Zopiklon - Wątek ogólny

Z-drugs – substancje wykazujące powinowactwo do receptora benzodiazepinowego, nie dzielące jednak podobieństwa strukturalnego z benzodiazepinami. Przykłady to zolpidem, lub zopiklon.

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 421 Strona 42 z 43
Rejestracja: 2020
  • 3 / / 0

No po zoplkonie czuje się rano pełna siły a po chili łapie mnie dół. Najlepsze jest to ze nawet nie pamietam rano jakim cudem tyle tabletek znikło, a przecież nie będę co tydzień dzwonić do psychiatry po receptę. Koleżanka mnie uraczyła nasenem. I czułam się całkiem dobrze po nim. Ogólnie od zawsze miałam problemy ze snem, teraz dużo stresu wiec potrafiłam 4-5 godzin przekręcać się z boku na bok. Został mi jeszcze mały zapaśnik ale ubywa szybko. A potrzeby coraz większe :)))

scalono - aired. Na przyszłość nie pisz posta pod postem
Na początku wieczorem jedna tabletka mnie niezłe chillowala , a teraz szkoda gadać aż się boje kiedy nastąpi ich kres
Rejestracja: 2019
  • 245 / 70 / 0

Mojemu chłopakowi kilka dni temu został przepisany zopiklon na problemy ze snem. Jedno opakowanie, 20 tabletek, w dawce 7,5mg. Jako, że nigdy wcześniej nie miałam styczności z tym z-drugiem i praktycznie nic o nim nie wiem, to chciałam Was zapytać, czy możliwe, żeby po skończeniu tej paki, tzn. po 3 tygodniach brania 7,5mg dziennie, uzależnił się? A jeśli tak, to jakie efekty odstawienne mu grożą?

Dr Shopping, czyli jak państwo traci miliony na psychotropach

Tylko w ubiegłym roku fundusz zdrowia stracił co najmniej 14 milionów złotych, refundując leki psychotropowe, które trafiają na czarny rynek. Reporter TOK FM w trakcie prac nad materiałem odkrył luki w systemie i bezczynność instytucji państwa. Efektem są ogromne straty finansowe, ale też społeczne. Proceder trwa od dawna.

47 klefedronu, 2 litry amfetaminy i 1,70 kg jej siarczanu - oto zdobycz policjantów z KSP (zdjęcia)

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. 20-latek w wynajmowanym mieszkaniu posiadał blisko 47 kg klefedronu, ponad 2 litry płynnej amfetaminy oraz ok. 1,70 kg siarczanu amfetaminy.
Rejestracja: 2018
  • 1072 / 346 / 0

@Arabella841 - nie ma ryzyka uzależnienia po jednym opakowaniu, ale jest prawdopodobne, że profil działania leku przypadnie mu do gustu, efektów odstawiennych nie będzie, być może jakieś minimalne, być może lekka bezsenność - wiadoma sprawa ten lek pomaga na objawy bezsenności, nie usuwa jednak przyczyn...
Rejestracja: 2019
  • 245 / 70 / 0

@spiderek jeśli mowiąc "profil działania przypadnie mu do gustu" miałeś na myśli, że może się w to wpierdolić, to imo bez szans, chłopak - w przeciwieństwie do mnie - jest typem niebiorącym, kompletnie bez pociągu do substancji psychoaktywnych, wręcz negatywnie do nich nastawionym. To bierze jedynie pod nadzorem lekarza, który w międzyczasie wysłał go na różne badania a zopiklon zaproponował jedynie jako chwilową pomoc i nie zamierza przedłużać takiej farmakoterapii, zaś jeśli wspomniane badania nic nie wykażą - w następnej kolejności wysłać go do psychologa, by wykryć przyczynę tych problemów.
W każdym razie rozumiem, dziękuję za odpowiedź, pocieszyło mnie to.
Rejestracja: 2019
  • 678 / 218 / 0

@Arabella841 arabelus, zopiklon to dobry lek, brałem go kiedyś przez miesiąc, skuteczny i bezpieczniejszy niż benzosy choć też z potencjałem do wjebania się ale na pewno nie po jedynym opakowaniu, tym bardziej że jak piszesz chłopak nie ma skłonności, tak więc spokojna twoja uczesana, co do psychologa to ja sceptyczny jestem ale w tym przypadku dlaczego miałby nie spróbować a nóż okaże się to strzałem w dziesiątkę tak czy inaczej będzie git, więc przestań mi się tak zamartwiac bo osiwiejesz %-D i sama dostaniesz chronicznej bezsenności :* :*
Rejestracja: 2020
  • 221 / 8 / 0

Zadziała to w ogóle w jakiś sposób na mnie bo dostałem przypadkowo paczkę imovane tylko że jakieś pięć dni temu skończyłem jeść Benzodiazepiny Klony Lorek a wlpre i nie wiem czy mnie to w ogóle jakoś ruszy a może wziolem polaczycyc?
Rejestracja: 2020
  • 205 / 21 / 16

Kuzyn zolpidemu. Dziala dluzej ale slabiej dzieki czemu wasz sen jest dlugi i regenerujacy. Za to gdy sie uzaleznicie to mozecie pozegnac sie z ciaglym snem bez 20 pobudek w ciagu nocy.
Rejestracja: 2019
  • 245 / 70 / 0

Miałam okazję spróbować ostatnio tego leku, tylko jednorazowo.
No fajnie się spało. Zbyt wiele więcej nie mam do powiedzenia.
Rano nawet czułam się całkiem dobrze, wystarczyła kawa żeby stanąć na nogi - w przeciwieństwie do innych testowanych przeze mnie substancji nasennych, po których mózg był off cały dzień po.
Rejestracja: 2020
  • 205 / 21 / 16

@Arabella841
Tylko pamietaj zeby z tym nie przesadzic. Pozniej bardzo duzo ubokow wychodzi i branie tego staje sie koszmarem z ktorym ciezko zerwac
Rejestracja: 2019
  • 245 / 70 / 0

@Morfeo dlatego napisałam, że jednorazowo. Mój chłopak dostał pakę tego od lekarza i wzięłam od niego jedną tabletkę tak dla przetestowania, bo mnie ciekawość zjadała. I na tym skończyła się moja przygoda z zopiklonem.
To może od razu dodam, że chłopak skończył jedno opakowanie i pomogło mu na problemy ze snem. Zastanawiałam się, czy będzie miał po tym jakiekolwiek uboki, ale po skończeniu pierwszą noc ledwo spał, a potem już wszystko spoko. Do tej pory ma normalny, dobry jakościowo sen, nie za długi, nie za krótki. Także jemu akurat zopiklon pomógł uregulować te sprawy i teraz nie bierze już nic na spanko.
Posty: 421 Strona 42 z 43
Wróć do „Niebenzodiazepiny”
Na czacie siedzi 1742 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: dromspel i 0 gości