Przesyłki

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.

Moderator: Prawo

Posty: 2202 Strona 206 z 221
Rejestracja: 2012
  • 814 / 119 / 1

Ciekaw jestem jak w 2019 miszcze przesyłacie paczki... żeby nikt nie poznał waszego adresu imienia no i nazwiska... a najlepiej nawet kraju łer mieszkacie. ( tu akurat chodzi o namierzanie przez vendora )
Rejestracja: 2010
  • 202 / 3 / 0

A czy nie najbezpieczniejszą opcją jest wysyłka listem nierejestrowanym? Oczywiście ryzyko jest takie, że może nie dojść, może nigdy nie wyjść, ale taki zwykły szary list wydaje się opcją, z której łatwo można się wywinąć. Trafia do skrzynki i tyle.

Izraelski naukowiec twierdzi, że Mojżesz był odurzony gdy rozmawiał z Bogiem

W Biblii nie brakuje intensywnych momentów – a to krzewy stają w ogniu, pioruny biją z niebios, głośne symfoniczne dźwięki wiodą proroków i świętych do intruzji sacrum. Mojżesz przeżył kilka doświadczeń podczas których zetknął się z bogiem w wyrazisty zmysłowo sposób. Ale czy zwyczajnie doświadczał tych rzeczy, czy też będąc w zmienionym stanie świadomości?

Rodzina Juice’a WRLD przerwała milczenie. "Uzależnienie nie ma granic"

Bliscy Juice’a wypowiedzieli się w mediach pierwszy raz od śmierci młodego rapera.
Rejestracja: 2019
  • 7 / / 0

a ja mam jeszcze pytanie co do Vendorów i paczkomatów, wg mnie to jest najlepsza opcja (bazujemy tylko na mailu pod proxy) - tylko czemu Vendory nie mają tej opcji może nie chca mieć.... Jeszcze mam pytanie (szukałem, na całym forum jest jedna odpowiedź) opcja dostawy u Vendora - Pickup- czy przy odbiorze trzeba się wylegitymować, czy sam numer paczki wystarczy. (Pewnie trzeba się wylegitymowac, to co pierdol... ze najbezpieczniejsza, chyba dla nich)
Rejestracja: 2019
  • 7 / 1 / 0

Najbezpieczniej jest zamawiać na swój prawdziwy adres, na prawdziwe dane. Nie ma właściwie żadnego znaczenia czy list jest polecony czy nie. Ja nawet dostałem jakiś czas temu przesyłkę z UK dostarczoną kurierem GLS i nie było żadnego problemu.
Paczkomaty są mniej bezpiecznie, bo kontrole są dużo częstsze i bardziej skrupulatne.
Jest duża szansa, że największy polski vendor wysyłający właśnie tylko na paczkomaty w ostatnich dniach został złapany.
Rejestracja: 2019
  • 339 / 54 / 0

List wyslany w poniedzialek wieczorem normalnie z pl do drugiej osoby - nierejestrowany w poczcie polskiej - dzis jest piatek a list jeszcze nie doszedl, mimo ze to priorytet. Czego sie spodziewac? Co mi grozi? Jestem zielony w prawie
Rejestracja: 2014
  • 7851 / 1012 / 0

Jesteś pewny, że został wysłany? Masz jakiekolwiek potwierdzenie, że list w ogóle istniał? Od kogo wyszła "inicjatywa" nie rejestrowania listu? (bo domyślam się, że to od "osoby prywatnej").
Rejestracja: 2011
  • 1604 / 201 / 0

Nie ma co tak demonizować poczty polskiej (w kontekście kradzieży przesyłek), nierejestrowane listy potrafią dojść nawet po 2 tygodniach. Sytuacja w której list ginie jest generalnie bardzo rzadka. Bardziej prawdopodobne jest, że nie został w ogóle wysłany.

Jeśli pójdziesz na pocztę i zrobisz awanturę, że po tygodniu nie doszedł Ci nierejestrowany priorytet to powiedzą tylko, że to jest czas deklarowany, a nie rzeczywisty i najwyżej możesz napisać na nich skargę.

Mi rok temu nierejestrowany priorytet wysłany pod koniec listopada z miasta obok doszedł pod koniec grudnia. Na poczcie powiedzieli mi tylko, że to jest bardzo gorący okres czasu dla nich, a przez braki kadrowe niewiele mogą na to poradzić.
Rejestracja: 2014
  • 7851 / 1012 / 0

Sytuacja jest odwrotna i to autor pytania jest wysyłającym. W takim razie pytanie, masz pewność, że nie został odebrany?
Nie chce mi się wierzyć, żeby zwykły list z taką zawartością został przechwycony. Jesteś pewny, że nie został odebrany?
Rejestracja: 2019
  • 339 / 54 / 0

Niestety nie mam pewnosci, ale osoba wydaje sie byc przekonująca ze nie doszlo nic.
Rejestracja: 2016
  • 623 / 83 / 0

@dgnted Dzisiaj była awaria systemu poczty w całym kraju, nie można było odbierać ani nadawać listów i paczek. Więc jeśli miał przyjść, albo spodziewałeś się go dzisiaj, to na bank dlatego.
Posty: 2202 Strona 206 z 221
Wróć do „Prawo”
Na czacie siedzi 427 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości