Organiczne substancje psychoaktywne, oddziałujące na receptory serotoninowe w mózgu.
Więcej informacji: Tryptaminy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 14 • Strona 1 z 2
  • 12 / / 0
Kiedy czytam o dawkach np. dekstrometorfanu, to są one podane w ilości substancji na kilogram masy ciała, ale jeśli chodzi o psychodeliczne tryptaminy, oraz fenyloetyloaminy to ilość którą trzeba zażyć jest podana w całości. Stąd moje pytanie czy dawki tych środków, oraz efekty które wywołują są mocno zależne od masy ciała, czy raczej od naturalnych predyspozycji konsumenta? Po prostu nie wiem czy jest sens w układaniu proporcji co do dawek, jeśli Ja i kolega chcemy mieć podobne natężenie tripa, a różnimy się wagą ciała.
  • 205 / 4 / 0
raczej nie. Tutaj brałbym pod uwagę przede wszystkim indywidualne cechy organizmu oraz przygotowanie się do tripa, w szczególności czas od ostatniego posiłku. Oczywiście tutaj również może wystąpić sytuacja, że na kogoś 25mg nie podziała za bardzo a innego wyśle w kosmos ale to nie tak jak w przypadku DXM. Sytuację w której różnice w wadze dochodziły do 20-40 kg przechodziłem i z doświadczenia wiem, że podobne dawki, jeżeli organiazmy reagowały dobze na tryptamine, działały bardzo podobnie.

A trip jak to trip, dwa razy tak samo nigdy nie bywa w przypadku psajko i liczy się bardzo S&S. Tak czy owak enjoy :)
  • 406 / 2 / 0
Po teście 4-ho-meta moje wnioski są takie, że różnica wagi typu kilkunastu kilogramów nie zrobiła różnicy między odczuciami dwóch osobników. Wydaje mi się, że jedynie trzeci szczur o dwadzieścia parę kilogramów cięższy odczuł mniejsze efekty. Chociaż ten akurat ma mocną głowę do wszystkich dragów i lubi wszystko ogarnąć, nawet konkretną psychodelię.
Fikcja literacka.
Rooty, keyloggery i zdalna administracja
Konta, podpisy i tania sensacja
Logi, podsłuchy i w podświadomość wkręty
Czy to fakty czy pozory ?
Życie czy przekręty ?
Eskapizm
  • 16 / / 0
Ja bym zaryzykował stwierdzenie, że masa ciała nie ma znaczenia jeżeli chodzi o moc działania tryptamin. Jest to trochę trudne do udowodnienia, gdyż efekty są zawsze indywidualne. Mój tripowy kompan jest odemnie lżejszy o 6 kg i zwykle trochę mniej go bierze. Ja trzymam się dobrze po wysokich dawkach, mimo, że ważę tylko 58kg. Z kolei znajomy paker (ok 85kg) odleciał po 15mg 4-HO-MET. Mi taka dawka nie daje satyswakcji. Wydaje mi się, że wszystko zalezy od predyspozycji. Spróbuj małych dawek na początek, żeby ocenić jaki wpływ mają na ciebie.
  • 205 / 4 / 0
nie bierz małych dawek, stracisz magię pierwszego razu (jeżeli to pierwszy raz). Oczywiście jeżeli się boisz, uważasz że nie chcesz ryzykować to jest to kiepskie s&s, wtedy lepiej.....po prostu nie bierz i poczekaj aż będziesz gotowy na to i podejdziesz bez strachu, jako do nowego fantastycznego doświadczenia. Ho-met czy aco-DMT nie są jakoś badtripogenne, w szczególności ho-met, więc bym po prostu wrzucał znaną i lubianą dawkę 25mg na głowę. Będzie fajnie, miło, kolorowo. W końcu wiesz po co bierzesz, więc leć wysoko, bo pierwszy raz jest tylko jeden.
  • 757 / 31 / 0
Bardziej się liczy to co ostatnio jadłeś, jaką w ogóle prowadzisz dietę niż to ile ważysz.
Uwaga! Użytkownik blueberry jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1392 / 8 / 0
blueberry pisze:
Bardziej się liczy to co ostatnio jadłeś, jaką w ogóle prowadzisz dietę niż to ile ważysz.
Trochę odkopię, ale mnie zaciekawił ten post. Blueberry, mógłbyś rozwinąć myśl? Jaki wpływ ma dieta na działanie tryptamin? Coś w stylu: zdrowe odżywianie, lekkostrawne, bogate w witaminy i minerały posiłki, wpływają pozytywnie ma trip (długość, intensywność)? Czy wręcz odwrotnie, sprawny i zdrowy organizm szybciej zmetabolizuje substancję, sprawiając, że będzie działać której i/lub słabiej?
  • 2362 / 22 / 0
Dieta nie ma wpływu na trip jeżeli nie jest szkodliwa dla organizmu (nieodpowiednio zbilansowana). Wtedy możesz odbierać negetywnie każde doświadczenie, ale i na trzeźwo będziesz się źle czuł.
Jeżeli składnikiem Twojej diety będą naturalne inhibitory MAO to odczujesz jej wpływ jako wzmocnienie i przedłużenie. Inaczej nie ma opcji

Co do stosunku waga-dawka. W medycynie przyjęło się stosować dawkowanie w mg/kg m.c. Także waga ma więcej do powiedzenia niż Ci się wydaje
BS
  • 74 / / 0
derb pisze:
Co do stosunku waga-dawka. W medycynie przyjęło się stosować dawkowanie w mg/kg m.c. Także waga ma więcej do powiedzenia niż Ci się wydaje
Nie byłabym tego taka pewna. Moi koledzy ważą po 90-100kg, ja natomiast 53kg i zawsze bierzemy identyczne dawki. Nigdy nie zdarzyło się tak, żebym miała mocniejszą jazdę.
Dotyczy to również dwóch moich koleżanek.
Uwaga! Użytkownik glizda jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1392 / 8 / 0
derb pisze:
W medycynie przyjęło się stosować dawkowanie w mg/kg m.c. Także waga ma więcej do powiedzenia niż Ci się wydaje
Rzeczywiście, wiele razy się z tym spotkałem. Zastanawia mnie jednak, czy tyczy się to każdej substancji? A może są wyjątki, których dawkowanie nijak ma się do wagi?
ODPOWIEDZ
Posty: 14 • Strona 1 z 2
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.