Bezsennosc, problemy ze snem temat ogolny

Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

• 45 / 1 / 0

@igla83 Jestem sceptyczna,ale to uzasadnione. Godzina czy dwie,przy 6 dniach/365 nie robia roznicy. Z własnego doswiadczenia widziałam co się ze mna dzialo po 72 godzinach pozbawionych snu. Ty się w tak krotkim czasie dorobiles padaczki i halucynacji,czego byś się dorobił w trybie dzień,dwa na tydzień snu w ciagu roku ?Czy
bylbys w stanie skladnie wypowiadac sie nawet w formie pisanej?Sam sobie odpowiedz na to pytanie. Dobrze by było gdyby w temacie wypowiedziala sie osoba z pełnym wyksztalceniem medycznym,pracująca w zawodzie,rozwialo by to wszelkie watpliwosci,takze moje.
  • 1056 / 385 / 0

@SugarLady Być może jej organizm w jakiś sposób przystosował się do tego, nie wiem, zgadzam się że powinna się wypowiedzieć osoba z wiedzą medyczną.

Psychodeliki a świadomość

Psychodeliki wywołują radykalnie odmienne doświadczenia i wglądy w porównaniu z naszym codziennym postrzeganiem siebie i rzeczywistości. Sama etymologia nazwy złożona z greckich słów psyche i delos, co tłumaczy się jako manifestujące umysł i co z miejsca przekierowuje nas w stronę tego, co rozumiemy przez świadomość. Powstaje zatem podstawowe pytanie: co rozumiemy przez termin świadomość, szczególnie w kontekście badań nad psychodelikami i z zastosowaniem psychodelików?

1760 kilo kokainy w kartoflach. Udaremniono gigantyczny przemyt

Służby celne portu Rotterdam udaremniły przemyt 1760 kg kokainy, która przypłynęła statkiem z Kostaryki. Narkotyki ukryto w workach ze słodkimi ziemniakami. To już czwarty duży transport kokainy przechwycony przez celników w rotterdamskim porcie w tym miesiącu.
  • 12 / / 0

Witam mam problem ze spaniem już 3 razy byłem u psychiatry i nie chce mi przepisać benzo a jedyny lek który mnie usypia to clonazepam 2mg. czasem muszę wziąć po 2-3 tabletek. Co powiedzieć psychiatrze żeby przepisała mi te clony bo jak nie spałem 4 dni to pociąłem sobie całą rękę i chciałem się zabić. Strasznie boję się bezsenności.
  • 307 / 60 / 0

a neuroleptykow probowales, na przyklad tych mocniejszych od kwety? czy mowisz ze tylko klony daja rade bo uzalezniles sie od benzo i bez nich masz bezsennosc z odstawienia.

wrocil mi epizod depresyjny i od paru dni prawie nie spie w nocy, zasypiam dopiero jak juz jest zupelnie jasno, chociaz klade sie pare godzin wczesniej i probuje odpowiednio wyciszyc zawczasu.
po trazodonie i kwetiapinie udaje mi sie zasnac w miare szybko, ale rano jak wstaje to zostaje po nich tak masakryczna pizda, ze nawet wstanie z lozka do lazienki konczy sie mdleniem. mysle, czy nie poprosic magika o zolpidem, bo dziala na mnie troche skuteczniej niz zopiklon, ale to dosc mocny siekacz... sa jakies neuroleptyki ktore daja najmniejszego kaca?
  • 1056 / 385 / 0

Tutaj sama kwetiapina powinna wystarczyć, a jeśli nie to spróbować mocniejszych neuro, tak jak pisze ema112.
  • 12 / / 0

próbowałem kwetapine i skończyłem na dawkach 325mg ketrelu żeby zasnąć i teraz tylko usypiam się benzo. Nie uważam że jest to uzależnienie tylko poprostu ja chce zasnąć bo bez snu zaczynają mi wracać ciężkie stany depresyjne i myśli samobójcze.
  • 45 / 1 / 0

@mdmahero84
A Ty czasem nie połączyleś kwetapiny z alko?To by wyjaśniło zaostrzenie stanów depresyjnych ,z pocięciem ręki wyłącznie.
ema112 dobrze Ci poradziła z zolpidem,szybko się zasypia i co najważniejsze nie wybudza ze snu. W Twojej sytuacji warto spróbować.
  • 12 / / 0

Spróbuję ale nie mieszałem nigdy kwetapiny z alko. Wiem że na dłuższą mete wpierdolenie się w benzo będzie mega problemem.
  • 307 / 60 / 0

jeszcze mozesz poprosic psychiatre o mirtazapine/mianseryne na przyklad. osobiscie nie probowalam, ale wiem ze te leki oprocz dzialania antydepresyjnego reguluja rytm dobowy i jakosc snu.
  • 45 / 1 / 0

@mdmahero84
Nie myśl o 'na dłuższą metę'skoro jak sam mówiłeś zaostrzyły Ci się stany depresyjne, łącznie z myślami samobójczymi. Dalszy brak snu może doprowadzić do tego,że na pociętej łapie się nie skończy. Oby zolpid Ci pomógł.
Wróć do „Zaburzenia somatyczne, psychiczne i psychosomatyczne”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata