Przesyłki

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.

Moderator: Prawo

• 1132 / 200 / 4

Ciekaw jestem jak w 2019 miszcze przesyłacie paczki... żeby nikt nie poznał waszego adresu imienia no i nazwiska... a najlepiej nawet kraju łer mieszkacie. ( tu akurat chodzi o namierzanie przez vendora )
  • 203 / 3 / 0

A czy nie najbezpieczniejszą opcją jest wysyłka listem nierejestrowanym? Oczywiście ryzyko jest takie, że może nie dojść, może nigdy nie wyjść, ale taki zwykły szary list wydaje się opcją, z której łatwo można się wywinąć. Trafia do skrzynki i tyle.

Kto lubi być „pod wpływem”? 8 największych narkomanów i alkoholików w świecie zwierząt

Trudno w to uwierzyć [?], ale ludzie nie są jedynymi ssakami, które raczą się alkoholem czy też inną substancją odurzającą. Renifery, kangury czy delfiny też chętnie wprowadzają się w stan rauszu. Ale właściwie, dlaczego tak się dzieje?

Pan Darek ma nowotwór. Idzie do więzienia za marihuanę. W więzieniu będzie się marihuaną leczył

We wtorek, 8 września o godz. 12:00 przed sądem okręgowym w Kielcach odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie pana Darka, który w pierwszej instancji usłyszał wyrok 2,5 roku więzienia za posiadanie znacznych ilości marihuany. Pan Darek jest pacjentem onkologicznym, od kilku lat mężczyzna legalnie leczy się medyczną marihuaną. Jeśli trafi do więzienia, będzie miał możliwość kontynuowania terapii tą samą substancją, za którą został skazany.
  • 7 / / 0

a ja mam jeszcze pytanie co do Vendorów i paczkomatów, wg mnie to jest najlepsza opcja (bazujemy tylko na mailu pod proxy) - tylko czemu Vendory nie mają tej opcji może nie chca mieć.... Jeszcze mam pytanie (szukałem, na całym forum jest jedna odpowiedź) opcja dostawy u Vendora - Pickup- czy przy odbiorze trzeba się wylegitymować, czy sam numer paczki wystarczy. (Pewnie trzeba się wylegitymowac, to co pierdol... ze najbezpieczniejsza, chyba dla nich)
  • 12 / 1 / 0

Najbezpieczniej jest zamawiać na swój prawdziwy adres, na prawdziwe dane. Nie ma właściwie żadnego znaczenia czy list jest polecony czy nie. Ja nawet dostałem jakiś czas temu przesyłkę z UK dostarczoną kurierem GLS i nie było żadnego problemu.
Paczkomaty są mniej bezpiecznie, bo kontrole są dużo częstsze i bardziej skrupulatne.
Jest duża szansa, że największy polski vendor wysyłający właśnie tylko na paczkomaty w ostatnich dniach został złapany.
  • 416 / 58 / 0

List wyslany w poniedzialek wieczorem normalnie z pl do drugiej osoby - nierejestrowany w poczcie polskiej - dzis jest piatek a list jeszcze nie doszedl, mimo ze to priorytet. Czego sie spodziewac? Co mi grozi? Jestem zielony w prawie
  • 9178 / 1255 / 0

Jesteś pewny, że został wysłany? Masz jakiekolwiek potwierdzenie, że list w ogóle istniał? Od kogo wyszła "inicjatywa" nie rejestrowania listu? (bo domyślam się, że to od "osoby prywatnej").
  • 2446 / 411 / 0

Nie ma co tak demonizować poczty polskiej (w kontekście kradzieży przesyłek), nierejestrowane listy potrafią dojść nawet po 2 tygodniach. Sytuacja w której list ginie jest generalnie bardzo rzadka. Bardziej prawdopodobne jest, że nie został w ogóle wysłany.

Jeśli pójdziesz na pocztę i zrobisz awanturę, że po tygodniu nie doszedł Ci nierejestrowany priorytet to powiedzą tylko, że to jest czas deklarowany, a nie rzeczywisty i najwyżej możesz napisać na nich skargę.

Mi rok temu nierejestrowany priorytet wysłany pod koniec listopada z miasta obok doszedł pod koniec grudnia. Na poczcie powiedzieli mi tylko, że to jest bardzo gorący okres czasu dla nich, a przez braki kadrowe niewiele mogą na to poradzić.
  • 9178 / 1255 / 0

Sytuacja jest odwrotna i to autor pytania jest wysyłającym. W takim razie pytanie, masz pewność, że nie został odebrany?
Nie chce mi się wierzyć, żeby zwykły list z taką zawartością został przechwycony. Jesteś pewny, że nie został odebrany?
  • 416 / 58 / 0

Niestety nie mam pewnosci, ale osoba wydaje sie byc przekonująca ze nie doszlo nic.
  • 819 / 140 / 0

@dgnted Dzisiaj była awaria systemu poczty w całym kraju, nie można było odbierać ani nadawać listów i paczek. Więc jeśli miał przyjść, albo spodziewałeś się go dzisiaj, to na bank dlatego.
Wróć do „Prawo”
Na czacie siedzi 1513 uczestników Wejdź na czata