Kodeina - wzmacnianie działania

Alkaloid opium - metylowana pochodna morfiny.
Więcej informacji: Kodeina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 2782 Strona 277 z 279
Rejestracja: 2016
  • 522 / 73 / 0

Mnie ciekawi jakim cudem DXM mi wzmacnia fazę kodeinową. Albo inaczej,
wzięcie małej dawki rzędu 60 mg 2 godziny przed zapewnia, to że z pewnością poczuje działanie na przyzwoitym poziomie i kapryśność niegdyś dla mnie dokuczliwa całkowicie znika. W teorii DXM jest metabolizowany przez cyp2d6 czyli na chłopski rozum "wyczerpuje" ten enzym ale z drugiej strony taka mała dawka może jedynie pobudza aktywność cyp2d6? Nigdy kody nie brałem w mniejszych przerwach niż tygodniowych, w takim wypadku te drugie wnioskowanie może mieć sens.

Co do grejpa. Raz zrobiłem test, 3 dni przed wrzuceniem 300mg kody jadłem co wieczór całego grejpa. Profil fazy zmienił się całkiem wyraźnie. Miałem wrażenie że było więcej euforii. Potem na myśl mi przyszedł 6 glukoronid kodeiny o którym stworzył temat bodajże tur3k i że jest on Aktywnym metabolitem kody i według wikipedii odpowiada za 60% jej działania. Może poprzez inhibicję cyp2d6, większą część roboty odwala ugt2b7 serwując nam dużo wyższą dawkę niż normalnie 6 glukoronidu kodeiny ?
Rejestracja: 2018
  • 2203 / 695 / 0

Mała dawka tak go nie wyczerpuje, kluczowy jest też odstęp czasowy i stosunek DXM do kodeiny. Inne dysocjanty również mają taką właściwość i raczej chodzi tu o receptor NMDA niż enzymy. W badaniach podawano 1:1 majkę i DXM (jednocześnie jak pamięć nie myli) i powodowało to obniżenie dawek morfiny przy zachowaniu efektów przeciwbólowych i wolniejszy wzrost tolerancji na morfinę. Co do innych opio - nie mam tu dowodów i badań, ale z doświadczeń wiem że DXM pomaga i przy oxy i przy herze i majce i PST. Podbija lekko działanie, tolerka nie rośnie aż tak szybko.
Co do reszty - może tak jest, nie zagłębiałem się w temat. Ale utrzymuje pogląd że jak komuś zależy na największej ilości morfiny z kodeiny to grejp nie jest dobrym sposobem na osiągnięcie tego.

Przemodelowanie grzybów psychedelicznych tak aby nigdy nie powodowały "złej podróży"

Klucz do "tylko dobrych tripów" może leżeć w aeruginascynie, CDB magicznych grzybków.

Rodzice pozwalają nastolatkom na picie alkoholu w gronie rodziny

Rodzice pozwalają nastolatkom na picie alkoholu w gronie rodziny. Terapeuta uzależnień: "tacy ludzie są nieoświeceni, delikatnie mówiąc".
Rejestracja: 2016
  • 1316 / 117 / 0

12 lutego 2020GG Allin pisze:
@SampleTube chuja prawda, grejpfrut i pozostałe cytrusy zmniejszają działanie kodeiny gdyż są inhibitorami enzymu cyp2d6

Wydawało mi się, że to common knowledge/wiedza powszechna pośród kodziarzy
Nie jestem kodziarzem xD

Spokojnie, nie podwazalem niczyjej wiedzy, po prostu musialy mi sie pomieszac fakty

No nic, to smutna troche wiadomosc, bo mialem nadzieje ze w mixie z grejpem uda mi sie wydobyc jakiekolwiek dzialanie kodeiny na sobie. W moim przypadku jest nie tyle kaprysna, co w ogole nie dziala :halu:
Rejestracja: 2019
  • 416 / 58 / 0

12 lutego 2020GG Allin pisze:
@SampleTube chuja prawda, grejpfrut i pozostałe cytrusy zmniejszają działanie kodeiny gdyż są inhibitorami enzymu cyp2d6

Wydawało mi się, że to common knowledge/wiedza powszechna pośród kodziarzy

ps. sama inhibicja cyp26 wpływa różnie na różne leki, czasem zwiększając efektywność (np. wzmacniając przemianę DXM>DXO czy potęgując działanie alprazolamu), a czasami zmniejszają (np. jak w przypadku kodeiny, gdzie blokuje się metabolizm tego pro-drug/pro-leku do aktywnej formy jaką jest morfina) - radzę poczytać nim się człowiek odezwie.
Nie wiem czy na Twoim miejscu bym się tak mądrzył, bo jeszcze parę miesięcy temu twierdziłeś, że prometazyna indukuje CYP2D6, a teraz twierdzisz że jest inhibitorem. ;)
Rejestracja: 2015
  • 1276 / 308 / 0

Bo jest inhibitorem?

Moim zdaniem, żadne inhibitory nie są sposobem na wzmacnianie kody, raczej bym powiedział, że trzeba uwolnić cyp2d6.
Rejestracja: 2019
  • 416 / 58 / 0

Wiem że jest inhibitorem, właśnie o to mi się rozchodzi - że jeszcze kilka miesięcy temu bylo że induktorem.
Rejestracja: 2018
  • 2203 / 695 / 0

No i? Tylko uparty debil nigdy nie zmienia zdania ani się nie edukuje. Po co tak na niego najeżdżacie?

Nie wierzę że bronię GG. Chyba pora się udać do lekarza bo mi dragi mózg uszkodziły.
Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 1933 / 306 / 0

w którym miejscu twierdziłem, że jest induktorem? Masz ból dupy za otrzymane ostrzeżenie - kontynuuj dalej takie zachowanie, a nie obędzie bez kolejnego (w tym miejscu chociażby za offtopic / brak merytoryki
Rejestracja: 2019
  • 416 / 58 / 0

Nie mam jak wkleić zdjecia- wejdz w sobie w swoje posty - wpisz „indukuje” i wyskoczy Ci post z 7 listopada z tematu „kodeina - thiocodin” i nie- nie chodzi mi o warna tylko wtedy ślepo wierzyłem w to co piszesz, obrażasz innych za niewiedzę i robisz z nich głupków, a sam wprowadzales mnie innych w blad, wiec daruj sobie niektóre teksty.
Zeby nie bylo offtopu- zapytałeś- odpowiadam.


EDIT: No spoko, chodzi mi o to że często się burzysz jak ktoś nie ma wiedzy, a nie każdy się zna na tym wszystkim, tymbardziej jak widzisz że niektóre informacje naprawdę nie są latwe do ogarnięcia przez laika.
Edit: Odpowiadam w poście @dgnted , aby nie robić większego burdelu. Faktycznie, zwracam honor. Wiesz konkretnie w kwestii prometazyny zacząłem zauważać sporo sprzecznych informacji (podobnie jak wobec cymetydyny), także nadal nie wiem o co ból dupy - "tylko krowo, nie zmienia zdania", tylko idiota nie rozwija swojej wiedzy. - GG Allin
Rejestracja: 2020
  • 5 / 1 / 0

Godzinę przed aplikacją 450mg kody łyżeczka Wit C w proszku z ciepłą wodą + 50mg kwetiapiny i godzinę po aplikacji 50mg kwetiapiny. Ten sposób ani razu mnie nie zawiodl i mam loty jak te pierwsze,a doświadczenia 4 lata
Posty: 2782 Strona 277 z 279
Wróć do „Kodeina”
Na czacie siedzi 1491 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: METHBOYedan i 2 gości