Kodeina - wątek ogólny. Vol. II

Alkaloid opium - metylowana pochodna morfiny.
Więcej informacji: Kodeina w Kuchni [H]yperreala

Moderator: Depresanty

Posty: 3054 Strona 290 z 306

tur3k
Posty: 2333
Rejestracja: 19 czerwca 2010


Drevolt pisze :
Czyli że nadal będziemy kupowali dwupaki?


Tak.

Drevolt pisze :
Na chuj ta cała ustawa była w takim razie


Pod publikę, że Państwo walczy z narkotykami aptecznymi bez recepty.

ledzeppelin2
Posty: 1028
Rejestracja: 30 sierpnia 2010


"Zawartość wspomnianych substancji czynnych w jednorazowo wydawanym opakowaniu, nie będzie mogła przekraczać 720 mg dla pseudoefedryny, 240 mg dla kodeiny i 360 mg dla dekstrometorfanu. W rezultacie pacjent będzie mógł w aptece kupić maksymalnie np. 24 tabletki Gripexu Max. Z drugiej strony producenci takich leków jak Acodin (30 tabletek z dekstrometorfanem po 15 mg) czy Thiocodin (20 tabletek z kodeiną po 15 mg) będą musieli zmniejszyć ich opakowania dostosowując je do nowych wytycznych.


Art. 71a. 2. Wydawanie z aptek ogólnodostępnych i punktów aptecznych produktów leczniczych, o których mowa w ust. 1, w ramach jednorazowej sprzedaży, podlega ograniczeniu ze względu na maksymalny poziom zawartości w nich określonej substancji o działaniu psychoaktywnym niezbędny do przeprowadzenia skutecznej terapii w dopuszczalnym okresie bezpiecznego leczenia dla jednej osoby, z wyłączeniem produktów leczniczych wydawanych z przepisu lekarza.
A do tego:
Art. 129e. 1. Karze pieniężnej w wysokości do 500 000 zł podlega ten, kto wbrew ograniczeniom, o których mowa w art. 71a ust. 2, wydaje produkt leczniczy.

Innymi słowy ja rozumiem to tak: po 1 stycznia jeśli wydam duże opakowanie Thiocodinu albo Acodinu grozi mi kara 500 000 zł. Mimo, że jest to lek OTC i taka informacja jest na opakowaniu. Sprzedać ich zgodnie z prawem bez recepty nie mogę. Co zatem mam z tymi opakowaniami robić? Czekać aż jakiś lekarz przepisze je na recepcie? A może sprzedawać pacjentom na listki?
Przydałaby się tutaj jakaś inicjatywa Naczelnej Izby Aptekarskiej i pytanie do GIFu albo Ministerstwa Zdrowia – co z tym fantem zrobić? Zdaję sobie, że nie jest to może jakiś wielki problem, od którego zależała by przyszłość apteki (chociaż kara 500 000 może aptekę pogrążyć). Ale z drugiej strony historia nas uczy, że dziennikarze potrafią przygotowywać różne prowokacje. Np. chodząc po aptekach i sprawdzający czy da się bez recepty kupić leki na receptę – i potem to publikują i donoszą do WIF.
Jak dla mnie ta sprawa wymaga wyjaśnienia. Do końca roku zostało już niewiele czasu. Najlepiej byłoby zejść z problematycznymi opakowaniami do zera z magazynu. O ile się da…"


źródło

overandout
Posty: 167
Rejestracja: 29 marca 2014


raz rzeczywiście dostałem rozdzielony dwupak, całego po nowym roku nie udało mi się kupić nigdzie. w wielu aptekach przerażone aptekarki dostają szału na samą wzmiankę(bardzo zabawne to jest wtedy). w innej aptece słyszałem jeszcze, że podczas nabijania wyświetla im się info o nowych przepisach (lol).
kupować może będzie się dało ale u mnie już długo przed nowym rokiem wiele aptek zrezygnowało z zamawiania dwudziestek.

