Piwo - wątek smakosza

Alkohol etylowy pod każdą postacią.
Więcej informacji: Etanol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

• 9576 / 1852 / 0

Ten Argus to podobno właściwie to samo, co Grand Imperial Porter z browaru Amber, który szanuję (w sensie porter i browar w sumie też).
Nie piłem go nigdy więc w sumie nie wiem, ile w tym prawdy.
Bardzo spoko, że jest w puszce, bo lepiej się leżakuje. Chyba skoczę jutro po 1 egzemplarz i spróbuję.
Użytkownik nieaktywny
  • 43 / 1 / 0

Ja uwielbiam perłę najlepiej w butelce, Łomża również ale w Angli ciężko dostępne, praktycznie wszędzie puszka,
meth plus piwko pite przez 6h

Miejsce produktów heat-not-burn w redukcji szkód palenia tytoniu

Wiadomo, że palenie papierosów szkodzi. Pierwszy raport na ten temat pochodzi z 1964 roku. Czy można leczyć silne uzależnienie od palenia papierosów innymi środkami zawierającymi nikotynę? Jak zredukować szkody spowodowane paleniem tytoniu, jakie miejsce mają tu e-papierosy i czym się różnią od produktów heat-not-burn (HnB), czyli tzw. systemów podgrzewania tytoniu (THS)?

Pili środek do dezynfekcji. 9 osób nie żyje, w tym matka pięciorga dzieci

Dziewięć osób spotkało się na imprezie we wsi Tomtor w Jakucji. Kiedy skończył się alkohol, sięgnęli po środek do dezynfekcji rąk. Cztery osoby zmarły na miejscu, trzy w ciągu kilku godzin, a o życie 48-letniej kobiety lekarze walczyli przez 10 dni. Zmarła w czwartek osierocając pięcioro dzieci.
  • 9576 / 1852 / 0

Jesteś w Anglii, jednym z kluczowych dla piwa krajów i pijasz Perły i Łomże? To pewnie z tęsknoty za krajem, ale mi nawet by to do głowy nie przyszło mając w zasięgu ręki ich bittery, czy stouty. Taki bardzo dobry Spitfire jest pewnie wszędzie i zapewne taniej, niż importowane z Polski.
  • 648 / 139 / 0

27 listopada 2020jezus_chytrus pisze:

Bardzo spoko, że jest w puszce, bo lepiej się leżakuje. Chyba skoczę jutro po 1 egzemplarz i spróbuję.
i jak? próbowałeś? Bo jak dla mnie, to straszny ulep i aż mi się nie chce wierzyć że to amber. Co do portera bałtyckiego, to zdecydowanie polecam grodziskie
  • 9576 / 1852 / 0

Nie próbowałem - dobrze wiedzieć.
A czy to prawda, że to 100% to samo, co Grand z Amber'a, to pewności nie mam. Takie krążyły opinie, jak wyszedł.
  • 1897 / 399 / 28

Wyleżakowany Argus Porter może być niezły, niestety to też zależy do warki, a te są nierówne. Nie sądzę, żeby to było to samo piwo co porter z Ambera. Argusy są warzone na dużo większą skalę, a Amber warzy w swoim browarze na Pomorzu, natomiast Argus jest chyba dalej przez Browary Łódzkie robiony.
  • 9576 / 1852 / 0

Być może zmienili browar.
Na początku faktycznie był warzony przez Amber, czyli można przyjąć, że wtedy było to bardzo podobne piwo, bo zapewne recepturę wykorzystali tę samą.
http://kopalniapiwa.pl/argus-porter/ - parametry różnią się od Granda i 0.1%, czyli właściwie mogły być takie same.
  • 263 / 39 / 0

Amber Koźlak, 6.5% alk. Z piw nieco wyższej półki moja ścisła czołówka. Nie tylko bardzo oryginalny, słodkawy smak, do do tego ten szlachetny rubinowy kolor. Idealne na relaks po wieczornym treningu (10km biegu) jedno piwko, a potem lufa indyka :extasy:
  • 9576 / 1852 / 0

Koźlak to klasyka gatunku i mega ważne piwo w historii polskiego browarnictwa.
Ten rubin jest tak fantastyczny, że wprawia w zachwyt, jak się patrzy na szkło przez światło.
Odkryłem to piwo daaaawno temu, jak było jeszcze w innej oprawie - dużo lepszej moim zdaniem, bo wyróżniała się na półkach (nawet wtedy, kiedy wjechał kraft). Dziwi mnie ten zabieg, bo piwo miało wtedy znakomitą renomę, a butelka była jej wizytówką. Dziwny ruch marketingowy, bo wygląd / nazwę zmienia się raczej wtedy, kiedy jest źle.
Na szczęście na jakości nie straciło nic a nic.

Nie jest to jakiś wymyślny styl piwny, ale ja lubię koźlaki - szczególnie o tej porze roku. Nabrałem ochoty...
  • 1433 / 214 / 0

Wróć do „Etanol”
Na czacie siedzi 1952 uczestników Wejdź na czata