Kodeina - wątek ogólny. Vol. II

Alkaloid opium - metylowana pochodna morfiny.
Więcej informacji: Kodeina w Kuchni [H]yperreala

Moderator: Depresanty

Posty: 2913 Strona 290 z 292
od 19 czerwca 2010
2265
»
Drevolt napisał:Czyli że nadal będziemy kupowali dwupaki?


Tak.

Drevolt napisał:Na chuj ta cała ustawa była w takim razie


Pod publikę, że Państwo walczy z narkotykami aptecznymi bez recepty.
Online
od 30 sierpnia 2010
947
»
"Zawartość wspomnianych substancji czynnych w jednorazowo wydawanym opakowaniu, nie będzie mogła przekraczać 720 mg dla pseudoefedryny, 240 mg dla kodeiny i 360 mg dla dekstrometorfanu. W rezultacie pacjent będzie mógł w aptece kupić maksymalnie np. 24 tabletki Gripexu Max. Z drugiej strony producenci takich leków jak Acodin (30 tabletek z dekstrometorfanem po 15 mg) czy Thiocodin (20 tabletek z kodeiną po 15 mg) będą musieli zmniejszyć ich opakowania dostosowując je do nowych wytycznych.


Art. 71a. 2. Wydawanie z aptek ogólnodostępnych i punktów aptecznych produktów leczniczych, o których mowa w ust. 1, w ramach jednorazowej sprzedaży, podlega ograniczeniu ze względu na maksymalny poziom zawartości w nich określonej substancji o działaniu psychoaktywnym niezbędny do przeprowadzenia skutecznej terapii w dopuszczalnym okresie bezpiecznego leczenia dla jednej osoby, z wyłączeniem produktów leczniczych wydawanych z przepisu lekarza.
A do tego:
Art. 129e. 1. Karze pieniężnej w wysokości do 500 000 zł podlega ten, kto wbrew ograniczeniom, o których mowa w art. 71a ust. 2, wydaje produkt leczniczy.

Innymi słowy ja rozumiem to tak: po 1 stycznia jeśli wydam duże opakowanie Thiocodinu albo Acodinu grozi mi kara 500 000 zł. Mimo, że jest to lek OTC i taka informacja jest na opakowaniu. Sprzedać ich zgodnie z prawem bez recepty nie mogę. Co zatem mam z tymi opakowaniami robić? Czekać aż jakiś lekarz przepisze je na recepcie? A może sprzedawać pacjentom na listki?
Przydałaby się tutaj jakaś inicjatywa Naczelnej Izby Aptekarskiej i pytanie do GIFu albo Ministerstwa Zdrowia – co z tym fantem zrobić? Zdaję sobie, że nie jest to może jakiś wielki problem, od którego zależała by przyszłość apteki (chociaż kara 500 000 może aptekę pogrążyć). Ale z drugiej strony historia nas uczy, że dziennikarze potrafią przygotowywać różne prowokacje. Np. chodząc po aptekach i sprawdzający czy da się bez recepty kupić leki na receptę – i potem to publikują i donoszą do WIF.
Jak dla mnie ta sprawa wymaga wyjaśnienia. Do końca roku zostało już niewiele czasu. Najlepiej byłoby zejść z problematycznymi opakowaniami do zera z magazynu. O ile się da…"


źródło
od 29 marca 2014
152
»
raz rzeczywiście dostałem rozdzielony dwupak, całego po nowym roku nie udało mi się kupić nigdzie. w wielu aptekach przerażone aptekarki dostają szału na samą wzmiankę(bardzo zabawne to jest wtedy). w innej aptece słyszałem jeszcze, że podczas nabijania wyświetla im się info o nowych przepisach (lol).
kupować może będzie się dało ale u mnie już długo przed nowym rokiem wiele aptek zrezygnowało z zamawiania dwudziestek.
od 15 lipca 2016
4
»
Po to, po co większość podobnych ustaw - by sprawiać wrażenie, że jakkolwiek walczą z hurrr durr ćpunami i uspokajać rodziców, których dzieci kupowały aco. :cheesy: Może jak to się trochę uspokoi, acodin(lub któryś z tussi-braci) też wróci do 30stki tabletek, z moich obliczeń wynika, że w obecnej dawce 15mg powinien się mieścić - miło by było dla portfela i tolerancji, a im też chyba na rękę, bo wątpię, by aż tak dużo było desperatów wydających 3 dychy na jeden trip.

scalono. TL

(Proszę o scalenie z poprzednim postem, nie pokazała mi się następna strona)
Edit: U mnie w co najmniej czterech aptekach sprzedają albo normalnie, albo oficjalnie "rozdzielone", z jednym listkiem na paragonie a drugim nabitym kilka godzin później przez farmaceutę. Myślę, że minie miesiąc i wszędzie wrócą.
od 20 sierpnia 2015
463
»
tur3k napisał:
Drevolt napisał:Czyli że nadal będziemy kupowali dwupaki?


Tak.

Drevolt napisał:Na chuj ta cała ustawa była w takim razie


Pod publikę, że Państwo walczy z narkotykami aptecznymi bez recepty.

No to zajebiście
Właśnie pewnego dnia zdziwiłem się gdy prosząc o thiocodin aptekarka podała mi dwupak
od 12 stycznia 2016
89
»
U mnie cały czas zamawiają dwupaki. Niestety sprzedają po 10 tab tylko, chyba że nie ma ludzi w aptece to mi dają tyle ile chce, widocznie mnie lubią bo dobry chlopak ze mnie. W innej zaś dostalem bana na thiocodin i jestem tam zakazaną mordą nr 1 na liście.

Kurwa, gdybym był farmaceutą to opychałbym wszystko jak leci każdemu.

Chyba że dzieciom no to wiadomo że nie.
od 09 września 2010
64
»
Wczoraj też udało mi się kupić dwupak, dostałem odrazu dwa paragony, na każdym wybite 0,5 opakowania. Może robią tak, by pozbyć się starych zapasów. Jeśli duże opakowania zostaną, to ja jestem zadowolony :)
od 14 stycznia 2016
4
»
A ja uważam, że już niebawem wszystkie preparaty z kodeiną, dekstrometorfanem i pseudoefedryną będą tylko i wyłącznie z przepisu lekarza. Jest tyle różnorodnych preparatów zastępczych, że bez problemu pacjenci poradziliby sobie z przerzuceniem się na inne preparaty. Oczywiście w kwestiach leczniczych. Przykładem jest fenylefryna zamiast pseudoefedryny. Zamiast dekstro i kodeiny mamy silne przeciwkaszlowe chociażby cytrynian butamiratu i lewodropropizynę.
od 12 stycznia 2016
89
»
legeartis napisał:(...) Przykładem jest fenylefryna zamiast pseudoefedryny. Zamiast dekstro i kodeiny mamy silne przeciwkaszlowe chociażby cytrynian butamiratu i lewodropropizynę.


Klepie to w ogole?
od 20 października 2016
68
»
legeartis napisał:. Przykładem jest fenylefryna zamiast pseudoefedryny..

Pseudoephedrine and loratadine-montelukast therapy were found to be significantly more effective than both phenylephrine and placebo
Posty: 2913 Strona 290 z 292
Wróć do „Kodeina”
Na czacie siedzi 4 uczestników Wejdź na czata

AwatarGanjaBot  AwatarMondengel  Awatarkkrecha  AwatarAlfaBot  

Kto jest online

Obecnie tego podforum nie przegląda żaden zarejestrowany hyperrealowicz (1 gość)