Lofttaemi
Posty: 4
Rejestracja: 15 lipca 2016


Po to, po co większość podobnych ustaw - by sprawiać wrażenie, że jakkolwiek walczą z hurrr durr ćpunami i uspokajać rodziców, których dzieci kupowały aco. :cheesy: Może jak to się trochę uspokoi, acodin(lub któryś z tussi-braci) też wróci do 30stki tabletek, z moich obliczeń wynika, że w obecnej dawce 15mg powinien się mieścić - miło by było dla portfela i tolerancji, a im też chyba na rękę, bo wątpię, by aż tak dużo było desperatów wydających 3 dychy na jeden trip.

scalono. TL

(Proszę o scalenie z poprzednim postem, nie pokazała mi się następna strona)
Edit: U mnie w co najmniej czterech aptekach sprzedają albo normalnie, albo oficjalnie "rozdzielone", z jednym listkiem na paragonie a drugim nabitym kilka godzin później przez farmaceutę. Myślę, że minie miesiąc i wszędzie wrócą.

Drevolt
Posty: 523
Rejestracja: 20 sierpnia 2015


tur3k pisze :
Drevolt pisze :
Czyli że nadal będziemy kupowali dwupaki?


Tak.

Drevolt pisze :
Na chuj ta cała ustawa była w takim razie


Pod publikę, że Państwo walczy z narkotykami aptecznymi bez recepty.

No to zajebiście
Właśnie pewnego dnia zdziwiłem się gdy prosząc o thiocodin aptekarka podała mi dwupak

jagupard
Posty: 144
Rejestracja: 12 stycznia 2016


U mnie cały czas zamawiają dwupaki. Niestety sprzedają po 10 tab tylko, chyba że nie ma ludzi w aptece to mi dają tyle ile chce, widocznie mnie lubią bo dobry chlopak ze mnie. W innej zaś dostalem bana na thiocodin i jestem tam zakazaną mordą nr 1 na liście.

Kurwa, gdybym był farmaceutą to opychałbym wszystko jak leci każdemu.

Chyba że dzieciom no to wiadomo że nie.

ichuj
Posty: 67
Rejestracja: 09 września 2010


Wczoraj też udało mi się kupić dwupak, dostałem odrazu dwa paragony, na każdym wybite 0,5 opakowania. Może robią tak, by pozbyć się starych zapasów. Jeśli duże opakowania zostaną, to ja jestem zadowolony :)

legeartis
Posty: 11
Rejestracja: 14 stycznia 2016


A ja uważam, że już niebawem wszystkie preparaty z kodeiną, dekstrometorfanem i pseudoefedryną będą tylko i wyłącznie z przepisu lekarza. Jest tyle różnorodnych preparatów zastępczych, że bez problemu pacjenci poradziliby sobie z przerzuceniem się na inne preparaty. Oczywiście w kwestiach leczniczych. Przykładem jest fenylefryna zamiast pseudoefedryny. Zamiast dekstro i kodeiny mamy silne przeciwkaszlowe chociażby cytrynian butamiratu i lewodropropizynę.

jagupard
Posty: 144
Rejestracja: 12 stycznia 2016


legeartis pisze :
(...) Przykładem jest fenylefryna zamiast pseudoefedryny. Zamiast dekstro i kodeiny mamy silne przeciwkaszlowe chociażby cytrynian butamiratu i lewodropropizynę.


Klepie to w ogole?

KickInTheEye
Posty: 98
Rejestracja: 20 października 2016


legeartis pisze :
. Przykładem jest fenylefryna zamiast pseudoefedryny..

Pseudoephedrine and loratadine-montelukast therapy were found to be significantly more effective than both phenylephrine and placebo
Posty: 3054 Strona 290 z 306
Wróć do „Kodeina”
Na czacie siedzi 9 uczestników Wejdź na czata

AwatarIvival  Awatarunknown  Awatarfrs  AwatarPjaq  AwatarAlfaBot  AwatarDrSkacz  Awatarzebrawgroszki  AwatarMondengel  AwatarGanjaBot  

Kto jest online

Obecnie tego podforum nie przegląda żaden zarejestrowany hyperrealowicz (0 gości)