "zejścia" po stymulantach

Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

• 1709 / 504 / 0

Dawaj link do tego badania bo przy przedawkowaniu benzo pewnych kwestii nie rozwiąże i życia nie uratuje. Nie sugerować się tym postem bo się przekręcicie.
Dla mnie zawsze zestaw:
Magnez
Witamina C
Sporo wody, najlepiej bogatej w minerały
Lekkie posiłki bogate w białko
Trochę szybko przyswajalnych węglowodanów
Melisa zamiast benzo na uspokojenie, ułatwienie zasypiania
Szałwia na poty
Abstynencja od innych dragów póki trwa zjazd, nawet fajki ograniczam
  • 2427 / 523 / 155

Mój zestaw na zjazd to z kolei:
- komplet elektrolitów (magnez, potas, chlorki - polecam Aspargin lub w ogóle Orsalit w saszetkach do rozpuszczania),
- izotoniki, woda mineralna, wszelkie płyny zawierające minerały czy musujące tabletki witaminowe, glukoza apteczna,
- w kryzysowej sytuacji coś moczopędnego typu furosemid (trzeba uważać na interakcje),
- atropina (w pogotowiu pod ręką, w razie znacznej bradykardii - ratowała mi dupę przy tętnie ok. 32 na zjazdach i odwodnieniach na skrętach),
- benzo, najlepiej estazolam, a jak ktoś nie chce/nie może - waleriana,
- lekki (!) posiłek, ale jak wyżej napisano - pełnowartościowy,
- sen, jako najlepszy lekarz, dużo snu robi najważniejszą robotę,
- ibuprofen, jeśli głowa bardzo boli.

Wypisała tysiące recept na "heroinę w pigułce". Z małego miasteczka uczyniła stolicę przedawkowań

Daniel Schneider, bohater serialu dokumentalnego "Farmaceuta", próbuje dociec, dlaczego w jego miasteczku młodzi ludzie zaczynają masowo umierać z przedawkowania leków i dlaczego nikt nie reaguje, gdy lokalna lekarka wypisuje tysiące recept na silnie uzależniający opioid.

Śmiertelnie niebezpieczne dopalacze na Ursynowie. Policja zatrzymała sprzedawcę "Henia"

Ursynowscy kryminalni zatrzymali 29-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości syntetycznego narkotyku będącego "odpowiednikiem kokainy".
  • 225 / 20 / 0

Chyba trzeba jednak uczciwie napisac, ze o zejscie nalezy zadbac przed cpaniem.
Czytalemostatnio artykul ,zrodlanie pamietam, o zastosowaniu acetylocysteiny w redukcji stresu oksydacyjnego. O tym chyba wszyscy wiedza, w badaniach na szczueach okazalo sie,ze grupa szczurow ktora otrzymywala acc nie wykazaywala zredukanych oslonek mielinowych podczas podawania im metamfetaminy. Od kilku lat biore acc bo uwazam ze to dobry lek. P.wirusowy,poprawia funkcje kognitywne itp . Kto chce znajdzie info.
Ciezko sprawdzic czy ocenic czy faktycznie tak to dziala u ludzi, ale z mojeg9 doswiadcEnia odnioslem wrazenie, ze brak zjadzu , brak takiego typowego brainfoga- ciezkiej glowy nastepnego dnia po amf/met.
Rowniez acc ma dzialnie przecidepresyjne.

Uwazam ze warto go stosowac jak ktos ma kontakt ze stymulantami, jeali zalezy nam na sprawnym funkcjonowaniy mozgu

Zauwazylem tez ze selegilina w przypadku amf/met przynosi pewne korzysci. Jak ktos ma jakies dane oraz doswiadczenia z laczenia obydwu to niech sie podzieli wiedza.
  • 1252 / 106 / 0

Jakie opinie o dostarczaniu kalorii za pomoca wycisnietych sokow z warzyw/owocow podczas fazy? To tak poza uzupelnianiem elektrolitow
  • 1 / / 0

Sen to podstawa u mnie
  • 501 / 15 / 0

Dobry sen, multiwitaminy, nawodnienie, posiłek bogaty w białko i 150mg amisulprydu to mój sposób na brak zwały :)
Wróć do „Minimalizacja szkód i prewencja efektów ubocznych”
Na czacie siedzi 784 uczestników Wejdź na czata