Dyskusja na temat roślin z rodziny powojowatych, wykazujących działanie psychoaktywne.
Więcej informacji: Powoje w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 11 • Strona 1 z 2
  • 158 / 2 / 0
Czy polskie powoje, zazwyczaj nie z rodzaju ipomoea lecz convolvulus, np. Convolvulus arvensis - powój polny, znany chyba wszystkim. Czy są halucynogenne ?
Na wiki piszą że nasiona są trujące.
  • 608 / 8 / 0
halucynogenne nie, lekko psychoaktywne tak.
zawierają kilka słabo działających alkaloidów tropanowych (tropina, pseudotropina, tropinon) i alkaloidy pirolizydynowe cuscohygrinę i hygrinę, które występują też w niewielkich ilościach w liściach koki.
efekty to lekkie zakręcenie, głupkowatość (jak to ktoś napisał 'silliness dominated the experience'. u mnie objawiło się to słowotokiem i wybuchami śmiechu), lekka euforia.
powyższe testy przeprowadzałem podczas długotrwałej konsumpcji mj i na pewno miało to wpływ, łączą się bardzo dobrze :-) zresztą imho nowe zioła o delikatnym działaniu najlepiej poznawać właśnie pod wpływem ziela.
jak to zwykle w przypadku ziółek, nie nastawiać się na miażdżącego tripa to i rozczarowania nie będzie. próbowałem tylko kwiatów i ich dotyczy to, co wyżej napisałem. z tego co pamiętam inne części rośliny mogą działać przeczyszczająco
  • 2244 / 18 / 0
Jest jednym ze składników mieszanek ziołowych działających przeczyszczająco. Kiedyś stosowano napar z powoju polnego do mycia włosów, leczenia ran, zaparć, regulacji miesiączki, to z medycyny ludowej.
  • 1387 / 2 / 0
Kwiaty suszyłeś? Może i głupie pytanie, ale wcale nie taka oczywista ta odpowiedź ;)
– Chodź. Czeka nas długa podróż.
– Jestem przyzwyczajona do długich podróży... Kiedyś wybrałam się nawet do Piekła – wyjaśniła.
– Jak zdołałaś wrócić?
Przyglądała mi się długo i uważnie.
– Wrócić? Wrócić? Ja tu zostałam...
  • 608 / 8 / 0
za pierwszym (i najfajniejszym, chociaż złożyło się też na to świetne S&S) zjadłem kilkanaście kwiatów prosto z rośliny, później paliłem suszone w połączeniu z mj i innymi roślinnymi wynalazkami. czas wybrać się na zbiory :-)
  • 2244 / 18 / 0
Wywar ze świeżych też daje radę.
  • 608 / 8 / 0
zmienia stan świadomości czy opróżnia jelita?
  • 2244 / 18 / 0
Zmienia w połączeniu, aczkolwiek nie mieszałem. Sam też daje radę ale fajerwerków nie oczekuj.
  • 2483 / 1374 / 34
lekka euforia i lekkie pobudzenie dotyczy to kwiatow rownież nasiona najwieksza mają ilosc działa w koncu blisko spokrewnione z powojami.
Wszyscy jesteśmy równi wobec śmierci tylko pozytywna energia.
Fajne koszulki
https://vm.tiktok.com/ZMFDPae1K/
  • 21 / / 0
Kwiaty najlepiej zbierać jak nie będą jeszcze dobrze rozwinięte .
Suszymy i rozkoszujemy się działaniem😉
Osobiście wole w postaci naparu jednak jako dodatek do CBD też spoko.
Najlepiej w mixach działa.
Uwaga! Użytkownik TruthSeeker1150 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 11 • Strona 1 z 2
HyperTuba dodaj film
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.