Gabapentyna - Wątek ogólny

Substancje wpływające na wydajność działania układu kwasu gamma-aminomasłowego w organizmie.
Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 80 Strona 8 z 8
Rejestracja: 2016
  • 443 / 112 / 0

05 marca 2019misspill pisze:
Było w temacie, @STR88.

Od siebie dodam, że w combo z pregabaliną spisuje się bdb na napięcie mięśniowe i nerwicę, a i bombka pojawiająca się po 2-3h znakomita, podobna do tej pregabalinowej z początku leczenia. Założę się, że tolerka rośnie podobnie, ale na efekt rekreacyjny, bo leczniczy to inna para kaloszy.

Bardziej sedatywna i mniej wpływająca na nastrój od pregaby. Wiemy, że to prekursor GABA, ale gdyby tak nieco humorystycznie porównac do benzo, to pregaba jest biegającym lorkiem do działania, baśnią a gabapentyna popłyniętym relanium na pełnym chillu, czyli mniejsza rekreacja ale relaks miodny.

Dawki na początek 600-900mg. :tabletki:

Przyjemnych odpływów, bo to doprawdy wykwintny relaks amerykański i niedocenione narzędzie! Yo!
choć dla mnie gabapentyna to diazepam, a prega to alpra.
Rejestracja: 2015
  • 350 / 13 / 0

Biorę gabapentynę z powodu lęku uogólnionego i chwalę sobie. Wcześniej brałem pregabalinę, ale z czasem przestała spełniać swoją funkcję i doznawałem sporo działań niepożądanych, które narastały wraz z dawką: ubytki w pamięci (kojarzyłem, że coś robiłem/mówiłem, ale nie dokładnie), drżenie rąk, wzrost masy ciała, wzrost apetytu. Przy 300 mg/d pojawiło się nieostre widzenie i z czasem drażliwość. Nie chciałem dalej zwiększać dawki, bo działania niepożądane przy 300 mg/d były już dokuczliwe. Obecnie biorę gabapentynę 400 mg 3x dziennie i jest w porządku. Właściwie w ogóle nie daje objawów niepożądanych, a i efekt przeciwlękowy odczuwalny. Na minus to, że bardziej czuć, że "schodzi" i ma krótszy okres półtrwania niż pregabalina, więc częściej trzeba brać.

W niektórych stanach wojna z konopiami faktycznie dobiega końca

Dwa stany na zachodzie USA, Kolorado i Waszyngton, były pierwszymi, które na jesieni 2012 zalegalizowały rekreacyjną marihuanę dla dorosłych po 21. roku życia. Z czasem dołączyły do nich: Kalifornia, Oregon, Nevada, Maine, Alaska, Michigan, Vermont, Massachusetts, Illinois oraz stołeczny Dystrykt Kolumbii.

Jak alkoholizm w rodzinie wpływa na pracę twojego mózgu?

Nowe badanie pokazuje, że samo posiadanie rodzica z zaburzeniem spożywania alkoholu wpływa na to, jak twój mózg przechodzi od stanu aktywnego do spoczynkowego i odwrotnie – niezależnie od twoich nawyków związanych z piciem.
Rejestracja: 2016
  • 443 / 112 / 0

Tylko, że gabapentyna działa lepiej przeciwdrgawkowo i nasennie. We wszystkich innych działaniach, pregabalina wygrywa moim zdaniem. Tym bardziej, że prega 300 mg, max 450 mg i masz zajebiste działanie. A gabapentyny to ok 900 mg, żeby minimalnie coś poczuć. Aha, między gabapentyną a pregabaliną występuje pełna tolerancja krzyżowa. Tylko może przy gabapentynie rozwija się wolniej.

NTM

Rejestracja: 2019
  • 11 / / 0

Jak szybko wyrabia się tolerancja ?
Rejestracja: 2018
Użytkownik zbanowany
  • 155 / 6 / 0

Tolerancja to zalezy od dawek tak mi sie wydaje .. dostalem Gebapentyne zamiast Pregabaliny ktora miala swoje dziania niepozadane .. co do dzialania Gebapentyny to przeciwdrgawkowo napewno cos tam pomaga .. ale czy w jakis sposob lagodzi bol ? Ciezko mi ocenic .. obecnie biore 600-300-600 i nic szczegolnego nie odczwuam .. ( kwestia tolerancji ? ) .

NTM

Rejestracja: 2019
  • 11 / / 0

W moim przypadku tolerancja wyrabia się momentalnie (praktycznie po jednej dawce) i tak samo szybko spada.
Rejestracja: 2019
  • 571 / 33 / 0

Bralem gebapentyne kilka miechow na bole i nic a tolerka rosla w oczach doslownie .. mimo zwiekszanej dawki ( stopniowo ) efektu pomocy nie bylo wiec odpuscilem sobie ..
Rejestracja: 2018
  • 393 / 15 / 0

Cz na gabapentyna i pregabaline występuje tolerancja krzyżowa.Co bardziej opłaca się brać w aptece?
Rejestracja: 2018
  • 2400 / 507 / 155

@stuk, występuje. Pregabalina opłaca się bardziej jak dla mnie; silniej jednak działa na lęki czy objawy odstawienne po opio/benzo/alko.
Rejestracja: 2019
  • 14 / / 1

Próbował ktoś mix THC + gabapentyna? Czy jest on tak samo przyjemny jak pregabalina + THC?
Posty: 80 Strona 8 z 8
Wróć do „Modulatory GABA”
Na czacie siedzi 628 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości