Pregabalina - Wątek ogólny

Substancje stanowiące pochodne kwasu γ-aminomasłowego – m.in. baklofen i pregabalina.

Moderatorzy: GABA, Leki

Użytkownik nieaktywny
  • 176 / 37 / 0

Nie, ja naprawdę nie mogę brać w chwili obecnej niż innego niż leki, które oddziałują na GABA. Wiele miesięcy temu dostałem na oddziale psychiatrycznym zastrzyk z Abilify Maintena z okresem półtrwania 46,5 dni, oddziałuje na mnie do tej pory. Żaden lek, z żadnej grupy leków, na mnie nie działa, a po wyjściu z psychiatryka moja psychiatra próbowała mnie naprawić jakoś antydepresantami, bupropionem, wszystkim: dostaję albo potężnej akatyzji, albo po prostu zwiększenia natężenia skutków ubocznych arypiprazolu - praktycznie wszystko wchodzi z nim w interakcję, bo jest substratem 2D6 i 3A4. Wiem, że ciężko uwierzyć w to, że pojedynczy zastrzyk działa tak długo, a minęło już 7 miesięcy, jednak tak właśnie jest, na bluelighcie jest masa osób, która po latach nie dochodzi do siebie.
Dlatego właśnie mogę liczyć jedynie na pregabalinę i benzo.
  • 793 / 153 / 0

Czyli odpowiadam - po odstawieniu symptomy mogą trwać dłużej niż tydzień (a będą na pewno jeśli jesteś podatny) więc benzo to słaby pomysł. Poza tym żeby cieszyć sie z efektu terapeutycznego musisz się ,,wyresetować" czyli powrócić do stanu sprzed kuracji. Stawiam, że miesiac dwa zajmie reset tych mechanizmów na które działa pregabalina (np. skorp przez zamianę glutaninianu w GABA zwiekszasz jej ilosc to po odstawce bedzie dużo glutaminianu a mniej GABA).

Więc odstawiasz, jedziesz tydzień na benzo, wchodzisz na pregę - myślę, że szybko dawka z której zeszłeś szybko straci swoją ,,magię". Dlatego odstawiłbym na dłużej i zaczäł od mniejszych dawek i wyciagal z nich jak najwiecej i stopniowo zwiekszał jak pan doktór zaleca albo brał np 150x2 przez x czasu pomału zszedł na 75x2 na 3 miechy i znowu odpalił protokół 150x2. Schodzenie na chwile i przesiadki na benzo na tydzien czy dwa nie maja sensu ale to moja opinia.

Kamienie milowe prohibicji konopnej w USA

….czyli walka o godność, wolność i sprawiedliwość, Obywatele vs Władza.

Prosty wynalazek trzykrotnie przyśpiesza trzeźwienie. Wystarczy oddychać

Kanadyjscy naukowcy zbudowali proste urządzenie wspomagające trzeźwienie wykorzystując naturalny sposób eliminacji alkoholu z ciała poprzez płuca. Zestaw mieszczący się w walizce składa się z maski, kilku rurek, zaworów i butli z dwutlenkiem węgla.
Użytkownik nieaktywny
  • 176 / 37 / 0

Przekonałeś mnie do odrzucenia tego pomysłu z implemetacją benzo. Najpewniej zastosuję właśnie metodę zwiększania i zmniejszania dawek pregabaliny, zgaduję że lepszym rozwiązaniem będzie zmienianie dawki o 75mg stopniowo, niż gwałtowne skoki ze 150 na 300 i z powrotem. Na ile skuteczne będzie takie rozwiązanie - nie wiem, ale w ostateczności jak trzeba będzie już kiedyś, to odstawię stopniowo pregabalinę na 1-2msc i po tym czasie do niej wrócę. Na czas odstawki zgaduję, że nie ma sensu właśnie benzo ładować, bo już 1-2 miesiące czasu na nim to jednak okres, podczas którego łatwo się wjebać, a przecież benzo też trzeba odstawiać stopniowo.
  • 511 / 31 / 0

Ważnw pytanie, czy pregabalina wchodziwunterakcje z propranololem. W piątek idę na tatuaż, chciałbym wziąść prege dla zmniejszenia bólu ale podnosi mi ona tętno. Propranolol chyba by je przychamował.
Po 900mg mam tętno 140 .. to będzie przeszkadzać w dziabaniu
  • 84 / 6 / 0

Obnizalem jakis czas temu prege o kolejne 75 mg zaczynajac brac fasoracetam i o dziwo stwierdzam ze objawow odstawiennych juz nie bylo, a ze za pierwsza obnizka byly to chyba pomogl ten srodek. Pisze to, bo moze komus jeszcze tez moglby pomoc. On podobno nie kazdemu pomaga, ale mozna sprobowac zwlaszcza gdy juz probowalo sie roznych sposobow i jest sie zdesperowanym.
Ja jestem teraz w polowie odstawki, zostalo mi jeszcze 150 mg do odstawienia, nie wiem czy ten fasoracetam bedzie pomagal do konca, ale na razie pomogl. No chyba ze to nie dzieki niemu.
  • 43 / 3 / 0

@KarmiKlasik
Ja bym się bał jakby mi tak serce przyśpieszało . Ja mam na czysto ok 60.
Na mniejszych dawkach też Ci podnosi puls ?
  • 793 / 153 / 0

@acylowac27 nie jesteś pierwszy na którego zadziałał. Niedoceniany suplemencik :)
  • 511 / 31 / 0

@Szelest1 Nie zwracałem na to uwagi, tylko ja to mierze na samsungu.. więc to też nie jest mega pewne badanie.
  • 1629 / 141 / 0

@KarmiKlasik potwierdzam mierzenie na telefonie pulsu nie jest w pełni miarodajne
Użytkownik nieaktywny
  • 385 / 91 / 0

@KarmiKlasik O niczym to nie świadczy, ale ja kiedyś wrzucałem pod duże dawki pregi właśnie propranolol celem uspokojenia serducha, które mi czasem napierdalało i generalnie spełniało to swoją rolę całkiem dobrze. Ale czy to szkodliwe, to nie mam pojęcia. Pamiętam, że @Baltimore także miksował oba te leki. Chyba nic się niebezpiecznego nie dzieje po zażyciu obydwu, jak myślisz?
Wróć do „GABA i jego pochodne”
Na czacie siedzi 1725 uczestników Wejdź na czata