Grzyby - hodowla (pytania związane z uprawą, stanem grzybni, chorobami)

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?

66%
Krajowe łysiczki
885
6%
Krajowe muchomory
85
28%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
374

Liczba głosów: 1344

• 7 / / 0

Ktoś wie co to są za filtry w growkitach - worek i opakowanie? Gdzie się takie kupuje? Przy tyvek lubi grzybnia się chwytać i go zarastać, no i moknie. Albo są jakieś inne z tworzywa, co nie mokną i zarastają?
  • 144 / 72 / 0

29 stycznia 2019grzybek03 pisze:
Mam problem z moja hodowla mija 12 dzień a nic się jeszcze nie pojawiło. Mam się już zaczynać martwić?
-tem okolo 20C
-wietrze codziennie 1/2
-zalalem i postawilem na 16h w lodowce
-grzyby trzymam w pokoju bez bezposredniego dostepu swiatla
-pryskam po sciankach co 2 dni woda z kranu
Może im być minimalnie za chłodno i pewnie dlatego tak długo to trwa. Jeśli masz możliwość, to przestaw je jakoś bliżej kaloryfera, tak żeby miały ze 22 - 25 stopni powiedzmy. Mierz termometrem, nie na oko.
W tej temperaturze też powinny ruszyć, tylko zajmie im to więcej czasu, 12 dni to jeszcze nie jest nic złego.

Diler z dziecięcego pokoju

Cena, opis, rekomendacje użytkowników. Strona prowadzona przez 19-latka z Lipska nie różniła się niczym od przeciętnego sklepu internetowego. Tyle, że Maximilian S. nazywany też "Kinderzimmer-Dealer", handlował narkotykami. W żadnym tam Darknecie. W sieci dostępnej dla wszystkich.

Alkohol w pracy. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo

Eksperci potwierdzają, że alkohol w miejscu pracy to poważny problem. Co dziesiąty pracownik pije za dużo, obojętnie czy szef, czy podwładny.

cr

• 76 / / 0

Kto z Was hoduje na ciastkach? Jak długo zajmuję wam zajecie grzybni?
Czytam ostatnio w poradniku, że koleś cały proces od zaszczepienia do owocowania zajmuje ponad 6 tygodni.
Mi Grzybnia zajmowała ciastka 2 miesiące! Trzymałem w wiekszosci czasu 28-30 stopni, nocą tempera mogła spadać, czy to miało AŻ takie znaczenie?

Ile czasu od wyjęcia ciastek do owocowania u Was?
  • 144 / 72 / 0

Ja robiłem na ciastkach. Ciastka są super.

Najszybszy cykl trwał 35 dni od zaszczepienia do pierwszego plonu, a przeciętnie około 40, czyli sześć tygodni, tak jak piszesz. Kolonizacja i owocowanie zwykle w tej samej temperaturze, 24 - 25 stopni. 28-30 to trochę za dużo, pewnie dlatego wolniej rosły. Albo miałeś duże słoiki, albo za bardzo zbity substrat, to też jest możliwe.

Od narodzin do owocowania zwykle 7 - 12 dni i potem tak jeszcze z tydzień, żeby nadawały się do zbiorów.

cr

• 76 / / 0

dzięki za odpowiedz, to mój drugi raz i wyszło IDEALNIe tzn 100% bez zakażeń ...ale ten czas bym chętnie przyspieszył:P

Z kolei na filmie PFtek na YT mówią że od narodzin ciastek do owocowania pare Tyg : o
  • 151 / / 0

Zalozmy, ze komus szykowal by sie wyjazd na 5 dni, trzeba by zostawic ciastko samo sobie. Jest skolonizowane w 100%, nadal w sloiku w ciemnym miejscu.
Czy lepiej zostawic ciastko dalej w ciemnym miejscu i go nie ruszac, czy zaczynac?
  • 2848 / 253 / 0

Zostaw w lodówce. Jeśli nie masz takiej możliwości to w innym ciemnym i zimnym miejscu. Nie zaczynaj owocnikowania
  • 151 / / 0

12 lutego 2019Fatmorgan pisze:
Zostaw w lodówce. Jeśli nie masz takiej możliwości to w innym ciemnym i zimnym miejscu. Nie zaczynaj owocnikowania
Dzieki wielkie.
Po powrocie jak to zrobic? Po wyciagnieciu z lodowki na swiatlo?
  • 2848 / 253 / 0

Przeprowadzasz normalne owocnikowanie ciastka. Odpowiednia wilgotność, minimum godzina światła dziennie, wentylacja.
Powodzenia
  • 16 / 1 / 0

Byłem na shroomery ale nie jestem w stanie dobrze zrozumieć tych wszystkich określeń i slangu grzybiarzy, więc uderzam na rodzimego hypka. Wyjaśnię sytuację: z powodu współlokatorów o wyjątkowo wscibskim charakterze nie mogę zamówić strzykawki z zarodnikami, natomiast printy są bardziej dyskretne, poza tym mogę je zrobić sam z dzikich grzybów (kolpaczki, nie jestem wybredny). Dowiedziałem się, że mogę zrobić growkita samemu i podobnie skolonizowac ryz, bez szybkowara, ale nagle przeczytałem że dzikie pronty są zanieczuszczone i że wymagają odczyszczenia na agarze. Wyjaśni mi ktoś jak działa taki agar (wiem że się rozwija grzybnia ale jak oddzielić dobre od złego na takim ) oraz czy jeśli rozwinie mi się grzybnia na tym to mogę to wsadzić do growkita? Nie jestem doświadczony i mam ograniczone możliwości więc przepraszam za ew. Gafy. Pokój wszystkim .
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata