Pregabalina - Wątek ogólny

Substancje wpływające na wydajność działania układu kwasu gamma-aminomasłowego w organizmie.
Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 1787 Strona 179 z 179
Rejestracja: 2018
  • 9 / / 0


Tolerancja na pregabalinę rośnie dość szybko. O ile w dawkach leczniczych ( w moim przypadku było to kapsułka 75 mg podzielona 2 dwie porcje przez około 7 dni), po miesiącu 300 mg w 2 dawkach po 150 mg. Stosowałem ten lek przez ponad rok. Od około 8 miesiąca 450 do 600 mg ( 600 mg w fazie końcowej) w dawce jednorazowej tylko po to, żeby zasnąć na 5-6 max godzin. Odstawiłem z dnia na dzień bez redukcji dawki, aczkolwiek wymieniłem na karbamazepinę. Miałem doświadczenie z tym lekiem kilka lat temu. Dawka przy odstawce pregi 200 - 400 mg na noc. Ale stosowałam tylko przez chwilę. Gdyż efekt nasenny znika z dnia na dzień, choć w moim przypadku nie był jakiś szczególny. Ale czuję, że poradziłbym sobie bez niej, po po rezygnacji z leku, nie było żadnych efektów odstawienia pregabaliny. Choć na pewno przy braku tegretolu nie byłoby najlepiej w kontekście snu przez kilka nocy. A tyle wcześniej się naczytałem o silnym potencjale uzależniającym pregabaliny, dlatego bałem się z niej zrezygnowac. Czasem do niej wracam. Choć po miesiącu, gdy przyjąłem dawkę 300 mg przed snem( 150 mg działało subtelnie) nie zauważyłem znaczącego spadku tolerancji. Czy mógł mieć na to wpływ długi okres stosowania leku?
Rejestracja: 2018
  • 18 / 1 / 0


Początkowe działanie pregabaliny jest lepsze niż jakiegokolwiek innego leku

Działa super przeciwlękowo, rozluźnia, zmniejsza silną potrzebę zażycia substancji od jakiej jesteśmy uzależnieni momentami nawet czułem się jakbym się naćpał a mimo to został "o zdrowym umyśle" wtedy pomyślałem że to najlepszy lek jakikolwiek brałem.
Jednak jego skuteczność mocno słabnie a boję się przekraczać dawki dziś np. było to 300-150-300...Nie rozumiem do końca jednak działania tej substancji u osób chorych psychicznie.

Coś tam w necie piszę że działa na kanały jonowe, niektórzy z kolei mowią że zwieksza stężenie GABA w mózgu, lekarze za dużo chyba też nie wiedzą na ten temat bo szczególnych opinii i informacji o tym leku żaden u którego byłem nie udzielił.

Pewnie za mało stosowany jest u osób z zaburzeniami przez cenę a co za tym idzie brak wielu info...


Podsumowując: Super.... ale szkoda że tolerancja tak rośnie.

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.

Masz jedno życie...

Ponad 5 tysięcy uczniów łódzkich szkół ponadpodstawowych weźmie udział w programie profilaktycznym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, zatytułowanej „Masz jedno życie – nie zmarnuj szansy!”. Jego elementem jest film nakręcony w Zakładzie Karnym w Łowiczu.
Rejestracja: 2011
  • 5299 / 367 / 0


U mnie w przypadku schizofrenii paranoidalnej pregabalina pomagała na nadmierny niepokój ruchowy, léki oraz ogólnie mnie uspokajała.
Rejestracja: 2016
  • 2126 / 374 / 0


@Szymon5555e, troszeczkę mijamy się z odczuciami. U mnie w mieście pregabalina jest dosyć często wypisywana nie tylko opiatowcom i benzojadom, mimo, że odstawka nie należy do najprzyjemniejszych, jednakże stopniowo odstawiany lek nie wywoła większych sensacji.
Fakt, nadal niewiele wiadomo na jakiej zasadzie działa, przy czym najpewniej nic nie leczy, a jedynie tłumi objawy, dlatego lekarze patrzą na nią nieco sceptycznie, do tego ta pojebana tolerka... ale w terapii kombinowanej jest b. często stosowana np. na GAD, wszelakie lękowe czy do leczenia objawów pozapiramidowych w przypadku pacjentów nadużywających benzo.
Ale leczenie depresji pregabaliną to IMO głupota totalna i dobrze, że lekarze się w to nie bawią, bo kto chciałby mieć 2-tygodniowy wzlot by potem upaść mocno na glebę? :patrzy:

Mój DOC zapytany kilka lat temu: "panie doktorze a zna pan pregabalinę?"
- "oczywiście, pytanie retoryczne, proszę pani."
Rejestracja: 2018
  • 1 / / 0


Czy pregaba może okazać się dobrym wyjściem na rzucenie fajek? Kiedyś mi się obiło o uszy, że podobno często stosowana jest w walce z uzależnieniami, ale żadnych potwierdzonych informacji. Ktoś coś? Also mam spore problemy ze snem, tj bezsenność, czy ona może w jakikolwiek sposób pomóc mi powrócić do normalnego cyklu?
Rejestracja: 2018
  • 206 / 8 / 0


Wysokie dawki prgebaliny 600-900 nie mają wpływu na działanie paroksetyny?
Rejestracja: 2018
  • 6 / / 0

Uwielbiam dzialanie pregabaliny.
Na początku lekka euforia. Później mega rozluźnienie. Obecnie mnie aktywizuje, daje efekt świeżego umysłu, jestem bardziej pewna siebie, głęboko analizuje problemy.
Ale niestety po roku brania pregi, gdzie doszlam do dawki 900 mg, nie odczuwam za bardzo żadnych skutków.
Co może być w zastępstwie?
Zależy mi na pogłębieniu odczuwania emocji, przy zachowaniu świeżości umysłu ale tez zalezy mi na odpornosci na stres. Na tym luzie, ktory daje prega.
Psych wspominal o wellbutrinie, ma wiele pozytywnych (potencjalnie) zalet ale nie dziala przeciwlekowo.
Posty: 1787 Strona 179 z 179
Wróć do „Modulatory GABA”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bolebor i 4 gości