Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 329 • Strona 33 z 33
  • 138 / 11 / 0
Awatar użytkownika

@starysteve bardziej chodzi o to, że bupropion działa tylko 2 tygodnie i przestaje. No lekarz twierdzi, że Lamo może pomóc ale z tego, co czytam mało kto bierze to na samą depresję - stąd moje wątpliwości.
  • 102 / 6 / 0

23 lipca 2022starysteve pisze:
@Kpina nie można, jak żadnego leku przeciwpadaczkowego. Może się to skończyć w najlepszym razie powrotem objawów a w najgorszym atakiem
padaczki. Ale pewnie i tak to już zrobiłeś. ;)
Nigdy nie brałam nic przeciwpadaczkowego, dzięki za info. Na szczęście mam jeszcze na kilka dni więc jest trochę czasu na teleporade
  • 44 / 3 / 0
Awatar użytkownika

Ok ludzie, hilfe asap. Wizytę u psychiatry mam dopiero na początku sierpnia, a widzę że ten wysyp czegoś podpadającego pod dziwny trądzik się powiększa. Nigdy nie miałam twarzy, pleców i szyi w tak złym stanie, mogę tylko pomarzyć żeby wyjść gdzieś bez makijażu tak jak wcześniej. Byłam na dawce 75mg, dzisiaj wzięłam tylko 25mg. Schodzić jutro od razu na 0?
  • 397 / 127 / 0
Awatar użytkownika
starysteve
Kompetentny
Kompetentny

A jak długo to brałaś? Rano do apteki po lek antyhistaminowy (opisz objawy i od czego to, aptekarki są często bardziej kumate od lekarzy w kwestii leków, hehe).
Jak brałaś do dwóch tygodni to od razu na zero.
  • 44 / 3 / 0
Awatar użytkownika

Będzie już koło 3tyg.
Antyhistaminy pomogą na to? Ugh, mam szczerą nadzieję, bo nie mogę się już na siebie patrzeć
Swoją drogą juz zaczynam odczuwać niepokój że muszę to odstawić. Przez całą moją przeprawę przez leczenie ssri/snri/neuroleptykami/karbą nie spotkałam się z tak dobrym efektem terapeutycznym. Boję się że znowu wrócę do tego shitu, który dosłownie mnie zabijał. Już zdążyłam się przyzwyczaić do względnie normalnego życia
  • 22 / 7 / 0

@hanaxal Trochę dziwne, że na takiej małej dawce 75 mg takie jazdy skórne. Poza tym raczej pojawia się wysypka po kilku dniach, a nie tygodniach. Pokaż się lekarzowi, może to nie od Lamotryginy.
  • 44 / 3 / 0
Awatar użytkownika

Tzn jakieś małe krostki się pojawiały, ale myślałam że to coś z pielęgnacją nie tak. Dopiero po dobiciu do 75mg mam ciało i twarz w takim stanie, jak nigdy przez całe moje życie, słowo daję. Jedzenia nowego nie było, pielęgnacja też się nie zmieniła. Mam znajomą lekarkę rodzinną, która popatrzyła i radziła pójść do dermatologa, tyle. Na razie to odstawiłam, zobaczymy czy coś się zmieni.
  • 397 / 127 / 0
Awatar użytkownika
starysteve
Kompetentny
Kompetentny

Na pewno prawie od lamotryginy. Nie zebrałem się jeszcze, żeby opisać Ci co może się stać po lamo @hanaxal ale will do someday. :P
Wysypka jak odstawiłaś - powinna zniknąć. Jeździć, obserwować. Patrzeć na stan psychiczny also.
  • 138 / 11 / 0
Awatar użytkownika

Ok. Pora na małe podsumowanie. Po różnych SSRI/SNRI, Bupropionie, Arypiprazolu, Sulpirydzie, Amisulpirydzie, Flupentiksolu i nieszczęsnej Reboksetynie skończyły się pomysły.
Jedyne, co działało to:
- bupropion (działał zajebiście przez pierwsze 2 tygodnie - później zero działania)
- sertralina (wyciągnęła z dna i w metrów mułu ale z silnymi ubokami pod postacią wycięcia uczuć, skasowania libido i potliwości przechujnej ;))
- metylofenidat (pięknie kasuje depresję na max 2-3 h ale tolerancja rośnie wykładniczo)
- Sylpiryd (po jakimś czasie nawet pomagał - działał zbawiennie na układ trawienny, lekko aktywizował, poprawiał nastrój - niestety kosztem wystrzelenie prolaktyny w kosmos)
- Pregabalina (potrafi wyciągnąć z uzależnienia od Tramalu, zajebiście uspokaja i poprawia humor ale poprzez rosnącą tolerancję nadaje się do stosowania doraźnego. Maskuje tylko problem i odcina na jakiś czas ale wierzę, że może kurewsko uzależnić)

W końcu Lamotrygina. Biorę od 1,5 miesiąca. Doszedłem do dawki 100 mg. Żadnych skutków ubocznych i o dziwo widać jakaś poprawę. Ciężko nawet opisać w czym jest poprawa ale jakoś działa na mnie w tle i pomaga.

Zobaczymy, jak będzie dalej. Do tego sam dozylem sobie Buspiron, o którym każdy lekarz mówił, że w moim przypadku nie ma prawa zadziałać. Jednak w tym miksie z lamotryginą widzę w końcu jakaś poprawę a nie.mam CHAD. Lekarz twierdzi, że często lamo może pomóc w lekooporności, którą pewnie w dużym stopniu mam.
Zobaczę, jak to się potoczy.

Pozdrawiam czule.
ODPOWIEDZ
Posty: 329 • Strona 33 z 33
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.