Amisulpryd - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 7093 / 669 / 0

@Crystal_Dragon
Dużo zależy od konkretnego przypadku i jak tolerujemy amisulpryd.Jednego będzie pobudzał a drugi będzie miał takie gastro, ze opierdzieli cala lodówkę na raz.Tak to jest z neuroleptykami.Ryzyk - fizyk.
  • 359 / 41 / 0

Działanie słabnie po części przez podwyższanie poziomu prolaktyny, zatem jeśli dobrze tolerujemy lek oraz obniżamy podwyższoną prolaktynę to lek może dobrze działać przez długi czas.

Kiedy konopia zaczyna być inna, niż włóknista

...czyli o przedmiocie czynności wykonawczej przestępstwa uprawy.

USA: Narkotyk wart 40 tys. dolarów w pudełku klocków Lego

Trzy kobiety z Georgii, które kupiły w sklepie w Karolinie Południowej pudełko klocków Lego, znalazły w nim trzy funty (ok. 1,36 kg) metamfetaminy.
  • 228 / 7 / 0

@Pan Cietrzew 69
ale, że jak obniżamy tą prolaktynę niby? jakie są sposoby? czy medycyna w ogóle jest coś w stanie zaproponować (mówię o konwencjonalnej, wizyta u lekarza, wskazania itd) jeśli chodzi o podwyższoną prolaktynę przy tym leku?

chętnie bym spróbował, ale Sulpiryd dawałem radę już tą prolaktynę odczuć. Czy Amisulpiryd też tak mocno wywala?
  • 359 / 41 / 0

Jak najbardziej są leki skutecznie obniżające poziom prolaktyny. Z preparatów OTC to wit. b6 w większych dawkach dobrze obniża, ale lepiej pójść do lekarza on po stwierdzeniu hiperprolaktynemii powinien dać albo bromokryptynę (np. bromergon) albo kabergolinę (np. dostinex) z tym, że ten drugi jest gorzej dostępny i sporo droższy. Jest jeszcze kilka innych leków ale najczęściej dają bromokryptynę.
  • 740 / 142 / 0

09 kwietnia 2019Mondeeste pisze:
Jak biorę ssri i amisulpryd nie dziala wtedy na mnie
Rozwiniesz? Amisulpryd nie działa na SSRI?
  • 7093 / 669 / 0

@blokowiska666
Może chodzi o to, ze nie ma działania przeciwdepresyjnego amisulprydu przy SSRI.
  • 740 / 142 / 0

Dlatego pytam o rozwinięcie wątku, mnie i tak interesuje działanie aktywizujące.
  • 284 / 4 / 0

Mówiąc że nie działa miałem na myśli że nie ma go w moim organizmie(minął okres poltrwania)
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 65 uczestników Wejdź na czata