Porady prawne - wątek ogólny

Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.

Moderator: Prawo

• 552 / 39 / 0

Tutaj macie poradnik jak odpowiadać na przesłuchaniu. Chyba gość jest użytkownikiem hype'a :)

https://www.youtube.com/watch?v=V4NNBtFCshs
  • 47 / 3 / 0

^ to chyba jeden z modów tej strony. Obcykany jak mało kto. Nikt inny w taki sposób nie odpowiadał a oglądam każdą transmisję.
-Czy pił Pan alkohol? Skąd ma Pan narkotyki znalezione u Pana w kieszeni?
-A nie wiem, nie pamiętam. To chyba nawet nie moje. A to narkotyki?

Jak działają dopalacze?

Dobrze wiedzieć przed Sylwestrem ;) Dość obszerny i w większości całkiem do rzeczy artykuł z periodyku „Służba Zdrowia”.

Targi konopne w Warszawie, czyli "matka medycznej marihuany", walka z mitami i... tysiące zwiedzają

Olbrzymia hala, dziesiątki wystawców i tysiące zwiedzających. Po raz pierwszy na taka skalę odbywają się w Warszawie targi konopne. I choć wielu reklamodawców i sponsorów wystraszył zielony liść marihuany, organizatorom marzy się, by Polska stała się konopnym potentatem.
  • 174 / 13 / 0

Czy jeżeli kolega się na mnie wysypie, to mogę być zwolniony z pracy z powodu aresztu tymczasowego? Złapali ich z jakimś towarem, którego na pewno nie mieli ode mnie (nie dilluję niczym), jednak czasem gadaliśmy w stylu ,,oddam Ci tyle / wisisz mi tyle" i boję się, że z tego coś wyniknie dalej. Rozmowy pokasowane, nie ma po tym śladu. Co robić?
  • 82 / 12 / 0

i tak i nie

Art. 66. Kodeksu Pracy
§ 1. Umowa o pracę wygasa z upływem 3 miesięcy nieobecności pracownika w pracy z powodu tymczasowego aresztowania, chyba że pracodawca rozwiązał wcześniej bez wypowiedzenia umowę o pracę z winy pracownika.
§ 2. Pracodawca, pomimo wygaśnięcia umowy o pracę z powodu tymczasowego aresztowania, jest obowiązany ponownie zatrudnić pracownika, jeżeli postępowanie karne zostało umorzone lub gdy zapadł wyrok uniewinniający, a pracownik zgłosił swój powrót do pracy w ciągu 7 dni od uprawomocnienia się orzeczenia. Przepisy art. 48 stosuje się odpowiednio.
§ 3. Przepisów § 2 nie stosuje się w przypadku, gdy postępowanie karne umorzono z powodu przedawnienia albo amnestii, a także w razie warunkowego umorzenia postępowania.

Teoretycznie, może Cię zwolnić "dyscyplinarnie", ale można by było się od takiego zwolnienia odwoływać.
  • 87 / 1 / 0

Znajomy dla żartu wrzucił mi okruchy marihuany do skórzanej kurtki.

Zapach z kieszeni itd. nie do wyparcia, najmniejsze okruchy wielkości ok połowy główki od zapałki nie do wyciągnięcia.

Kurtka do wywalenia? :(

Czy nawet jeśli psy coś poczują a nie będę miał ze sobą żadnych nielegalnych specyfików nic mi nie grozi?
  • 47 / 3 / 0

colias - dla żartu powiadasz?
Nic Ci nie grozi. Co najwyżej, jak przy trzepaniu kieszonek ujawnią te okruchy, to zabiorą na komis żeby przeszukać czy nie masz czegoś gdzieś schowanego.. If u know what i mean.
To jest maksymalne maksimum.
  • 1098 / 20 / 0

ja bym dla swietgo spokoju kurtke spalił, a popiół wyrzucił do rzeki oddalonej od miejsca zamieszkania conajmniej 200km %-D
  • 87 / 1 / 0

Dzięki!
Użytkownik zbanowany
  • 48 / 5 / 0

Mam sprawę o wykroczenie. Nie przyjąłem mandatu za prędkość (fotoradar).
Na policji brzydka funkcjonariuszka (ofc bez obrączki) poprosiła na koniec spotkania o numer telefonu- kurde, mogłem powiedzieć, że nie pamiętam, ale podałem. Oczywiście składania wyjaśnień odmówiłem, "wszystko wyjaśnię w sądzie". Auto nie może być w 2 miejscach jednocześnie.

Nie jestem żadnym przypałowcem / dilerem / bandziorem, a numer zarejestrowany na ojca.
W każdym razie mogą tam być jakieś stare niewygodne dane, ewentualnie coś niekomfortowego może paść w jakieś z dyskusji ze znajomymi w przyszłości.

Czy istnieje jakakolwiek opcja, że brzydka policjantka będzie śledzić ten numer / wprowadzi do jakieś bazy, gdzie będzie monitowany. Bez nakazu, ani bez przestępstwa.

Pytam na wszelki wypadek- mogę być spokojny? Dałem tylko numer, nigdy bym nie przekazał aparatu w jej niezaobrączkowane stare dłonie.
  • 82 / 12 / 0

Numer do kontaktu, żeby przyspieszyć ewentualne czynności :-P
Wróć do „Porady prawne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata