Porady prawne - wątek ogólny

Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.

Moderator: Prawo

Posty: 791 Strona 68 z 80
Rejestracja: 2018
  • 1819 / 597 / 1


Przeciągaj jak tylko sie da. Zwolnienia, choroby itd. Po roku się przedawni.

Co do słowa przeciwko słowu funkcjonariusz zawsze wygrywa. No chyba, że masz świadków,, że Ciebie tam nie było. Ale jak byłeś wylegitymowany, to tylko przeciąganie w czasie.
Rejestracja: 2018
  • 49 / 3 / 0


Dellegal, wezwanie odebrałeś kwitujac je? Jeśli tak to dupa. A do tego wykroczenie przedawnia się po dwóch latach jeśli wszczęto postępowanie.
No i pewnie ktoś to zgłosił, czyli musi być świadek.
Nie zgodzę się z DexPl. Tylko dlatego, że na zwolnieniu byś musiał być przez cały okres od tego momentu.
Po roku się przedawni wówczas, gdy oni się nie wyrobia w czasie. Ale wtedy, gdy Ty byłeś już przesłuchany. A nie byłeś. To działa na Twoją niekorzyść.

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Przemycał narkotyki do Chin. Zamiast więzienia dostał karę śmierci

Sąd w prowincji Liaoning na północy Chin skazał w poniedziałek na śmierć obywatela Kanady Roberta Lloyda Schellenberga. Miał on stać na czele grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków.
Rejestracja: 2018
  • 13 / / 0


Byłem do 15 w pracy, byłem wylegitymowany ale później koło godziny 17 a jak pies nie jest na mnie u weterynarza i na dodatek dziewczyna która na nią jest pies dostała przed tym zdarzeniem mandat zapłaciła. Jest to jakaś strona obrony że nigdy po takim zdarzeniu nie puściłem bym psa?
Rejestracja: 2016
  • 745 / 81 / 0


Napisz w języku polskim to może ktoś ci odpowie.
Rejestracja: 2017
  • 84 / 14 / 0


10 września 2018Pfersho pisze:
A do tego wykroczenie przedawnia się po dwóch latach jeśli wszczęto postępowanie.
ale wszczęcie postępowania w rozumieniu ustawy to moment kiedy zostaje wydane zarządzenie o wszczęciu postępowania, a to dopiero ma miejsce po wpłynięciu wniosku o ukaranie.

a roczny czy dwuletni termin liczy się od daty popełnienia wykroczenia, to czy ktoś był czy nie przesłuchany nie ma większego znaczenia dla biegu terminu przedawnienia.
Rejestracja: 2018
  • 13 / / 0


W dniu w którym było popełnione wykroczenie byłem do 15 w pracy a na wezwaniu pisze ze 15.20 mnie widzieli z psem bez smyczy. Owszem byłem z tym psem ale ta straż miejska nie zdążyła mnie złapać a później koło godziny 17 ci sami chcieli mi dać mandat za w/w wykroczenie chodź nie byłem już z psem i się nie przyznalem i na tym się skończyło. Później jeszcze kilka razy byli w mieszkaniu ale nie otworzyłem im drzwi. Za błędy przepraszam jestem w pracy pisze na szybko z telefonu
Rejestracja: 2018
  • 1819 / 597 / 1


10 września 2018Pfersho pisze:

Nie zgodzę się z DexPl. Tylko dlatego, że na zwolnieniu byś musiał być przez cały okres od tego momentu.
Po roku się przedawni wówczas, gdy oni się nie wyrobia w czasie. Ale wtedy, gdy Ty byłeś już przesłuchany. A nie byłeś. To działa na Twoją niekorzyść.
Z czym się nie zgadzasz? Okres przedawnienia to rok (lub dwa w przypadku wszczęcia postępowania) od chwili popełnienia wykroczenia.

Wystarczy, ze przedłuży to tak, że w ciągu 2 lat od chwili popełnienia wykroczenia nie zostanie wydane prawomocny wyrok sądu, a wykroczenie ulega przedawnieniu.

Także zwolnienia, zwlekanie, powoływanie świadków że byłem wtedy gdzie indziej, sprawdzanie stanu psychicznego, a w sytuacji rozprawy przed sądem wszystkie dostępne triki prawne są na jego korzyść, bo odwlekają zakończenie postępowania.

Dodatkowo:
Wszystkie mandaty kredytowe przedawniają się po 3 latach od momentu ich uprawomocnienia. Przez ten czas spłata może być dochodzona poprzez:
- komornika,
- potrącenie z nadwyżki podatku dochodowego,
- urząd skarbowy.


Tak na koniec. Skoro przychodzą do domu, to znaczy, że chuj mają dowodowo.
Rejestracja: 2018
  • 13 / / 0


Wie może ktoś gdzie znajdę pismo dotyczące składania wyjaśnień bo nie chcę mi się do kurw wybierać a piszą że można tylko nie wiem jak?

n23

Rejestracja: 2015
  • 238 / 4 / 0


Po lekkim pościgu złapała mnie policja, po dwu godzinnym maglowaniu z kim byłem itp. wypuścili mnie, ale dostałem wezwanie w charakterze podejrzanego. Z wykroczenia
Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.
Art. 141. Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych,podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany.
Art. 145. Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec,podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.
Kto spożywa napoje alkoholowe wbrew zakazom określonym w art. 14 zakaz sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych ust. 1 i 2a-6 albo nabywa lub spożywa napoje alkoholowe w miejscach nielegalnej sprzedaży, albo spożywa napoje alkoholowe przyniesione przez siebie lub inną osobę w miejscach wyznaczonych do ich sprzedaży lub podawania,
podlega karze grzywny.
2. Usiłowanie wykroczenia określonego w ust. 1 jest karalne.
3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w ust. 1 można orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy, jeżeli ich właściciel lub inna osoba uprawniona, nie zachowując ostrożności wymaganej w danych okolicznościach, przewidywała albo mogła przewidzieć, że mogą one służyć lub być przeznaczone do popełnienia wykroczenia

Po zobaczeniu policji zacząłem uciekać , nic nielegalnego przy mnie nie znaleziono . Był jeszcze kolega, który był przypadkowo spotkaną osobą.

Co mi grozi ? Termin mam na 20.09 wypadało by na pewno z prawnikiem iść. Mogę zmienić termin wybranie, nie zdążę znaleźć prawnika . Jakie koszta może to wynieść ? I jakiej wielkości grzywny ?

Przeniesiono do odpowiedniego wątku -
MrMagnificus
Rejestracja: 2018
  • 49 / 3 / 0


Up^

Odpowiedź jest bardzo prosta. W związku z tym, że nie nałozyli na Ciebie Mkk, a od razu została sporządzona notatka i dostałeś wezwanie do stawiennictwa w tym dniu, oznacza to, że na miejscu za popełnione wykroczenia, wykroczeniowec zaproponuje Tobie najprostsze rozwiązanie, czyli przyjęcie mandatu za każde z popełnionych wykroczeń. Wygląda to tak :
-art. 51 od 100 do 500 zl
-art. 141 od 50 do 100 zl
-art. 145 od 20 lub 50 do 500 zl
-art 43 UWTPA to 100 zł.
Słyszałem też o możliwości pouczenia, ale to jest jak yeti.
Jeżeli odmowisz przyjęcia to skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu.
Tak to wygląda.

Posty: 791 Strona 68 z 80
Wróć do „Porady prawne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość