Pregabalina - Wątek ogólny -> O Odstawianiu Rozmawiamy W Innym Temacie -->

Substancje stanowiące pochodne kwasu γ-aminomasłowego (w tym gabapentynoidy) – m.in. baklofen i pregabalina.

Moderatorzy: GABA, Leki

• 54 / 6 / 0

@Szelest1 według mnie pregabalina nawet solo da tutaj radę, bez potrzeby łączenia jej z diazepamem.
  • 1496 / 229 / 0

Pregabka świetnie działa na poziomie 75 mg. Raz na tydzień wrzuta 150 mg i tolerka stoi w miejscu. Pomyśleć, że parę miesięcy temu waliłem 1500 mg... Jakbym teraz tyle zarzucił, to byłoby ze mną krucho %-D

Pomoc dla uzależnionych, bezpieczeństwo dla wszystkich

Ośrodki pomocowe dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych zawsze wzbudzają niepokój, ale w mieście trudno znaleźć lokalizację bez jakichkolwiek sąsiadów. Nie o to też chodzi. Miasto ma zarówno pomagać tym w tarapatach, jak i dbać o poczucie bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. Rozmowa z wiceprezydentką Warszawy Aldoną Machnowską-Górą.

Cztery osoby zatrzymane przez Żandarmerię Wojskową. Zabezpieczono 5 kg narkotyków

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała cztery osoby, którym poznańska prokuratura postawiła zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków: marihuany, metamfetaminy, MDMA oraz kokainy. Zabezpieczono ponad 5,3 kg narkotyków – dowiedział się portal tvp.info.
  • 6777 / 1216 / 2

Spoiler:
Nie wczytałem się w całość ale kanały wapniowe biorą też udział w kondensowaniu pamięci - czy jak to się nazywa.

Szukałem informacji, bo ciekawi mnie czy pregabalina wpływa na hormony ?
Technicznie powinna poprzez zwiększenie GABA i przy benzo jest taka wstawka a przy prędzej nie umiem znaleźć.
  • 3367 / 970 / 0

Na jakiej zasadzie? Pogarsza pamięć?

Istotnie, należy spojrzeć pod kątem indywidualnym na dobór leków, w przypadku Panów częściej powinna być rozważana pregia aniżeli SSRI, uniknęliby PSSD. SSRI dają też większego kopa hormonom. Z kolei ze względu na ryzyko uzależnienia od pregi czy puchnięcia u kobiet - wybór przemawia na rzecz SSRI.
Powinniśmy rozważać indywidualne potrzeby pacjentów, a nie deprecjonować ich znaczenie. Niektórzy po prostu nadają większy priorytet ciału, inni umysłowi.
  • 69 / 5 / 0

Orientuje się ktoś czy na pregabalinie można wziąć propranolol ?
  • 330 / 85 / 0

Możesz brać propr. i pregab., interakcji nie będzie.
  • 7 / 1 / 0

Dlaczego nikotyna osłabia działanie pregi? Miał ktoś z Was problem z bólem pleców i ogólnie stawów po pregabalinie? Mnie coś ostatnio ostro zajeżdża i nie wiem czy można to być przyczyna tego leku.
  • 1496 / 229 / 0

Teraz dopiero zwróciłem uwagę, że efekt halo wokół silnych źródeł światła występuje nawet przy 75 mg, zapewne zależy od tolerancji. To też tłumaczy dlaczego słońce nagle mi o wiele bardziej wali po oczach, wcześniej rzadko nosiłem okulary przeciwsłoneczne. No, ale dla mnie to dodaje uroku temu związkowi - wieczorem miasto wygląda jeszcze piękniej, a bezchmurne niebo w dzień świeci w niezwykły sposób %-D
  • 2280 / 284 / 1

@Teabadger ile ty ważysz?
  • 1 / / 0

a wy nie kladziecie sie spac po takich dawkach? ja wzialem 900mg i spalem caly czas, z takimi pobudkami pomiedzy, w ogole nie kontaktowalem

w pracy po 450mg na, chyba, tolerce zasypialem przy biurku
Wróć do „GABA i jego pochodne”
Na czacie siedzi 2257 uczestników Wejdź na czata