Różeniec górski (Rhodiola rosea L.)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 286 Strona 29 z 29
Rejestracja: 2018
  • 170 / 15 / 0


12 lutego 2019LittleQueenie pisze:
I mimo to masz bezsenność? Choć przyznaję, mi się też gorzej zasypia odkąd jestem na 1 tabsie różeńca TYLKO I WYŁĄCZNIE rano, branie tego dodatkowo popołudniu skończyło się wizytą na Nocnej Pomocy Lekarskiej i otrzymaniem estazolamu.

Generalnie nie ma przeciwwskazań do łączenia neuroleptyków z iMAO. Te środki mają zupełnie inny rodzaj działania, i być może przez iMAO podnoszące poziom dopaminy powinno zmniejszać ryzyko złośliwego zespołu neuroleptycznego.
Dziękuję za odpowiedź. Wczoraj przyjąłem południową porcję kofeiny już, bo skoro bezsenność mam pomimo tego, że nie używam kofeiny, to nie zamierzam się ograniczać w jej stosowaniu. Nie wiem dlaczego tak działa na mnie ten różeniec, być może ta guarana może dodatkowo psocić i wolniej się metabolizować, ale czułbym analogicznie do bezsenności pobudzenie układu nerwowego, a ja ziewam, oczy się zamykają i uczucie takie, że mam pewność że w tym stanie nie zasnę. Ciężko to opisać, to nie jest stricte pobudzenie tylko tak jakby przełącznik z czuwaniem był włączony i nie byłoby opcji że człowiek zaśnie. Pozdro.
Rejestracja: 2016
  • 227 / 26 / 2


@04pain mam dokładnie coś takiego. Jak zarzucę różeńca to przez najbliższe 10 godzin po prostu zero spania, nawet krótka drzemka odpada. I mogę być dowolnie zmęczona, działa to trochę jak Modafinil bez zabierania chęci na drzemkę.

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Już mała dawka marihuany zmienia mózg nastolatka

Nawet niewielki kontakt z marihuaną prowadzi w młodym wieku do zmian struktury mózgu - przestrzegają na łamach czasopisma "The Journal of Neuroscience" naukowcy z University of Vermont (UVM).
Rejestracja: 2019
  • 22 / 5 / 0


Sam różeniec działał na mnie bardzo słabo, ale mogę polecić miks rhodiola + ginseng + guarana. Pomaga przeżyć wyczerpujący psychicznie dzień.
Rejestracja: 2018
  • 170 / 15 / 0


Odstawiłem różeniec. Powoduje zbyt dużą bezsenność jak dla mnie, a to było drugie podejście z innym ekstraktem. Widocznie nie jest dla każdego, ale biorę kwetiapinę z pregabaliną, więc będzie na pewno mniej interakcji bo zostanie bacopa i ashwaganda.

Jeżeli ktoś ma problemy z bezsennością to nie polecam różeńca.
Rejestracja: 2010
  • 518 / 29 / 9


Czy łączenie rhodioli z benzodiazepinami ma sens?
Rejestracja: 2017
  • 1914 / 117 / 0


Nie ma sensu , cel łączenia Rozenca z benzodiazepinami? Raczej nie wzmocni dzialania.
Jednak ta roslina zawsze jest przewrotna wiec ja jej nie łączę z niczym.
Posty: 286 Strona 29 z 29
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości