Pregabalina - Wątek ogólny

Substancje stanowiące pochodne kwasu γ-aminomasłowego – m.in. baklofen i pregabalina.

Moderatorzy: GABA, Leki

• 2991 / 1218 / 1

@surveilled
Arkusz dobry, ale ja kto ja, mam zawsze zastrzeżenia;>

Całkowicie inaczej się odstawia leki przy rożnych dawkach. Czym innym jest zejście z 1200mg do 900mg(300 mg mniej), a czym innym jest zejście ze 150mg na 0 (150mg mniej). To pierwsze robimy w jeden, dwa dni i nie odczuwamy żadnych efektów (za wyjątkiem może zmniejszenia, bądź braku działania rekreacyjnego), a czym innym będzie obcięcie w drugiej sytuacji. Zejście z 150 na zero wymaga już np tygodniowego taperowania. Trzeba to wziąć pod uwagę, gdyż albo bez sensu rozciągamy redukcję (jednocześnie pogłębiając zależność), albo ją niepotrzebnie przyspieszamy, co może powodować dyskomfort.

@schodkiWWA
Wszystko zależy od dawek, tendencji do lekomanii, stopnia rozwoju choroby itd. Ja używam już dużo ponad 5 i nie widzę żadnych efektów negatywnych. Mogę odstawić w każdej chwili (wielokrotnie to robiłem z powodów medycznych). Był czas, że robiłem testy na większych dawkach (nie polecam). W tej chwili biorę 150 na noc i 75 na dzień i działa tak samo skutecznie jak 5 lat temu.

@acylowac27
Po jakie 5mg? Jak lek który jest pakowany nawet po 300mg w kapsułkę trzeba odstawiać w taki sposób. Podaj mi proszę choć jeden przykład. Jak wyliczyć 1/60kapsułki (w najlepszym przypadku 1/15 bez wagi laboratoryjnej. Pomyśl! Proszę. Jeżeli brałeś pól roku, a będziesz odstawiał co 5mg, to będzie to trwało kolejne pól roku, albo i dłużej. To nie odstawka, a wchodzenie w jeszcze głębsze uzależnienie.
Masz problem z odstawieniem - idź do lekarza. Zacznij się leczyć. Bo dobrze nie jest.
Nie jest możliwe by efekty odstawienia nie zeszły w takim czasie. Musisz je mylić z czymś innym.
  • 75 / 6 / 0

@DexPL
To z objawami odstawiennymi występującymi kilka miesięcy, czy nawet rok nie dotyczy mnie, ale słyszałem o takich przypadkach.

W jaki sposób ( jak redukując) polecalbys odstawiać 150 mg po pół roku? ( To takie pytanie na ewentualną przyszłość, albo dla innych)

Ekstaza pod kontrolą

Współczesny, zachodnioeuropejski szaman siedzi za biurkiem w domowej bibliotece w Hanowerze. Na pozór nie ma żadnych atrybutów szamańskich. Rozmawiamy jeszcze w pandemicznych, sterylnych warunkach, świeżo oswojeni z narzędziami do wideokonferencji.

Ten mężczyzna został alkoholikiem podczas domowej izolacji. Dlaczego?

Przed izolacją Chris McLone nie mógł się doczekać udanego roku. Pod koniec czterdziestki czuł się dobrze i zdrowo, cieszył się życiem i udaną karierą jako kierownik sprzedaży. Dlaczego popadł w alkoholizm?
  • 2991 / 1218 / 1

Zakładam że to 150mg to było 2x75mg dziennie

75-75
75-75
50-75
50-75
50-50
50-50
25-50
25-50
25-25
25-25
0-25
0-25
0-0

To bardzo wg mnie bezpieczna opcja.

Można ją skrócić o połowę robiąc nie 2 dniowe postoje, a 1 dniowe.
Koniecznie jest natomiast także leczenie choroby podstawowej, na jaką pregabalina była brana. Jeżeli ktoś cierpi na lęki, to jest wręcz pewne że one wrócą i to ze zdwojoną siłą po odstawieniu.

Co do efektów odstawiennych, utrzymujących się pół roku, czy nawet rok, to nie mogą być to efekty odstawienie. To jest niemożliwe klinicznie po prostu. Te osoby mylą chorobę podstawową z efektami odstawienia, albo po prostu biorą inne leki lub substancje, które tak wpływaja na organizm.
Gdyby takie coś, jak opisujesz istniałoby, to byśmy mieli już całą gamę badań klinicznych. Wraz z charakterystyką itd. Nic takiego nigdy nie potwierdzono. Mamy do czynienia tylko z urban legend i opisami samych zainteresowanych, które jednak nie znajdują potwierdzenia z żadnych badaniach.
  • 75 / 6 / 0

Tak pomyślałem jeszcze o tianeptynie - ponoć stosowana w małych dawkach do miesiąca czasu nie powoduje zazwyczaj objawów odstawiennych więc może by się nadała do odstawki pregi. Stosował ktos? Dało ulgę?
___
@DexPL
Wiesz może ile najczęściej utrzymują się te objawy odstawienne dajmy na to po pół roku stosowania?
  • 148 / 9 / 0

Dobra, to ja polecę z grubej rury. Czy jest możliwość brania leków przeciwlękowych przez jakieś 10-15 lat, nie na jakichś drastycznych dawkach i coś kalibru Pregaba, nic mocniejszego i nie dostania martwicy mózgu ? Pytam czysto hipotetycznie, nie mam tego w planach xd
  • 758 / 76 / 0

@up ludzie biorą po 15 lat benzo dzień w dzień i żadnej „martwicy mózgu” nie dostają. Po takim czasie są inne problemy, uzależnienie, problemy z pamięcią, depresje itd.
  • 148 / 9 / 0

Z tą martwicą mózgu to było pół serio, pół żartem. Chodziło raczej o to, żeby nie skończyć z demencją w wieku 30 lat i w miarę dobrze prosperować, nie mieć zjebanej percepcji.
  • 75 / 6 / 0

Jest tu ktoś kto poddał się po kilku próbach odstawki i dlatego jest nadal na pregabie?
___
Czy jest coś takiego że pregaba po odstawce może nie działać i dopiero po kilku razach zadziała? (Pytam bo mam taki problem z benzo, a komus też może ta wiedza się przyda)
  • 69 / 30 / 0

Prawdopodobnie lek musi osiągnąć pewne stężenie we krwi, które ty zapamiętałeś jako dopiero zadawalające, dlatego potrzebujesz paru dni.

@Rosa jak tam Twoja odstawka? Z tego co pamiętam też sobie byłaś sama dla siebie podmiotem odpowiedzialnym i schodziłaś po parę mg w dół. Jak to wszystko się skończyło?
  • 72 / 5 / 0

Zszedłem odrazu z 600mg/doba na 300mg i po tygodniu nie ma już tego zjebanego nastroju. Ale lęki i natręctwa nasilone oczywiście . 600mg brałem z 2-3miechy.
Wróć do „GABA i jego pochodne”
Na czacie siedzi 1481 uczestników Wejdź na czata