Porady prawne - wątek ogólny

Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.

Moderator: Prawo

• 1792 / 372 / 25

Żeby test miał wartość dowodową, muszą być jeszcze wykonane badania krwi. Poznałem kiedyś dwóch kolesi, którym odebrano prawka za prowadzenie pod wpływem amfetaminy i marihuany i skazano prawomocnie. Żadnemu z nich na chatę niebiescy nie wbili. Jeśli tak robią, to nie słyszałem o takim przypadku, ale powiem szczerze wątpię. Zapytam znajomego policjanta jak tylko będę miał okazję.
  • 310 / 48 / 0

A jak się ma udostępnianie leków? Tzn. załóżmy, że ktoś z mojej rodziny dostaje leki na receptę - jakieś benzo. Co w wypadku, jeżeli będzie udostępniał je osobom trzecim w wiadomo jakim celu? Jezeli by się to wydało to o co byłby oskarżony?

Co wiemy (i czego nie wiemy) o "paraliżu drewnolubnych"?

W ostatnich latach odnotowano, że niektóre gatunki grzybów psylocybinowych występujące na całym świecie mogą dawać dziwny i przerażający efekt uboczny zwany „paraliżem drewnolubnych” [wood-lovers paralysis, WLP]. Jest to krótkotrwały okres osłabienia lub sztywności mięśni, tudzież utraty pełni funkcji motorycznych, pojawiający się kilka godzin po przyjęciu dawki grzybów.

Zrobili rentgen ciężarówce, udaremnili przemyt narkotyków. "Jeden z największych w tym roku"

Aż 46 kilogramów metamfetaminy ukryte było w ciężarówce wjeżdżającej z Ukrainy do Polski w Dorohusku. Narkotyki znaleźli funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 2,3 mln złotych.
Użytkownik nieaktywny
  • 975 / 284 / 0

08 grudnia 2019YoungestFlexer pisze:
A jak się ma udostępnianie leków? Tzn. załóżmy, że ktoś z mojej rodziny dostaje leki na receptę - jakieś benzo. Co w wypadku, jeżeli będzie udostępniał je osobom trzecim w wiadomo jakim celu? Jezeli by się to wydało to o co byłby oskarżony?
^^ma się nie wydać, %-D
  • 73 / 10 / 0

07 grudnia 2019spider321 pisze:
07 grudnia 2019Pfersho pisze:
Jak wyżej. Nic nie zrobią za to, że jesteś pod wpływem. Natomiast jeżeli będziesz ostro zrobiony i będziesz się zachowywać jak potluczony, to mogą wezwać na miejsce załogę pogotowia. Kwestia tego jak się będziesz zachowywać. Nic innego raczej.
a przypadku prowadzenie samochodu i wykonania narkotestu ?
Najpierw jest badanie na miejscu na ślinę. Jeżeli jest pozytywnie to zabierają na krew, celem ustalenia stężenia danej substancji w celu kwalifikacji prawnej, tj. wykroczenie czy przestępstwo.
  • 310 / 48 / 0

Wiadomo, że ma się nie wydać XD ale co w przypadku, jeżeli by się wydało? Jest na to jakiś konkretny paragraf?
Użytkownik nieaktywny
  • 49 / 18 / 0

08 grudnia 2019spider321 pisze:
08 grudnia 2019YoungestFlexer pisze:
A jak się ma udostępnianie leków? ...
Tak samo jak udostępnianie innych narkotyków. Bez różnicy. Jak nieletnia osoba to masz jeszcze gorzej.
Ale reasumując, psi kutas na pewno mu pamiętnie głęboko w dupę wejdzie. Jak się wyda, czego oczywiście nie chcemy.
  • 310 / 48 / 0

Coraz bliżej mi do zakupów w DM. Nie planuję nic dużego, bo 1g substancji. Co w przypadku, jeśli coś by źle poszło i nawet byłby ten adres IP z którego zamawiałem. No po prostu mieli by wszystko czarno na białym. Grozi mi w ogóle cokolwiek za tyle? (grozić na pewno, pytanie co).
  • 1792 / 372 / 25

https://www.lexlege.pl/ustawa-o-przeciw ... ii/art-62/
Art. 62 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. W zależności od substancji, możesz dostać grzywnę, zawiasy, a może sąd warunkowo umorzy sprawę ze względu na znikomą szkodliwość społeczną czynu. Wszystko zależy od konkretnej sprawy, nikt ci nie powie jaki wyrok sąd wyda w twojej.
  • 52 / 2 / 0

12 grudnia 2019YoungestFlexer pisze:
Coraz bliżej mi do zakupów w DM. Nie planuję nic dużego, bo 1g substancji. Co w przypadku, jeśli coś by źle poszło i nawet byłby ten adres IP z którego zamawiałem. No po prostu mieli by wszystko czarno na białym. Grozi mi w ogóle cokolwiek za tyle? (grozić na pewno, pytanie co).
proton oferuje darmowego VPN i już masz sprawę IP rozwiązana...
Nie zamawiasz na adres domowy.
Nie stresujesz się i nie głowisz co będzie.
  • 313 / 37 / 0

Kolejny problem.

Zrobiłem gościowi zdjęcie na terenie publicznym. Facet nic nie mówił. Po około miesiącu dostaję wezwanie na policję na przesłuchanie. Byłem i zeznałem.

Dostałem sprawę z art. 107 kw - że niby faceta denerwowałem robiąc mu zdjęcie. Facet ma firmę i publicznie w internecie przedstawią swoją osobę. Ja moich zdjęć zrobionych facetowi nawet nigdzie nie publikowałem.

W opinii psychiatry mam wpisane: zmiany organiczne w ośrodkowym układzie nerwowym, zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem była ograniczona, poczytalność badanego w chwili czynu jak i obecnym budzi wątpliwości.

Czy ktoś z was miał podobną przygodę?
Czy ktoś wie jak najlepiej poprowadzić obronę? Jakie zeznania dałyby mi przewagę nad drugą stroną?

PS. Mam adwokata z urzędu, ale z nim szkoda gadać. Zupełnie niczego nie robi w sprawie. Olewa ją.
Wróć do „Porady prawne”
Na czacie siedzi 1513 uczestników Wejdź na czata