...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje
ODPOWIEDZ
Posty: 2085 • Strona 207 z 209
  • 877 / 169 / 0
Awatar użytkownika

Najlepiej rzucić tak po prostu, wstać rano i powiedzieć od dzisiaj nie palę, przez cały dzień mówić sobie jakie to jest chujowe, jakimś się jest niewolnikiem pierdolonego papierosa, muszę bo ocipieje, ile kasy puszczam z dymem i nic z tego nie ma a mógł bym kupić za to coś do jedzenia, albo komuś do jedzenia kto nie ma a jest głodny, a nie na truciznę, nie szanuje się nie szanuje swojego ciała, życia, zdrowia
Co się zemną stało? Przecież jeszcze kilka/kilkanaście tu gorzej, lat temu taki nie byłem, to mi nic nie daje, zabiera mi energię, motywację, zmienia mnie.
Mi to pomaga nie palę od soboty, wie co to jest kilka dni ale choćby skały srały nie wrócę do tego.
Za jakiś czas terapia wspomagająca acodiem i za pół roku do roku powinnienem być całkiem wolny od tego gównianego nałogu.
  • 2203 / 315 / 0
Awatar użytkownika

Zacząć ćwiczyć normalne oddychanie, nawet małe ilości ciężaru na klatę, lub prozaiczne pompki, dla wyrobienia potrzeby tlenu a nie jakichś cyjanowodorów czy innych groznie z nazwy brzmiących toksyn. @Migomat a post powinien wisieć w przychodni uzależnień jako plakat motywujący. no może oprócz linijki z kodą.
JEŚLI 1000 RAZY COŚ CI NIE WYSZŁO,
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
  • 48 / 5 / 0
Awatar użytkownika

Witajcie. Postanowiłem rzucić palenie. Wróciłem do nich w czerwcu po 4 miesiącach przerwy. Doświadczenie mówi mi, że klucz to znalezienie zamiennika, który funkcjonuje jak nagroda przy wykonaniu czynności. Kilka fajnych (i bezużytecznych) przykładów z mojej refleksji np.
-Płyny i Relaks: owocowe piwko, maślanka smakowa, energetyk, gęsty sok, mocna herbata, ostatecznie kawa z mlekiem
-Ruch i Koncentracja: zabawa kontrolerem, wycieczka rowerem, spacer do sklepu wydać 15zł na zakupy, rzucie gumy/cukierka, ostatecznie masturbacja
-Inhalacja: wolniutki głęboki oddech, odświeżacz powietrza, ostatecznie skręt z mieszanką CBD
  • 1422 / 155 / 210
Awatar użytkownika

Ja ze cztery/pięć lat temu jarałem. Nie wiem w sumie dlaczego, bo ani mi to nie smakowało, śmierdziało ode mnie, do tego tak kręciło mi się w saganie po fajach, że bania mała. Rzuciłem momentalnie. Któregoś razu w pracy jak jeszcze robiłem w innej firmie, skończyłem palić ostatniego fajura na przerwie i wraz z nim wyrzuciłem paczkę do śmietnika. To był ostatni moment kiedy zajarałem i już nigdy do papierosów nie wróciłem. A wpadłem chyba przez to, że faza alko+szlugi podbijały mi dopaminkę tak, że było najzwyczajniej w świecie przyjemnie. Pare piwek + szlug i klepało w czerep nieziemsko, także palenie szlugów w ten sposób rozumiem. W pracy nie wiem po co ja to robiłem, po kiego grzyba paliłem, stąd może łatwiej było mi rzucić fajki, kiedy ich prawdziwym celem było podbicie fazy na alko.
Aktualizacja Narkopedii tutaj, nie pomagam z substancjami. - mail: gothigh@tutanota.com
- [PM] tylko WWO. Odpisuję do 24 godzin.
Widzisz stary post pod postem (jednego użytkownika) albo spam? Użyj opcji raportuj, czyli "!".
  • 29 / 8 / 0
Awatar użytkownika

Znowu zdarzyło mi się zapalić kilka papierosów. Koniec, basta. Często do tego wracam, wypalę 10-20 papierosów w ciągu tygodnia, odwracam się na pięcie i zapominam. Wniosek jest jeden, może i trzy: nie wychodzić towarzysko z palącymi osobami na zewnątrz, nie palić po dragach, chwilowy dopaminowy rush nie jest tego warty, faza schodzi i '...a może bym sobie zapalił jeszcze jednego', nie kupować e papierosów, również tych jednorazowych (tutaj liquidy z zawartością nikotyny na poziomie 0mg mogą być jeszcze wyjściem ale po najmniejszej linii oporu). I pamiętać, że to nie my, niepalący coś tracimy, czegoś nam brakuje. To palącym brakuje silnej woli i wolności , tracą swoje zdrowie, pieniądze i śmierdzą. Na coś co klepie tylko na samym początku, później pozwala się czuć normalnie i rzekomo pomaga się uspokoić co jest kłamstwem.
Uwaga! Użytkownik basicuser nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1 / / 0

Rzucanie z dnia na dzień, czyli kilka dni męczenia się z grubym odstawieniem ale działa. Nie pale 3 lata, paliłem okołu 7.
  • 1422 / 155 / 210
Awatar użytkownika

Jest jeszcze velo. Może to być początek odstawiania papierosów, które trzymamy w papie. Idealny sposób, bo dostarczamy nikotynę, ale zabieramy bucha oraz papierosa. Potem stopniowo można schodzić z mocy, a następnie całkowicie wywalić veo.
Aktualizacja Narkopedii tutaj, nie pomagam z substancjami. - mail: gothigh@tutanota.com
- [PM] tylko WWO. Odpisuję do 24 godzin.
Widzisz stary post pod postem (jednego użytkownika) albo spam? Użyj opcji raportuj, czyli "!".
  • 1129 / 149 / 0
Awatar użytkownika

Jak rzucić ? Zdecydowanie i bezpowrotnie.

A tak poważnie ja paliłem 10 lat ponad. Rzuciłem kupując sobie vaporyzator i za kasy tytoniu zacząłem vapować CBD.

Nie palę już rok. Ale za to vapuje codziennie
PRAWDA :heart: :old: MIŁOŚĆ :old: :heart: MUZYKA :heart: :old:
  • 1422 / 155 / 210
Awatar użytkownika

Więc teoretycznie ciężko powiedzieć, że rzuciłeś palenie. Po prsotu przerzuciłeś się na coś innego, chociaż chyba vapowanie cbd jest już lepsze niż nikotyny, no ale "co kto lubi, jak kto woli" więc tutaj sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jesteś z tego przejścia zadowolony.

A velo serio całkiem dobra sprawa. Koleżanka jak jeszcze z nami pracowała, to wiem, że to brała i raczej fajury jarała troszkę rzadziej. No ale rzucanie petów to indywidualna sprawa dla każdego i chyba raczej najbezpieczniej (jeżeli ktoś by nie chciał eksperymentować np. z velo) to polecałbym zmniejszanie dawek fajek. Jak jaracie 25 dziennie to potem 23, 21, 19 i tak dalej, stopniowo odkładając, a nie wyjebać paczkę do śmietnika i liczyć na cud, że jutro się nie wróci.

To jak z mocnymi narkotykami, trzeba schodzić etapowo, bo szybko pojawią się skutki odstawienne fajek i mega chęć psychiczna powrócenia do nich.
Aktualizacja Narkopedii tutaj, nie pomagam z substancjami. - mail: gothigh@tutanota.com
- [PM] tylko WWO. Odpisuję do 24 godzin.
Widzisz stary post pod postem (jednego użytkownika) albo spam? Użyj opcji raportuj, czyli "!".
  • 48 / 5 / 0
Awatar użytkownika

Ktoś może mi wytłumaczyć po co w papierosie substancje owadobójcze, nawozy rolnicze, gaz bojowy itp.. ?nurtujące🤞
tytoń na kilogramy jest toporny w paleniu, a zamawianie grozi grzywną. ~Vaper to nawykowicz. ~Glo to wstrzykiwanie.

Do tej pory szło dobrze, ale powolutku uciekam myślami w tym kierunku🙄
ODPOWIEDZ
Posty: 2085 • Strona 207 z 209
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.