Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 691 • Strona 69 z 70
  • 830 / 7 / 0

Ogólnie jestem zadowolony z tego leku nie miałem żadnych skutków uboczny , tylko mam problem z dobraniem jakiegoś leku na zaburzenia lękowe, pregabalin odpada , co polecacie ?
  • 546 / 73 / 0
Awatar użytkownika

Może mała dawka wenlafaksyny? Escitalopram, paroksetyna, trazodon, sertralina, doksepina, mianseryna?
  • 830 / 7 / 0

Zależałoby mi by nie podnosić już noradrenaliny , ba noc biorę trazodon 75mg, doktor proponował busporin ale czytałem że to słaby lub opipramol? Czy poprostu zrobić tak jak radzi lekarz z 60mg podnieść na 90?
  • 282 / 36 / 0

@pauleta1987 jeżeli jesteś pod opieką lekarza to postępuj zgodnie z jego zaleceniami,a co do opioramolu to jego główne działanie opiera się na receptorach sigma(dopaminy tym nie podniesiesz)
  • 830 / 7 / 0

Ja postępuje tak jak lekarz każe wczoraj doktor włączył mi amisulpiryd w dawce narazie 50mg aby podnieść dopamine z busporinu zrezygnował tylko jeszcze zastanawiamy się nad dulo czy podnieść na 90 bo głównie problem tkwi w tym że choruje na nadcisnienie I tachykardie i momentami tą noradrenalina powoduje wzrost ciśnienia umnie i podnosząc na 90 trochę się boję, bo na ten 60 czuje się w miarę ok z aktywizacja jest w miarę ok biorę lekarstwa na serce , tylko nieradze sobie z tymi lekami gdy przychodzą trudne momenty stresujące dostaje ataku lęku lekarz powiedział że dołączenie leku ssri nie wchodzi w grę, a znowu po pregabalin strasznie tyłem, puchlem, problem z moczem, zatrzymywanie wody w organizmie i zbytnio lekarz nie ma polu manewru, lekarz jest taki wporzadku że sam mówił że mogę mu zaproponować lek .
  • 282 / 36 / 0

Czy osoby biorące wenlafaksyne i duloksetyne mają porówanie że ta dulo jest lajtowa względem wenli?Niby działa mocniej na noradrenaline a nie czuć jakoś tego.Biore 12 dzień 60mg i jak na razie ani ubokow ani jakiegoś specjalnego działania.Nie czuję tego leku.Pale papierosy ale czy one by aż tak drastycznie obniżały stężenie leku?Mówiąc nie czuje leku oczywiście nie mówię o efekcie terapeutycznym bo na to za wcześnie ale biorąc wenle ja czułem że coś biorę już od godziny do dwóch po zażyciu było czuć ta chemie
  • 546 / 73 / 0
Awatar użytkownika

@tajemniczy25 brałem oba leki ale czułem to odwrotnie, duloksetyna od razu kopała, wenlę też czułem szybko ale dulo dużo mocniej. To jest właśnie pojebane w tych lekach że tak różnie na ludzi działają, może mają na to wpływ jakieś czynniki o których jeszcze lekarze nie mają pojęcia, cholera wie.
  • 830 / 7 / 0

Do dulo 60mg dołączyłem od 12dni biorę amisulpiryd w dawce 75mg I powiem szczerze że aktywizacja się poprawiła mam chęci do działania I motywacja się zwiększyła i biorę również ropinirol 1mg plus 1g acetylo-tyrozyny i jest ok.
  • 546 / 73 / 0
Awatar użytkownika

@pauleta1987 w końcu jakieś pozytywne wieści;)
  • 673 / 8 / 0
Awatar użytkownika

Czy dawka 30 jest wystarczająca? Zaczynam 1 dzień od 30 ile maks można?
ODPOWIEDZ
Posty: 691 • Strona 69 z 70
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.