Gabapentyna - Wątek ogólny

Substancje wpływające na wydajność działania układu kwasu gamma-aminomasłowego w organizmie.
Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

• 375 / 56 / 0

05 marca 2019misspill pisze:
Było w temacie, @STR88.

Od siebie dodam, że w combo z pregabaliną spisuje się bdb na napięcie mięśniowe i nerwicę, a i bombka pojawiająca się po 2-3h znakomita, podobna do tej pregabalinowej z początku leczenia. Założę się, że tolerka rośnie podobnie, ale na efekt rekreacyjny, bo leczniczy to inna para kaloszy.

Bardziej sedatywna i mniej wpływająca na nastrój od pregaby. Wiemy, że to prekursor GABA, ale gdyby tak nieco humorystycznie porównac do benzo, to pregaba jest biegającym lorkiem do działania, baśnią a gabapentyna popłyniętym relanium na pełnym chillu, czyli mniejsza rekreacja ale relaks miodny.

Dawki na początek 600-900mg. :tabletki:

Przyjemnych odpływów, bo to doprawdy wykwintny relaks amerykański i niedocenione narzędzie! Yo!
choć dla mnie gabapentyna to diazepam, a prega to alpra.
  • 338 / 10 / 0

Biorę gabapentynę z powodu lęku uogólnionego i chwalę sobie. Wcześniej brałem pregabalinę, ale z czasem przestała spełniać swoją funkcję i doznawałem sporo działań niepożądanych, które narastały wraz z dawką: ubytki w pamięci (kojarzyłem, że coś robiłem/mówiłem, ale nie dokładnie), drżenie rąk, wzrost masy ciała, wzrost apetytu. Przy 300 mg/d pojawiło się nieostre widzenie i z czasem drażliwość. Nie chciałem dalej zwiększać dawki, bo działania niepożądane przy 300 mg/d były już dokuczliwe. Obecnie biorę gabapentynę 400 mg 3x dziennie i jest w porządku. Właściwie w ogóle nie daje objawów niepożądanych, a i efekt przeciwlękowy odczuwalny. Na minus to, że bardziej czuć, że "schodzi" i ma krótszy okres półtrwania niż pregabalina, więc częściej trzeba brać.

Amerykański sen, opioidowy koszmar

Wypisywane w Polsce drżącą ręką opioidy, w USA przez co najmniej ostatnie dziesięciolecie leczyły bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, przeciążone kolana, a nawet dolegliwości związane z wyrzynaniem się zębów mądrości. To nie mogło się skończyć dobrze.

Miał towarzyszyć prezydentowi Brazylii. W bagażu oficera 39 kg kokainy

Policja przejęła w czwartek kokainę z bagażu brazylijskiego oficera sił powietrznych, który leciał do Japonii w ramach wyjazdu prezydenta Jaira Bolsonaro na szczyt G20. Mężczyzna został aresztowany.
  • 375 / 56 / 0

Tylko, że gabapentyna działa lepiej przeciwdrgawkowo i nasennie. We wszystkich innych działaniach, pregabalina wygrywa moim zdaniem. Tym bardziej, że prega 300 mg, max 450 mg i masz zajebiste działanie. A gabapentyny to ok 900 mg, żeby minimalnie coś poczuć. Aha, między gabapentyną a pregabaliną występuje pełna tolerancja krzyżowa. Tylko może przy gabapentynie rozwija się wolniej.

NTM

• 10 / / 0

Jak szybko wyrabia się tolerancja ?
  • 51 / 3 / 0

Tolerancja to zalezy od dawek tak mi sie wydaje .. dostalem Gebapentyne zamiast Pregabaliny ktora miala swoje dziania niepozadane .. co do dzialania Gebapentyny to przeciwdrgawkowo napewno cos tam pomaga .. ale czy w jakis sposob lagodzi bol ? Ciezko mi ocenic .. obecnie biore 600-300-600 i nic szczegolnego nie odczwuam .. ( kwestia tolerancji ? ) .

NTM

• 10 / / 0

W moim przypadku tolerancja wyrabia się momentalnie (praktycznie po jednej dawce) i tak samo szybko spada.
Wróć do „Modulatory GABA”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata