SNRI: Duloksetyna (Cymbalta, Dulsevia, Depratal) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 2779 / 619 / 0

Weź, ale po 5 piwach możesz dorobić się crusha - dotychczasową terapię szlag strzeli.
  • 2032 / 376 / 154

Od 3 tygodni biorę duloksetynę w dawce dobowej 90 mg i chyba czas na pierwszą recenzję, bo już zaczynam czuć pierwsze efekty.

Nieco zwiększyła się moja motywacja, jestem w stanie wstać do pracy, usiąść nad książką czy zrobić małe porządki, ale bez żadnego pobudzenia czy speeda jak chociażby na MPH czy nawet reboksetynie. Wpływ na nastrój jeszcze za wcześnie oceniać, ale doszłam już do etapu, na którym nie chcę umrzeć (myśli S, jeśli już, pojawiają się rzadko), jednak napęd już jest zauważalnie większy. Przeszłam na dulo płynnie, schodząc 50tką z setki sertraliny, zwiększając dawkę dulo z 60 do 90 mg po tygodniu kuracji.

Szczególnych uboków nie zauważyłam, jedynie przez pierwsze dni leczenia miałam dość silne zawroty głowy (ustąpiły samoistnie), no i oczywiście rozjebane kocie oczka :P

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Osoby biseksualne i homoseksualne częściej używają marihuany, niż heteroseksualne

Badanie, opublikowane w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence analizuje różnice w częstotliwości spożywania marihuany przez kobiety heteroseksualne, homoseksualne i biseksualne.
  • 186 / 4 / 0

Po 2 latach od odstawienia tego magicznego leku który wyciągnął mnie z bagna po kilku miesięcznym ciągu ketonowym ponownie wracam do jego stosowania. Dzisiaj wleciała pierwsza tabletka i jestem strasznie zamulony - senność której nawet yerba mate nawet nie niweluje. Nie pamiętam czy miałem tak wcześniej ale mam nadzieje ze przejdzie. Teraz jeszcze tylko znów skończyć z alkoholem i dragami i może znów wrócę do względnej normalności.
  • 175 / 11 / 0

Czy normalne jest "dziwne" nie umiem opisać tego uczucia, ale nieprzyjemne bicie serca powodowane noradrenaliną? Jestem na 60 mg, na 30 czułem się okej ale jade już kolejny miesiąc na 60. Mogę zejść do 30 za zgodą lekarza, czy lek już przeciwdepresyjnie będzie słabo działał?
  • 2032 / 376 / 154

@dgnted, możliwe, o ile tachykardia jest zatokowa - mieści się w granicach normy na SNRI, o ile nie zaburza funkcjonowania i nie przekracza 120-130 bmp. Zejść na 30 jak najbardziej możesz - zobacz, jak wtedy będziesz się czuć. Jeśli jedno ani drugie nie wypali, możecie zastanowić się z lekarzem nad zmianą leku.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata