SNRI: Duloksetyna (Cymbalta, Dulsevia, Depratal) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 475 Strona 45 z 48
Rejestracja: 2011
  • 227 / 20 / 0

@Maciejj Peletki to są małe kuleczki do 2mm średnicy https://pl.wikipedia.org/wiki/Peletki Takie większe to już tabletki.
Rejestracja: 2021
  • 5 / / 0

Obecnie 10 dzień na dulo 60mg. Przeskok z dnia na dzień z wenlafaksyny 75mg. Za duży chill,sennosc mało się chce, serotoninowe rozlanie przyjemnie się leży. Dwie kawy na rozruch i jest dobrze dopiero. Czekać aż się rozkręci? Myślałem że się załaduje odrazu jak trzeba po wenli.

O pułapkach, w które wpadają naukowcy badający psychodeliki

Matthew W. Johnson, profesor psychiatrii i nauk behawioralnych z Johns Hopkins University School of Medicine, ostrzegł przed trzema pułapkami, w jakie wpadają badacze psychodelików. Są to: pułapka błędu pomieszania pojęciowego; pułapka wprowadzania przez badaczy do ich praktyki własnych przekonań religijnych; oraz pułapka ‘psychodelicznej wyjątkowości’. Poniżej przedstawione są zalecenia Johnsona, których przestrzeganie pozwoli na ominięcie tych pułapek. Prócz zaleceń przedstawione zostają krótkie opisy sytuacji, do których się aplikują.

Diler miał w ofercie GBL. To płynny rozpuszczalnik i wybielacz, ale...

Praca operacyjna policjantów ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego doprowadziła ich do jednego z mieszkań przy ulicy Kasprzaka. To tam kryminalni „namierzyli” 48-latka.
Rejestracja: 2018
  • 3875 / 1632 / 1

16 czerwca 2021szufladziarz pisze:
Najlepsza rzecz na jaką trafiłem w ostatnim czasie, daje siły żeby zmienić coś w swoim życiu, nawet nudna praca staje się bardziej interesująca, mam ochotę się rozwijać, więcej czytam, nie śpię po kilkanaście godzin. Chyba już 3 miesiące na tym, ale muszę sprawdzić dokładniej dawka 60mg, dulsevia.
Zgadzam się. Przez dłuższy czas używałem jako koanalgetyk i poza działaniem przeciwbólowym działała doskonale jako aktywizator. Dzięki niej byłem w stanie pracować dłużej, intensywniej, bez stresu i błędów. Miałem wyjebane na inne mniejsze problemy, a większe udawało się nadwymiar szybko ogarnąć. Oczywiście dawki 30mg dziennie. Przy teście, na większych jednak, to zbyt silny lek i działa odwrotnie (przynajmniej na mnie) niż przy małych. Bezproblemowo go odstawiłem wydłużając odstępy od dawek co 2h dziennie i po 3 tygodniach całkowicie przestałem brać. Trochę mi brakowało tej aktywizacji i wyjebki, ale przy odrobinie pozytywnego myślenia wróciłem po miesiącu do względnej homeostazy.
Polecam wszystkim, którzy chcą poprawić jakość życia, ale jednocześnie nie chcą 20 uboków i leku który ma ich zajebać do poziomu w którym z łóżka nie wstaną. Dodatkowo działa doskonale jako koanalgetyk (do pregabaliny i oxykodonu) powodując, że 40mg oxy odpowiada 120, a nawet 160mg branym solo.

Jedyny minus jaki mogę wskazać, to typ blistra (dulsevia), który powoduje, że lek wyjęty z opakowania, po 2 dniach, wygląda jak szmata.
Rejestracja: 2020
  • 330 / 85 / 0

koanalgetyk świetnym w moim przypadku 60mg + 100, max 200 tramadolu załatwia sprawę bólu całkowicie. Tak, wiem o interakcji xd. Wcześniej ani prega, ani tramal w wyższych nie dawały rady.

krka niestety większość takich ma np emanera
Rejestracja: 2011
  • 227 / 20 / 0

@Bulhakow90 Dziwne, że lekarz trzymał Cię 3 miesiące na dawce wenlafaksyny 75mg i nie zwiększał dawki. Nie brałeś nigdy większych dawek wenli? Miałeś na tej dawce jakieś działania niepożądane że lek został zmieniony na inny? Dobrze na tym spałeś? Innych leków nie bierzesz? Masz też lęki czy tylko depresje?

Różne osoby mają różną wagę ciała, tempo metabolizmu leków itd i przez to przy tych samych dawkach leku przyjmowanego doustnie stężenie leku we krwi może być różne u różnych osób. Tak się zastanwiam czy każdy człowiek produkuje tyle samo tych transporterów SERT, NOR, DAT...

Szukałem ostatnio informacji na temat wenli i dulo tzn. jak dawka leku wpływa na inhibicję zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny (bywają różnice w poziomie leku w surowicy przy tych samych dawkach u różnych osób).

Przyjmuje się że dopiero inhibicja transportera serotoniny od 80% i więcej daje efekt terapeutyczny (leki SSRI). (ciekawostka taka że 80% inhibicji SERT uzyskuje się przy dawce 10mg Anafranilu (klomipramina) , metabolit klomipraminy jest też silnym inhibitorem NOR - z tym, że Anafranil to lek Trójcyklicznny ze znacznym wpływem antagonistycznym na różne receptory. Minimalne dawki terapeutyczne dla SSRI to są właśnie takie co blokują SERT w 80% - dla sertraliny jest to około 50mg ale ona jeszcze jest antagonistą receptora sigma 1 co może działać probiegunkowo i uwalniać dopamine? a agonistą sigma-1 jest fluwoksamina/ lek Fevarin (agonistą tego receptora tyle że może silniejszym jest np. lek działający przeciwbiegunkowo/zapierająco = loperamid). I np. na samej sertralinie generalnie można chudnąć i mało sypiać a na fluwoksaminie odwrotnie - tyć i być sennym. Serotonina sama w sobie pobudza ruchy perystaltyczne jelit.

Nieraz odczytywałem dane z wykresów (czasem mogły to być dane nie wyznaczone badaniem tylko przewidywane itp itd. czy na jakiś ssakach naczelnych testowane:). To co sobie wynotowałem prezentuje się tak:

Duloksetyna:

5mg SERT 40% | NOR ?
7,5mg SERT 43% | NOR ?
10mg SERT 56% | NOR ?
20mg SERT 73% | NOR 30%
30mg SERT 80% | NOR 30%
40mg SERT 83% | NOR 30%
60mg SERT 87% | NOR 40%
77mg SERT ? | NOR 50%
dla większych dawek nie znalazłem danych a i wykresy kończyły sie na 60mg


wenlafaksyna:

37,5mg SERT ? | NOR ?
75mg SERT 53% | NOR 27%
150mg SERT 66% | NOR 43%
225mg SERT 75% | NOR 49%
300mg SERT 80% | NOR 52%
375mg SERT 85% | NOR 60%, no ale te dane nie pokrywają się z załączonym wykresem, który był zrobiony na podstawie badań na ludziach. Ja odczytałem te dane z innego wykresu, który to był tylko jakimś przewidywaniem działania??? https://www.nature.com/articles/npp200847 Hmmm...

Leki, farmacja, medycyna to nie moja branża, więc nie jestem pewien czy się fachowo/dobrze wyrażam, ale troche się tym interesuje. Tak na mój rozum to te transportery SERT, NOR, DAT itd. to są pewnego rodzaju białka, które wychwytują neuroprzekaźnik (łączą się z nim) ze szczeliny synaptycznej. Jeśli z transporterem połączy się lek przeciwdepresyjny to uniemożliwi on transporterowi wychwyt (przyłączenie do siebie) danego neuroprzekaźnika.

Ciekawe czy możnaby dorzucić aminokwas L-tyrozynę do małej dawki duloksetyny aby wzmocnić jej działanie noradrenalinowe/adrenalinowe i czy nie byłoby to niebezpieczne? Oczywiście sugerowałbym mniejsze dawki L-tyrozyny niż te które biorą ludzie nie stosujący żadnych leków przeciwderpresyjnych działających na noradrenaline. Niektóre leki SSRI w maksymalnych dawkach wpływają troche na transporter NOR np. paroksetyna ale i inne też, bodajże citalopram czy escitalopram wpływa w maksymalnych dawkach na NOR ale zaledwie jakoś okolo 20% inhibicji NOR - nie pamietam za dokładnie.

https://www.researchgate.net/publicatio ... FFMeNER-D2

https://www.researchgate.net/figure/Per ... _321203104
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2021 przez xxyzyxx, łącznie zmieniany 2 razy.
Rejestracja: 2011
  • 227 / 20 / 0

ciąg dalszy posta/ nie chciał mi się ten plik dodać jak próbowałem edytować post

ps. https://thelastpsychiatrist.com/2007/07 ... st_im.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2019
  • 429 / 4 / 0

Biore już ponad 6miesiecy dulokstetyne w dawce 60mg powiem tak widzę poprawę w aktywizacja i przeciwlekowo ale mam jeden skutek uboczny który utrzymuje się cały czas mam cały czas podwyzszona temperatura ciała czyli to jest tak że termometr wskazuje normę a ciśnienie też w normie a mam gorące ciało przez cały czas teraz przy tych wysokich temperaturach nie daje rady i musiałem zejść na 30mg czy przy tej dawce będę odczuwał działanie tego leku?
Rejestracja: 2020
  • 100 / 9 / 0

Tak, duloksetyna to silny lek i mimo że 30 mg to podobno dawka początkowa tylko, jest jak najbardziej aktywna.
Rejestracja: 2019
  • 429 / 4 / 0

Czy jak zmniejszyłem dawkę dulo na 30mg poyliwosc też się zmniejszy?
Rejestracja: 2020
  • 100 / 9 / 0

Powinna, mniej leku, mniej skutków ubocznych a przynajmniej na dłuższą metę.
Posty: 475 Strona 45 z 48
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości