Pregabalina - Wątek ogólny

Substancje stanowiące pochodne kwasu γ-aminomasłowego – m.in. baklofen i pregabalina.

Moderatorzy: GABA, Leki

Użytkownik zbanowany
  • 82 / 5 / 0

22 stycznia 2020WrakCzlowieka pisze:
Pregabalina nie działa na GABA tylko kanały wapniowe. Przestań bredzić. "Faza" po tym jest żałosna i znika po 2-3 użyciach w dużych dawkach. Jako lek za to można tygodniami siedzieć na stałej dawce a potem luzem zredukować bez większych konsekwencji. Są oczywiście rzadkie wyjątki od reguły jak tu ktoś opisywał swoje perypetie z odstawką w tym temacie - ale to mniejszość.
A samobójstwa ludzie popełniają pewnie nawet rzucając fajki jak sie dobrze poszuka takich przykładów. Do leczenia: prega > benzo, do ćpania: benzo >prega.
Czemunod razu tak ofensywnie, calmm:extasy: Psychiatra tak mi powiedziała, ze działa na GABA nie wnikam jakie kanały.
Zadne benzo nie dały mi namiastki tak zajebistej bomby jaką dała mi prega, chociaz tylko przy pierwszych 3 razach.

Benzo plus prega : taki miks jest ok, obie substancje sie wzajemnie wzmacniaja.
  • 2203 / 695 / 0

No to ostrożnie z wprowadzaniem w życie tego co radzi ten psychiatra jeżeli się leczysz. Jak tylko wyciągasz leki do ćpania/na sprzdaż to luz. Możesz spróbować miksu z alko albo dexem, dziwna faza ale może ci przypadnie do gustu. A benzo czasami naprawdę mocno może podbić ta prega, więc tu zawsze ostrożnie z dawkowaniem, nawet z tolerancją i doświadczeniem.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ayahuasce

W ciągu ostatniej dekady nastąpiła ogromna zmiana w amerykańskiej polityce dotyczącej marihuany. Możliwe, że to zapowiedź tego, co może stać się z innymi środkami psychoaktywnymi, które obecnie są zakazane. Publikujemy fragment książki „Gdy rośliny śnią. Ayahuasca, amazoński szamanizm i ogólnoświatowy renesans psychodeliczny”.

Wrocław: Leki na katar przerabiali na groźny narkotyk

Policja rozbiła szajkę trudniącą się wysyłaniem z Polski do Czech lekarstw na przeziębienia, przerabianych potem na groźny narkotyk – metamfetaminę. Wśród ośmiu zatrzymanych są mieszkańcy Wrocławia. Policjanci przeszukali kilkanaście miejsc głównie we Wrocławiu i okolicach. Znaleźli m. in. 13 milionów złotych w gotówce.
  • 28 / 4 / 0

Moje wrażenia po miesiącu stosowania: Jako lek Pregabalina jest wręcz genialna. Biorę na epizod depresyjny w chorobie dwubiegunowej, który jest u mnie bardzo trudny do leczenia (nawet 200mg dziennie sertraliny dawało niewielki skutek) oraz na stany lękowe i objawy nerwicowe, które jeszcze mam gratis do chad. Pregabalina pozwoliła mi w końcu wstać z łóżka i robić coś innego niż spanie po 18h na dobę, a przez resztę czasu patrzenie w ścianę i słuchanie w kółko tej samej muzyki (bo amotywację miałem tak silną, że nawet nowej mi się nie chciało posłuchać). Lęków nie odczuwam już w ogóle, ani tego przewlekłego niepokoju, ani nagłych napadów strachu/paniki. Nie zauważyłem żadnych wyraźnych skutków ubocznych, może poza problemami z zasypianiem na początku stosowania, choć to niekoniecznie mogło być związane z jej zażywaniem. Do tego pozwoliła mi odstawić całkowicie kodeinę, którą brałem od 4 czy 5 lat - dodam jednak że stosunkowo niewielkie dawki, bo jedną dużą pakę (16tab) Thioco dziennie. Tyle mi wystarczało i nie zwiększałem dawki, najwyżej czasami jak chciałem się mocno porobić to wrzuciłem max 2 duże paki. Mam najwyraźniej bardzo aktywny CYP2D6, bo kodeina klepie mnie mocno i szybko, za to żeby mieć zadowalający trip po DXM to muszę zeżreć minimum 900mg, popić grejpfrutem i zagryźć czosnkiem.
Do ćpania: 3/10 w mojej subiektywnej ocenie. Faza alkoholopodobna (a alkoholu bardzo nie lubię) tzn problemy z równowagą, z mową, dezorientacja (umiarkowana, wciąż mniejsza od alkoholu), problemy z pamięcią, na drugi dzień nawet podobny kac, choć lżejszy od alkoholowego i szybciej przechodzi. Przynajmniej nie ma rzygania. Na plus: lekka euforia (której jednak daleko do kodeiny) uczucie beztroski (też jednak nie tak dobre jak na kodzie - przynajmniej dłuższe) polepszenie odbioru muzyki, pogłębienie wyobraźni i wprowadzenie w marzycielski stan - jednak będący biedną namiastką tego np. po MJ - "rozkminy" są dość chaotyczne, zahaczające wręcz o gonitwę myśli czyli objaw negatywny. Czasem w komentarzach wymieniane były wizuale - ja jak dotąd nie doświadczyłem nawet bedac mocno porobionym. Jak ktoś lubi tego typu fazy, to niech ogarnie sobie Akineton. Znacznie tańszy (opakowanie 30 tab kilkanaście zł) i już po 2-3 tabletkach jest mocno. Ale to "zły brat bliźniak" pregaba z nasilonymi negatywnymi efektami i nie działa przeciwlękowo. BTW trochę mnie śmieszą posty gdzie ktoś pisze, że np 300 czy 450mg go porobiło... Bo ja mam zapisane 600mg dziennie :P
  • 122 / 32 / 2

@TiberSeptim
To niech Cię nie śmieszy bo nie każdy ma taki sam organizm jak Ty. Co chyba jest nawet logiczne.
Na mnie dawki 75mg działały ćpunsko przez koło 2 tyg. Potem spoko. Teraz Po roku sama podniosłam sobie do 2x150 i czuje się normalnie.
  • 511 / 86 / 0

Jaka firma najlepszą czy to bez różnicy. Bo z alprą to różnie bywa.
  • 28 / 4 / 0

23 stycznia 2020simer44 pisze:
Jaka firma najlepszą czy to bez różnicy. Bo z alprą to różnie bywa.
Ja brałem Pragiolę oraz Egzystę. Nie odczułem żadnej różnicy.
  • 80 / 8 / 0

Ja biorę Pragiolę, miałem też Pregabalin Sandoz (chyba tak to się nazywało), również bez różnicy.
  • 2203 / 695 / 0

Brałem od Zentivy i Sandoza, również zero różnicy w działaniu. A Priagole też chyba brałem, jak to to z czeskimi napisami na opakowaniu.
  • 122 / 32 / 2

Ja Egzystę, Linefor i Pregabalin
Nie odczułam różnicy
  • 28 / 4 / 0

Niektórzy wspominali że zażywając rekreacyjnie wysypywali proszek z pigułek. Nie wiem czy jest taka potrzeba, bo te pigułki rozpuszczają się bardzo szybko (przynajmniej te pod postacią Egzysty). Choć z drugiej strony ten proszek nie jest aż tak odrażający w smaku jak np Thiocodin czy Acodin więc jak ktoś go znosi to czemu nie.
Wróć do „GABA i jego pochodne”
Na czacie siedzi 1503 uczestników Wejdź na czata