Grzyby - hodowla (pytania związane z uprawą, stanem grzybni, chorobami)

Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Kuchni [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?

68%
Krajowe łysiczki
851
7%
Krajowe muchomory
83
26%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
323

Liczba głosów: 1257

PanModem

Witam,
Mój pierwszy post na forum od razu z noobowym pytanie ale trapi mnie to.
Wszyscy tu piszą że growkity powinno się trzymać w lodówce przed wzrostem, co z tymi które zamawiamy ze sklepów w necie?
Przecież one idą 2-3 dni kurierem i w lodówce na pewno trzymane nie są.
Jak to wygląda w tej sytuacji?
Jaka jest najlepsza metoda ogarnięcia takiego growkita zaraz po dostaniu go?
Czy się teraz wygłupiam pytaniem i w growkicie który otrzymamy dopiero się zaszczepia grzybnie do wzrostu?

gara778

Jak to ratowac ?? Dopiero co otwarta przesyłka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Krótki artykuł, zawierający jednakowoż ciekawe spojrzenie na tytułowy problem.
Hindusi obchodzą Śiwaratri, święto ku czci boga Śiwy. Do Paśupatinath w Nepalu, jednej z najważniejszych świątyń hinduizmu, przybyło ok. 1,3 mln pielgrzymów. Do tej pory w czasie Śiwaratri mogli palić marihuanę, jednak w tym roku policja zapowiedziała aresztowania.

antek1920

Witam, w poniedziałek wystartowałem z grow kitem zamówionym z neta. Postępowałem zgodnie z instrukcją . Dziś jest 6 dzień od
odlania nadmiaru wody z pojemnika i wstawienia go do załączonej torby. Temperatura utrzymywana jest w okolicy 22- 25 stopni .
Otwieram dwa razy dziennie żeby zadbać o wymianę CO2. Pojemnik obłożyłem folia od spodu i po bokach. Moim zdaniem nie wiele sie tam zmienia. Widoczny biały puszek jest od samego początku na kilku ziarnach które wraz z nakłuwaniem widelca dostały się ze spodu na górę.
Teraz jest go troche wiecej ale nie znacznie. Mam prośbę do osób obeznanych lepiej niż ja z tematem , aby dały znać czy gra jest dalej warta świeczki? :-Dprzenioslam do odpowiedniego tematu AnnaS.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Migomat

1
4

jak coś to prosze o przeniesienie. Pytanie podstawowe skąd dostać zarodniki grzybów lepiej kupić same zarodniki i zrobić podłoże czy odrazu cały grow kit

Fatmorgan

Kompetentny
Kompetentny
106

13 kwietnia 2018PanModem pisze:
Witam,
Mój pierwszy post na forum od razu z noobowym pytanie ale trapi mnie to.
Wszyscy tu piszą że growkity powinno się trzymać w lodówce przed wzrostem, co z tymi które zamawiamy ze sklepów w necie?
Przecież one idą 2-3 dni kurierem i w lodówce na pewno trzymane nie są.
Jak to wygląda w tej sytuacji?
Jaka jest najlepsza metoda ogarnięcia takiego growkita zaraz po dostaniu go?
Czy się teraz wygłupiam pytaniem i w growkicie który otrzymamy dopiero się zaszczepia grzybnie do wzrostu?
- trzymanie w lodowce ma najpewniej na celu oszczędzanie substancji odżywczych poprzez spowolnienie metabolizmu grzybni, te kilka dni w innej temperaturze wiele nie zmienią
- poczytaj trochę zamiast powielać pytania - serio
14 kwietnia 2018gara778 pisze:
Jak to ratowac ?? Dopiero co otwarta przesyłka.
zaklej taśmą - powinno być szczelne i utrzymać wilgoć, jeśli to normalnie skolonizowany substrat to nic mu nie będzie w aspekcie zakażeń
14 kwietnia 2018antek1920 pisze:
Witam, w poniedziałek wystartowałem z grow kitem zamówionym z neta. Postępowałem zgodnie z instrukcją . Dziś jest 6 dzień od
odlania nadmiaru wody z pojemnika i wstawienia go do załączonej torby. Temperatura utrzymywana jest w okolicy 22- 25 stopni .
Otwieram dwa razy dziennie żeby zadbać o wymianę CO2. Pojemnik obłożyłem folia od spodu i po bokach. Moim zdaniem nie wiele sie tam zmienia. Widoczny biały puszek jest od samego początku na kilku ziarnach które wraz z nakłuwaniem widelca dostały się ze spodu na górę.
Teraz jest go troche wiecej ale nie znacznie. Mam prośbę do osób obeznanych lepiej niż ja z tematem , aby dały znać czy gra jest dalej warta świeczki? :-D
rekordowy czas po którym u mnie zaczęło się owocnikowanie to około miesiąc
poczekaj jeszcze :-)

Wróć do „Grzyby”
Na czacie siedzi 11 uczestników Wejdź na czata

96095c2dc685917873bf4e79c020d5d3Szuler  95e0e9d04f0734271a1e9bc2b0103a0emagell  8aaa4eeb8047613529e621465ccdc285Duro  Awatarvirr  AwatarInfamis  411d28be495093fc8834a3ff19a3ef16milkenss  Awatarunknown  AwatarMendeleev  AwatarMondengel  235964ba3ce495b19df52d9f601c1ea9biel  Awatarppa00