Metodyka, przygotowanie, oraz logistyka gotowania, palenia, lub waporyzacji.
ODPOWIEDZ
Posty: 1560 • Strona 153 z 156
  • 191 / 74 / 0
Awatar użytkownika

27 maja 2022AWayne pisze:
Pierwsze palenie 185C, drugie 195C. Macie pomysł co może być nie tak?
Tak, mamy. Za niska temperatura. Dlatego wychodzi Ci mocne avb. Spróbuj pierwsze palenie na 210, albo 220C i na 99% zobaczysz różnicę, ale avb do wyrzucenia. Fenix jest tani, ale działa, z tym że temperatury na wyświetlaczu są raczej umowne. Pokazuje 185, a naprawdę może być 180, albo mniej. Fenix to hybryda i dobry sprzęt do dekarboksylacji.
What you smoking?
  • 10983 / 2066 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Ja na swoim Starry 3.0 (podobne urządzenie do Fenix'a mini) to od 185 C rozpoczynam sesję. Każdy kolejny mach jest już na 3-5 C więcej, aż dobiję do 205-207 C. Powyżej już ciężko się waporyzuje i dodatkowo gardło podrażnia.

Polecam zakup Vap Cap'a. Efekty będą na pewno lepsze, niż z Fenixem.
  • 427 / 81 / 0

Powiedzcie mi wiec, dlaczego te omnivapy i vapcapy m, te wszystkie dynavapy ogólnie są tak drogie? Nie rozumiem ceny takiego omnivapa, wszak to urządzenia bardzo proste, w pełni "analogowe" i służące raczej do microdosingu. Tak sobie czytam i zaraz też wyjmę baniaczka z ipa i przeczyszcze mojego wapka. Zdałoby się, zwłaszcza, że przeszło przezeń jakieś 10 g tematu od ostatniego czyszczenia...
Co złego, to nie ja - oczywiście...
  • 1191 / 172 / 0
Awatar użytkownika

@adverse osobiście korzystam z VC, pozwolę się wypowiedzieć. Pierwszym argumentem jaki przychodzi mi do głowy jest właśnie oszczędność na jaką się wychodzi waporyzując. Ilość jaką kiedyś potrafiłem upchnąć w 1 lufę (soczystą) w vapcapie starczy mi na nawet 3 razy. Jeżeli ktoś pali mj na co dzień, koszt vapcapa zwraca mu się momentalnie na samym siuwaxie. Do tego bez substancji smolistych, lepszy smak, dłużej trzyma, poza tym jest jednym z najtańszych wapków na rynku a wydajnością gniecie sprzęty za grube $ (para jest gęsta, buchy schodzą jak z lufy prawie - trzeba jednak się nauczyć je technicznie zdejmować).
Kończy się materiał to możesz się najarać ABV albo najlepiej to zjeść- pizda na cały dzień za free. Ogólnie same plusy.

btw z doświadczenia - jedno czyszczenie IPA na 10g to mało, mój vc ocieka sokami po paru sztukach, przytykają sitko i para częściowo zaczyna uciekać górą. Czyszczę raz na tydzień czyli co 2-3 gramy zioła.
🎶 #j3bać% 🎶
  • 10983 / 2066 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Cena OmniVapa Tinanium to faktycznie niemało, bo ponad 1k. Musisz wliczyć materiał najwyższej jakości, robociznę no i przede wszystkim markę. Do tego w kategorii waporyzatorów manualnych praktycznie nie mają liczącej się konkurencji, więc drogo sobie liczą.
  • 20 / / 0
Awatar użytkownika

@jezus_chrystus omnivap kosztuje koło 8 stówek teraz, wiem że to nie mało ale jednak mniej niż ponad tysiąc ;).
ja obecnie używam Omnivapa Ti do suszu (głównie aurora 20% albo 22%) i klasycznego Dynavapa M 2021 (którego nota bene można już mieć za 260zł) z wsadzonym w środek dynacoilem do koncentratów. Mam jeszcze Solo 2 i leży zakurzony bo te dwa sprzęty sprawdzają się tak dobrze że nie widzę sensu sięgać po Arizera.
Wszystko podłączone przejściówką do bubblera żeby jeszcze troszkę nawilżyć parę.

Jak ktoś chce oszczędzić to w sumie wystarczy mu sam tip i cap z najtańszego dynavapa i jakiś mały bubblerek. Sporo korzystałem wcześniej z takiego setupu i też był bardzo spoko :).
  • 10983 / 2066 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Te 2 części kosztują łącznie mniej więcej tyle samo, co cały wapek.
  • 1191 / 172 / 0
Awatar użytkownika

@jozef_k @jezus_chytrus
a jaka jest w sumie różnica (poza ceną) omivap vs vapcap? jaką różnicą jest dla mnie fakt, że wapuję z tytanu a nie stali nierdzewnej? Bo oprócz ceny nie dostrzegam żadnej. Ale jeśli czegoś nie widzę, chętnie rozważę inwestycję - jestem fanem vap capa!

bubbler/bonio to super opcja pod 10mm vapcapa - częste wapowanie potrafi mocno przesuszyć gardło (szczególnie, jak zatykasz całe sprzęgło przy zaciągnięciu jak ja np)
🎶 #j3bać% 🎶
  • 427 / 81 / 0

Znacie jakiś sklep w Krakowie / Wrocławiu, gdzie możnaby przetestować te vapcapy i rozsądny stacjonarny?
Co złego, to nie ja - oczywiście...
  • 10983 / 2066 / 0
Awatar użytkownika
jezus_chytrus
Kompetentny
Kompetentny

Chcesz na miejscu testować, jak się waporyzuje? : D Słabo to widzę, bo przecież nikt Ci nowego nie pozwoli nabić i grzać. W dodatku skąd sprzedawca miałby wiedzieć, z jakim Ty tam suszem przyjdziesz? Musiałbyś na miejscu CBD kupić.
ODPOWIEDZ
Posty: 1560 • Strona 153 z 156
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.