Pregabalina - Wątek ogólny -> O Odstawianiu Rozmawiamy W Innym Temacie -->

Substancje stanowiące pochodne kwasu γ-aminomasłowego (w tym gabapentynoidy) – m.in. baklofen i pregabalina.

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 6812 Strona 419 z 682
Rejestracja: 2018
  • 129 / 10 / 0

Biorę rekreacyjnie czasem z 1500 mg albo nawet więcej. Jakie mogą mnie spotkać konsekwencje?
Rejestracja: 2018
  • 901 / 181 / 0

04 czerwca 2020serotoninowy pisze:
Mnie się wydaje że ludzie przesadzaja z ta odstawka pregi. Odnoszę wrażenie że sporo ludzi sie naczytalo jaki to nie jest koszmar odstawić prege ale pamiętajcie ze chodzi o dawki. Jak ktoś jest na maksymalnej terapeutycznej czyli chyba 600mg bądź większych i bierze dlugo to moze i ma sie czego obawiać. Ale jak jesteście na dawkach 300mg/d To raczej nie macie powodu do obaw i można odstawić cole turkey bez żadnych ubokow. A przynajmniej probowac. Wiem z autopsji to bo odstawiłem kiedyś 300mg po pół roku CT i zero ubokow. Teraz biore juz rok 300mg i tez jakoś się nie obawiam odstawki. Wiadomo kazdy jest inny ale jak dla mnie to trochę przesadzone z tym skretem. Wszystko zależy od tego czy bierzesz wedle zaleceń czy plyniesz z konskimi dawkami.
Coraz wiecej badań wskazuje na to, że to zależy od mutacji genu MTHFR. Dlatego coraz czestsza praktyka jest badanie, które wykaże czy jakieś substancje co nie wpierdalają według ulotki mogą wjebać.

I tak, są tacy jak Ty co sie nie wjebią i jest ich wiele, nawet wiecej niż tych których wjebie. Sprawa stricte indywidualna.

Psychodeliki a świadomość

Psychodeliki wywołują radykalnie odmienne doświadczenia i wglądy w porównaniu z naszym codziennym postrzeganiem siebie i rzeczywistości. Sama etymologia nazwy złożona z greckich słów psyche i delos, co tłumaczy się jako manifestujące umysł i co z miejsca przekierowuje nas w stronę tego, co rozumiemy przez świadomość. Powstaje zatem podstawowe pytanie: co rozumiemy przez termin świadomość, szczególnie w kontekście badań nad psychodelikami i z zastosowaniem psychodelików?

200 zł za gram medycznej marihuany tylko dlatego, że jest z Polski. Kanadyjska jest tańsza

Efektem ostatniej politycznej ugody w Sejmie ma być ustawa konopna. Ale uprawa medycznej marihuany w Polsce dalej będzie finansowo nieopłacalna. O tym, dlaczego rozmawiamy z aktywistą konopnym i master growerem Pawłem „Teone” Leśnianskim.
Rejestracja: 2010
  • 413 / 7 / 0

Jeśli chodzi o odstawkę pregabaliny, to zauważyłem że głównym objawem jest bezsenność i podenerwowanie. Nie jest tak pluszowo w łóżku, wszystko gniecie, uwiera, wkurw. Jestem na 450, czasem 600 dziennie a odstawkę robiłem dwu dniową by zobaczyć z ciekawości co będzie. Psychicznie było ok, bo wiedziałem że w każdej chwili mogę odstawienie przerwać.
Rejestracja: 2020
Użytkownik zbanowany
  • 159 / 19 / 0

Piszecie o tej bezsenności jak mantra, o tych strasznych objawach odstawiennych. Potem tak na marginesie coś jak wyżej, aha z 600/doba cold turkey to było haha. Pierdolenie, macie objawy bo ćpacie ten lek albo sami sie "leczycie" i odstawiacie. Normalni pacjenci z oddziałów nerwicowych biorą jak lekarz przykazał tak samo odstawiają i nic im się nie dzieje. Ciekawostka, to jest mocny lek. Ja jestem na 150mg rano i na noc i jak np. w ciągu dnia napiję się alkoholu, to pomijam dawkę na noc - rano budzę się już wyraźnie zlękniony a jest tylko -150mg. Co dopiero jak ktoś schodzi z wyższych. To silny lek jest i odstawiamy pod nadzorem dr psychiatry.
Rejestracja: 2016
  • 610 / 124 / 0

Z oddziałów nerwicowych biorą i odstawiają to po co biorą?, pregabalina jest mocna to fakt 75 mg to dawka max na której da się funkcjonować, wyżej czuć już ćpuńskie działanie.
Rejestracja: 2018
  • 901 / 181 / 0

Bo pregabalina niczego nie leczy a odczucia i intensywność odstawki to sprawa indywidualna. Wiem, czasem na hypciu to są zawody w odstawianiu i atrakcjach z tym związanych - ale nawet wielu psychiatrów odstawia to ulotkowo. Jak benzo wiec po to Ashton napisała swój poradnik, bo pan psychiatra buk odstawial 1mg klona tygodniowo z 4mg przez 10 lat - bo tak na ulotce.
Rejestracja: 2020
Użytkownik zbanowany
  • 159 / 19 / 0

Używam pregabaliny od 2 albo 3 miesięcy i bliskie osoby, co mnie znają, dostrzegają różnicę jak z nimi rozmawiam już po 150mg (zwolniona mowa). Teraz będę z większą dozą ostrożności do lekarzy podchodził, jeden z pierwszych leków a od razu mnie na 300 dziennie dał dr. Teraz włączę też Sertraline, i docelowo zażądam że pregabalinę chcę obniżyć do 2 x 75 mg docelowo i w takim systemie można ją stosować długo. Mi tolerancja nie rośnie o ile jej nie nadużywam (zdarzyło się, żałuję ale już tego nie cofnę, dodam że było fajnie, tak wyobrażałem sobie "lek narkotyczny" właśnie).
Rejestracja: 2018
  • 901 / 181 / 0

Zgoda. Ja po odstawieniu i przerwie ~6miechów jak wrzuciłem 150 to byłem zdrowo ućpany i nie tego oczekiwałem. Takie combo jak Ci pomoże to się powinno sprawdzić w dłužszej perspektywie. Grunt, że jak wzrośnie tolerka to żeby nie dorzucać tylko delikatnie zejść na mniejszą, np.2x37.5mg i po 2-3 tygodniach 2x75mg bedzie znowu dobrze działać. Trzymam kciuki @rangczu
Rejestracja: 2020
  • 38 / 1 / 0

Ludzie co wy mówicie ogółem??
Dawki 600mg-1,5g? Jak wy możecie po tym iść do pracy czy w ogóle załatwić jakieś sprawy na mieście? Przecież to są końskie dawki dla najbardziej chorych pacjentów. Co sobie ludzie myślą i mówią jak Was widzą w takim stanie? Tutaj dobrze przedmówcy mówili, że dawka 75-150mg to powinno być MAX
Rejestracja: 2019
  • 1057 / 385 / 0

@Zuben jest coś takiego jak tolerancja,a ta na pregabe rośnie szybko.
Posty: 6812 Strona 419 z 682
Wróć do „GABA i jego pochodne”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość