Secobarbital i Pentobarbital - Krótko działające barbiturany

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi kwasu barbiturowego – np. fenobarbital.
Więcej informacji: Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 5 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2009
  • 1 / / 0

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Secobarbital (5-[(2R)-pentan-2-yl]-5-prop-2-enyl-1,3-diazinane-2,4,6-trione)

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Pentobarbital (5-Ethyl-5-(1-methylbutyl)-2,4,6(1H,3H,5H)-pyrimidinetrione)


Od pozostałych barbituranów odróżniają się tym, że działają szybciej i skuteczniej. Kiedyś były bardzo popularnymi środkami nasennymi, ale niestety ich przedawkowanie jest groźne, więc zostały wyparte przez mniej skuteczne leki. Z tego co mi wiadomo Seconal można chyba dostać na receptę w USA, no ale pewnie cholernie ciężko byłoby przekonać lekarza do wypisania na to recepty. Nembutal to już prawdziwy rarytas w skali światowej, o ile się nie mylę to w stężonych dawkach jest wykorzystywany w eutanazji w Szwajcarii (tak więc też na receptę :-D )
Czy ktoś się orientuje gdzie można nabyć te środki? Ukraina, Rumunia, Rosja?
Ja wiem, że jest duży potencjalny rynek zbytu na te barbiturany na świecie, no ale co mnie dziwi nie słyszałem nic o żadnych próbach zaspokojenia tego popytu.

Dodano struktury, nazwy systematyczne i linki do Wikipedii - tur3k
Ostatnio zmieniony 21 września 2016 przez tur3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodano struktury, nazwy systematyczne i linki do Wikipedii
Rejestracja: 2007
  • 755 / 5 / 0

Wątek wcale nie do śmietnika, działanie takich barbituranów jest interesujące, jeśli można je jakoś zdobyć, a ktoś kto miał z nimi kontakt mógłby coś tu napisać lub np. jeśli ktoś znalazł informacje na Bluelighcie, Erowidzie czy innym zagranicznym forum. Chętnie przeczytałbym (pewnie nie tylko ja) opinię kogoś kto miał z nimi do czynienia... Również z tiopentalem czy amobarbitalem, czy chociażby cyklobarbitalem (który jest składnikiem, dostępnego kiedyś w Polsce, a dziś tylko na wschodzie, złożonego leku Reladorm, zawierającego również diazepam)... Ale to już w wątku ogólnym o barbi...

Projekt legalizacji marihuany w Sejmie już w kwietniu

Legalizacja marihuany to zysk dla pacjentów, rolników i gospodarki. To spokój dla obywateli, którym za wypalenie skręta nie będzie groziło więzienie. I oszczędności dla państwa, które za tego skręta nie będzie ścigać. Rozmowa z posłanką Urszulą Zielińską.

W 20202 naukowcy przeprowadzili 3627 badań związanych z konopiami

Zgodnie z danymi zebranymi przez National Library of Medicine w Stanach Zjednoczonych, naukowcy z całego świata przeprowadzili 3627 badań związanych z marihuaną w 2020 roku. Coraz większa liberalizacja prawa konopnego na świecie poskutkowała wzrostem zainteresowania tematem marihuany wśród naukowców głównie z zakresu medycyny.
Rejestracja: 2010
  • 2697 / 178 / 0

Pentobarbital można dostać na Ukrainie albo u Ruskich, lek nazywa się Barboval i ma następujący skład (syrop):

The main active components (1 ml):
  • α-ethyl bromizovalerianovoy acid - 18 mg (on dry basis);
    levomenthol solution in mentilizovaleriate - 80 mg;
    phenobarbital* - 17 mg.
*zależnie od strony wymieniany jest fenobarbital lub pentobarbital, jednak z tym pierwszym miałem już kiedyś kontakt a to co mam teraz działa zauważnie (choć subtelnie, zależy jak na to spojrzeć) inaczej, więc skłaniam się jednak ku pentobabitalowi. Tolerkę wypierdala kosmiczną, o wiele bardziej niż fenobarbital - na drugi dzień po jednym tabsie tego 2mg klona ledwo dawało baseline, podczas gdy normalnie to aż nadto. Net donosi że w jednej tabletce jest 8mg pentobarbitalu, ale patrząc na to, że w 1ml syropu jest 17mg (zakładając że dane odpowiadają rzeczywistości) to podchodziłbym do tej informacji z dystantem. Ogólnie dość przyjemna i czilująca substancja, fajnie się łączy z opio i jeśli ktoś jest w jej posiadaniu to polecam w ten sposób ją spożytkować.

Można to dostać normalnie na necie (apteki online), ale drogo wychodzi - ok 15$ za 10 tabletek. Kupić bym tego nie kupił za taką cenę, gdyby to było 15pln to raz na jakiś czas bym sobie z chęcią zarzucił tego cudaka.

mtp

Rejestracja: 2015
  • 36 / 1 / 0

W weterynarii się używa pentobarbitalu do usypiania zwierząt pod nazwa Morbital.
Rejestracja: 2018
  • 6 / 4 / 0

A w USA w niektórych stanach wykonują karę śmierci wstrzykując śmiertelną dawkę pentobarbitalu.
Posty: 5 Strona 1 z 1
Wróć do „Barbiturany”
Na czacie siedzi 1940 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości