BDO/1,4-butanodiol - Wątek ogólny

Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 716 Strona 63 z 72
Rejestracja: 2010
  • 68 / 2 / 0

Zrobiłem tego już parę litrów od różnych wendorów. Jedne były mniej syfiaste inne bardziej ale były zawsze.
Różnica w waszych opiniach wynika z "czystości" sortów które kupujecie jako BDO. "Czystości" specjalnie umieściłem " " bo nie o to tutaj do końca chodzi.
Otóż 1,4 może być naprawdę na początku czystości powyżej 98% jak vendor go kupuje. Nieraz są w nim dodatkowe zanieczyszczenia nie raz nie. Ale tam nawet gdzie ich nie ma dochodzi z czasem do wyraźnego spadku czystości. Mianowicie substancja ta, nawet oczyszczona prostą metodą kryst. temp. do wysokiej czystości, po jakimś czasie robi się chujowa bo najwyraźniej w świecie sobie po prostu DEGRADUJE częściowo do bardzo kijowego, trującego, zamulającego syfu.
Nie udawało mi się długo ustalić przyczyny bo miałem już w łapie czysty sort i tu nagle bum i dupa, prawie w jeden dzień.
Myślałem że to wpływ temp. i że trzeba ją trzymać w stanie stałym ale najwyraźniej chodzi tu o zwykłe utlenianie może w jakimś stopniu światło. Jeżeli pojemniki nie są zapełnione do pełna to potrafi się zepsuć ok 20% objętości (w zależności od pustej przestrzeni) potem wytwarza się jakaś warstwa ochronna dla reszty ale w dalszym etapie przelewań i przechowywania następuje dalsza degradacja.
Myślę że częste od wielu lat (badzo typowe) przymulenie w sortach GBL robionych z BDO i zanieczyszczone właśnie nim powodowane były degradacją tego ostatniego.
A teraz oczyszczanie, ja robie to w buteleczkach HDPE 200ml tych starych od G, prostą metodą przez wykorzystanie wysokiej temp. przejścia w stan stały samego BDO w przeciwieństwie do reszty zawartego w tym syfu, a więc:
Obniżamy temp do rozpoczęcia krystalizacji wystarczy kilka stopni otoczenia. W zamrażalniku zwykłej lodówki gdzie panuje temp. minusowa u mnie na 200ml potrzeba ok 2h. W buteleczkach powstaje coś o wyglądzie lodowego lejka, gdy pozostanie ok 20% postaci płynnej w lodowym lejku - można mierzyć temp., najczęściej gdy spada poniżej 18 stopni mamy już same zanieczyszczenie i możemy odlewać. Jeżeli tego nie zrobimy po jakimś czasie zamarznie całość i mamy dalej chujowe, zjebane BDO.
I teraz BARDZO ważna sprawa: Nie rozmrażajcie tego pod żadnym pozorem w mikrofali. Faza ciekła która rozmrozi się jako pierwsza przy ściance buteleczki rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur i zaczyna w pierwszej kolejności nadtapiać plastik niż topić zamarznięte BDO, robi się to wtedy bardzo toksyczne. Tylko ciepła woda i cierpliwość.
Potem przetrzymujcie to w zapełnionych pod korek pojemnikach i dla pewności w jakimś zaciemnionym miejscu (chociaż i tak nie wiem do końca czy to wystarczy). W każdym razie jak wam znowu zdegraduje będziecie o tym wiedzieć PO PIERWSZYM UŻYCIU więc nie będę pisał jaka jest między nimi różnica.
Oczyszczajcie i nie niszczcie powierzchni zdegradowanym BDO!
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 93 / 12 / 0

Jesli jesteś zdrowym czlowiekiem a nie brudnym cpunem z popalonymi stykami to BDO nie wywola powaznych uboków.

Czy użytkownicy marihuany są bardziej narażeni na COVID-19? Lekarz odpowiada na pytania.

Czy użytkownicy marihuany są bardziej narażeni na COVID-19? Na pytania odpowiada lekarz specjalizujący się w wykorzystaniu konopi w medycynie.

Przebierali się za dostawców pizzy i szmuglowali narkotyki. Interpol ostrzega przed nową plagą

Kierowcy z całego świata dostarczający jedzenie mogą być wykorzystywani przez struktury przestępcze do przewozu narkotyków i innych zabronionych towarów – czytamy w komunikacie wydanym przez siedzibę Interpolu w Londynie.
Rejestracja: 2017
  • 1926 / 502 / 0

a to skąd sobie wytrzasnąłeś? jakaś potwierdzona zależność między tym jest? fizyczne skutki uboczne mogą wystąpić niezależnie od tego, czy jesteś żulem, czy milionerem. to nie od głowy, a od organizmu zależy, popalone styki nie mają tu nic do rzeczy. nie wiem jaką myśl chciałeś przekazać.
Rejestracja: 2019
Użytkownik nieaktywny
  • 93 / 12 / 0

rozwalona wątroba, nerki i niedobory minerałów na pewno nie wpływają pozytywnie na zdrowie ćpuna. gdyby całkiem zdrowa osoba wypowiadała się w temacie uboków to co innego.
Rejestracja: 2019
  • 5 / 4 / 0

Zamówiłem to "cudo" z powodu braku pewnego źródła G. Dam znać jak wypada w porównaniu do szemranej jakości G.(bo takiego ostatnio miałem).
Rejestracja: 2006
  • 97 / / 0

Ostatnio przerobiłem 300ml BDO w międzyczasie mniej więcej tyle samo GBLa. Polewałem na przemian. GBL oczywiście, że jest lepszy, szybcej wchodzi i jest wyraźniejszy w działaniu. Ale BDO z braku dostępu do giebla jest całkiem niezłym zamiennikiem. Parę lat temu przerobiłem około 2l w ciągach i jakichś dużych uboków nie miałem. To samo co po gieblu w ciągach, dużo większe pocenie, problemy gastryczne no i bez polewki nie zaśniesz. Chociaż BDO jest z tym trochę lepsze, bo dłużej wchodzi, ale też i schodzi, więc rzadziej budziłem się żeby znowu polać aby dalej spać. Łatwiej też go odstawić (chociaż to ogólnie ciężka sprawa) ale powolne zmniejszanie ilosci polewek, dlugo dizalajace benzo i troche alko i po 3 dniach zszedlem z ostatniego około dwumiesięcznego ciągu. Ilości które tu podaje mogą być, bo dużo się przez ten czas działo i przez to wszystko trochę mi się to rozmywa. Ogólnie było wesoło, chociaż też zrobiłem sobie trochę przypału zasypiając w kepskich momentach i budząc na nieświadomce.
Rejestracja: 2010
  • 318 / 4 / 0

Widze ze jeszcze nawet tego cene podnosza sobie, ja pierdole.I to konkretnie 30% w gore od razu, bo po co sie bawic. Jeszcze troche i bedzie kosztowac tyle co jeszcze niedawno giebel hahaha
Rejestracja: 2010
  • 506 / 83 / 0

W cywilizowanych krajach typu Austria GBL chodzi po 100€ z przesyłką, a tu za BDO już niektórzy krzyczą tyle.
Rejestracja: 2019
  • 5 / 4 / 0

Możesz dać na Priv info o zamawianiu G. do cywilizowanych krajów? Będę wdzięczny. DE jest chyba też cywilizowane.

A co do BDO to po testach mogę stwierdzić, że jako gorszy zamiennik się sprawdzi ale zawsze to będzie gorszy zamiennik. Na plus tylko dostępność (w cywilizowanych krajach dostępność jak bułki w piekarni) i smak. Działanie u mnie praktycznie jak alko. Brak problemów gastrycznych, zdażały się bóle głowy.(Aldehyd?) Największym minusem jak dla mnie był problem z dorzutkami które u mnie działają bardzo nieregularnie. Można powiedzieć, że działa ok tylko pierwsza wrzutka, druga to już tylko zamuła.

Jeśli do tego dodać tą rzekomo większą od G toksyczność to średnio. Od czasu do czasu można zarzucić z braku laku.
Rejestracja: 2006
  • 351 / 14 / 0

^^

Przecież BDO można normalnie kupić w Polsce od firmy handlującej odczynnikami chemicznymi. Nie jest wymagana firma ani nic z tych rzeczy.

I kupujesz wtedy prawdziwy i w 100% pewny produkt.

1 litr - 287zł

2,5L - 560zł

10L - 1650zł


A gościu na Allegro woła 120 za 250ML, a za 1 litr 400zł, na głowę upadł haha.https://pol-aura.pl/1-4-butanodiol-99-1 ... 12902.html
Posty: 716 Strona 63 z 72
Wróć do „GBL, GHB”
Na czacie siedzi 1088 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości