Przesyłki

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.

Moderator: Prawo

• 748 / 92 / 1

Ciekaw jestem jak w 2019 miszcze przesyłacie paczki... żeby nikt nie poznał waszego adresu imienia no i nazwiska... a najlepiej nawet kraju łer mieszkacie. ( tu akurat chodzi o namierzanie przez vendora )
  • 202 / 3 / 0

A czy nie najbezpieczniejszą opcją jest wysyłka listem nierejestrowanym? Oczywiście ryzyko jest takie, że może nie dojść, może nigdy nie wyjść, ale taki zwykły szary list wydaje się opcją, z której łatwo można się wywinąć. Trafia do skrzynki i tyle.

Na "wojnie z narkotykami"

Od ich zażywania umiera tysiące ludzi. Budzą silny sprzeciw osób o konserwatywnych poglądach. Równocześnie badania pokazują, że psychodeliki pomagają w leczeniu depresji, PSD, uzależnień i lęku związanego ze śmiercią. W książce o przewrotnym tytule: "Czy psychodeliki uratują świat?" Maciej Lorenc o narkotykach rozmawia z ekspertami.

Irakijczyk sprzedawał narkotyki za siedem różnych kryptowalut. Surowa kara

Trzydziestoletni Irakijczyk Alaa Mohammed Allawi został skazany na 30 lat więzienia za sprzedaż 245 kg narkotyków w zamian za kryptowalutę.
  • 7 / / 0

a ja mam jeszcze pytanie co do Vendorów i paczkomatów, wg mnie to jest najlepsza opcja (bazujemy tylko na mailu pod proxy) - tylko czemu Vendory nie mają tej opcji może nie chca mieć.... Jeszcze mam pytanie (szukałem, na całym forum jest jedna odpowiedź) opcja dostawy u Vendora - Pickup- czy przy odbiorze trzeba się wylegitymować, czy sam numer paczki wystarczy. (Pewnie trzeba się wylegitymowac, to co pierdol... ze najbezpieczniejsza, chyba dla nich)
  • 4 / 1 / 0

Najbezpieczniej jest zamawiać na swój prawdziwy adres, na prawdziwe dane. Nie ma właściwie żadnego znaczenia czy list jest polecony czy nie. Ja nawet dostałem jakiś czas temu przesyłkę z UK dostarczoną kurierem GLS i nie było żadnego problemu.
Paczkomaty są mniej bezpiecznie, bo kontrole są dużo częstsze i bardziej skrupulatne.
Jest duża szansa, że największy polski vendor wysyłający właśnie tylko na paczkomaty w ostatnich dniach został złapany.
  • 263 / 51 / 0

List wyslany w poniedzialek wieczorem normalnie z pl do drugiej osoby - nierejestrowany w poczcie polskiej - dzis jest piatek a list jeszcze nie doszedl, mimo ze to priorytet. Czego sie spodziewac? Co mi grozi? Jestem zielony w prawie
  • 7620 / 952 / 0

Jesteś pewny, że został wysłany? Masz jakiekolwiek potwierdzenie, że list w ogóle istniał? Od kogo wyszła "inicjatywa" nie rejestrowania listu? (bo domyślam się, że to od "osoby prywatnej").
  • 1492 / 172 / 0

Nie ma co tak demonizować poczty polskiej (w kontekście kradzieży przesyłek), nierejestrowane listy potrafią dojść nawet po 2 tygodniach. Sytuacja w której list ginie jest generalnie bardzo rzadka. Bardziej prawdopodobne jest, że nie został w ogóle wysłany.

Jeśli pójdziesz na pocztę i zrobisz awanturę, że po tygodniu nie doszedł Ci nierejestrowany priorytet to powiedzą tylko, że to jest czas deklarowany, a nie rzeczywisty i najwyżej możesz napisać na nich skargę.

Mi rok temu nierejestrowany priorytet wysłany pod koniec listopada z miasta obok doszedł pod koniec grudnia. Na poczcie powiedzieli mi tylko, że to jest bardzo gorący okres czasu dla nich, a przez braki kadrowe niewiele mogą na to poradzić.
  • 7620 / 952 / 0

Sytuacja jest odwrotna i to autor pytania jest wysyłającym. W takim razie pytanie, masz pewność, że nie został odebrany?
Nie chce mi się wierzyć, żeby zwykły list z taką zawartością został przechwycony. Jesteś pewny, że nie został odebrany?
  • 263 / 51 / 0

Niestety nie mam pewnosci, ale osoba wydaje sie byc przekonująca ze nie doszlo nic.
  • 592 / 70 / 0

@dgnted Dzisiaj była awaria systemu poczty w całym kraju, nie można było odbierać ani nadawać listów i paczek. Więc jeśli miał przyjść, albo spodziewałeś się go dzisiaj, to na bank dlatego.
Wróć do „Prawo”
Na czacie siedzi 122 uczestników Wejdź na czata