Sytuacje kryzysowe: Sprawy pilne WARNY ZA OFF TOP-regulamin w 1 poscie

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

• 30 / 10 / 0

Rzyganie przez kilka dni to strucie.
Ogolnie dopóki nie doszło do momentu, że musiałeś oddychać manualnie, bo automatyczne oddychanie nie działało to nie ma tragedii. Najgorzej jak się to wyłącza i trzeba samemu oddychać - wtedy spać nie można iść. Warto liczyć oddechy.
A jak strach że się udusisz wymiocinami to położyć się na brzuchu lub na boku pod ścianą, albo na siedzaco z głową inaczej niż do góry.
A jak już masz manualne oddychanie to najlepiej pogotowie.
  • 1129 / 322 / 0

We śnie przecież można zmienić pozycję i tyle z tego będzie. Lepiej zmusić się do rzygu przed snem.

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Uzależniony rodzic może pożegnać się z władzą rodzicielską

Jeśli rodzic cierpi na chorobę alkoholową lub jest uzależniony od narkotyków, może stracić władzę rodzicielską. Kluczowe dla sądu rodzinnego jest to, czy nałóg rodzica godzi w dobro dziecka.
  • 30 / 10 / 0

Dlatego się kładziemy na boku przy ścianie opierając plecami ścianę. Niewygodna pozycja, ale po opio to idzie w najbardziej zwariowanych pozycjach zasnąć włączając na stojąco.

A to że przed snem sobie rzygnie, to nie oznacza do końca że potem nie bedzie rzygać.
  • 2009 / 365 / 154

Położenie na boku naćpanej i ugrzanej osoby to MUS! Jeśli ktoś jest nieźle ugrzany, ciągle przysypia i wprost odlatuje, to jest wysokie ryzyko wymiotów. Ile to już było przypadków opiowraków, którzy wykitowali rzygając na plecach leżąc ugrzanym. I rzygnięcie przed uśnięciem nie gwarantuje, że potem się nie porzyga (no chyba że wyrzygał wszystko, co miał w żołądku, to ryzyko mniejsze).
  • 1724 / 389 / 0

sposob_ukladania_pozycja_boczna_ustalona_pierwsza_pomoc_krwiodawstwo_klub_legion_legionhdk.jpg
(klik by powiększyć -> za szerokie dla forum do tagu [img])

Oczywiście, że podczas snu czy srogiego upierdolenia ciało mimowolnie zmienia pozycję, u mnie np. zawsze idzie w kierunku pleców i otworzenia japy ze względu na problemy z zatokami lub suche powietrze w pokoju, co przy potencjalnym przedobrzeniu jest cholernie niebezpieczne (mimo, że nie każdy ma tendencję do rzygania po opio czy mdłości), dlatego też dobrze OPRÓCZ ułożenia w podobnej pozycji zapewnić delikwentowi towarzystwo, może być zmienne, ale żeby tam zawsze ktoś na niego miał oko. I nie tylko na to, czy obok jest obrzygane, ale też na rytm oddechu, tu akurat w takiej pozie łatwo to obserwować o ile nie przykryje się go tysiącem koców, co jest niepotrzebne przy przegrzaniu [sic]. Ale jak jestem dobrze zrobiona i nic nie robię, tj. nie próbuję czytać, rozmawiać z kimś ani nic oglądać, to naturalnie kładę się w jakąś wygiętą parodię bezpiecznej ustalonej, po prostu na boku wygodniej, plecami często dotykam ściany i wtedy jedynym niebezpieczeństwem (jak jestem sama) jest przewrócenie się do przodu, twarzą w poduszkę, ale nie tak łatwo tego dokonać mając nogi podgięte jak na pic rel.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 321 / 3 / 0

Jestem tydzien w cugu alkoholowym spie po 1 max 2 h od tygodnia i to po zazyciu klonazepamu, prawie nic nie jem mam jadlowstret wczoraj wymiotowalem jestem ledwo przytomny z braku snu wody tez pije bardzo malo jak pojade na sor to dadza mi jakies kroplowki glukoze czy cos ? Czy jak to wyglada jestem strasznie wycienczony a zasnac sie nie da co mam robić?

Wygladam jak trup oczy mi sie same zamykaja ale zasnac sie nie da

Niedawno wmusilem w siebie kisiel zeby cos zjescw koncu i teraz zaczal mnie mocno bolec żołądek
  • 517 / 261 / 2

Idź na SOR w trymiga. Powiedz im wszystko, co robiłeś, z szczególnym naciskiem na ciąg. Przyjmą cię, nakarmią rolkami i zdetoksują. To wygląda tak, że jakbyś teraz odstawił, to mogłoby cię wytrzepać nawet, więc to jest zdecydowanie zagrożenie życia i zdrowia.

Gość

• / / 0

Dlaczego miałoby mnie wytrzepac skoro jestem na klonie? Ile taki pobyt będzie trwać?
  • 517 / 261 / 2

klon kiedyś ci się skończy. Wg NFZ-u detoks od alko trwa od 5 do 7 dni.
  • 9 / / 0

16 kwietnia 2019betaguczi pisze:
Jestem tydzien w cugu alkoholowym spie po 1 max 2 h od tygodnia i to po zazyciu klonazepamu, prawie nic nie jem mam jadlowstret wczoraj wymiotowalem jestem ledwo przytomny z braku snu wody tez pije bardzo malo jak pojade na sor to dadza mi jakies kroplowki glukoze czy cos ? Czy jak to wyglada jestem strasznie wycienczony a zasnac sie nie da co mam robić?

Wygladam jak trup oczy mi sie same zamykaja ale zasnac sie nie da

Niedawno wmusilem w siebie kisiel zeby cos zjescw koncu i teraz zaczal mnie mocno bolec żołądek

Wiesz co. Możesz pojechać na sor i poprosić o kroplówki na izbie przyjęć. Nie musisz zostawać w szpitalu.
Tydzień w ciągu alkoholowym to nie jest jakoś długo ale przez ten czas wyniszczyłes swój organizm.
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata