Bezsennosc, problemy ze snem temat ogolny

Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

• 1638 / 145 / 0

22 października 2020Mordarg pisze:
22 października 2020sclero2014 pisze:
@mietowy3 to prawda nie powiem że nie .
@Mordarg w " okresie " gdzie próbowałem zasnąć za wszelką cenę walilem klona IV + zolpidem nawet w dawce 30mg i niekiedy do tego midasa dodawalem i nic .. problem był przeogromny ... 1 co mi pozwoliło " zasnąć " ze tak okresle to był PROPOFOL przed zabiegiem gdzie na onkologii próbowali coś zrobić z ranami na klatce ..
U mnie właśnie nie było tak ze lekami się bawiłem choć wiem jak to może być odebrane itp . A więc ciężko zachorowalem rozrywalo mi skórę dosłownie... mogłem stracić rękę z bolu nie mogłem spać co ja o spaniu mówię nawet normalnie ułożyć sie nie mogłem by jakoś zasnąć.. i każdy jeden lek nie był oszukany na necie itp tylko na receptę albo podawany w szpitalu ..

Ale tys pewnie nie zwykły wzięty z prawej Marek Kowalski tylko zawodnik co pół apteki przejedał i takim zolpi sie najpierw wszem i wobec bawiłłeś zanim zacząłes go stosowac terapeutycznie , nie ?? Czy się mylę ? Zakładam tak po tym "IV" Każdy kto w życiu się dostatecznie "wybawil" za pomocą lekow wiadomo że wymaga odosobnionego podejścia w kwestii snu. Jeden nie będzie potrzebował nic a drugi wszystkich środków tego świata żeby chociaz godzinę się zdrzemnąć. Moja propozycja była skierowana do bardziej casualowych userów. Tacy którzy nigdy nie brali benzo w dłuższych ciągach ;)
  • 676 / 216 / 0

22 października 2020Arabella841 pisze:
@mietowy3 o to to, jest to nawet potwierdzone naukowo! Ale jak się nie może spać z powodu zaburzeń psychicznych to niestety można o kant dupy rozbic taką metodę.
tym bardziej jak się nie ma takiej osoby,to dopiero dupa zbita,i tylko prochy zostają niestety.

Dr Shopping, czyli jak państwo traci miliony na psychotropach

Tylko w ubiegłym roku fundusz zdrowia stracił co najmniej 14 milionów złotych, refundując leki psychotropowe, które trafiają na czarny rynek. Reporter TOK FM w trakcie prac nad materiałem odkrył luki w systemie i bezczynność instytucji państwa. Efektem są ogromne straty finansowe, ale też społeczne. Proceder trwa od dawna.

Illinois: Sprzedaż marihuany bije rekordy

Marihuana przyjęła się w stanie Illinois wyjątkowo dobrze i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem – większym niż kiedykolwiek wcześniej. W październiku łączne dochody ze sprzedaży marihuany medycznej i leczniczej wyniosły 108 milionów dolarów.
  • 230 / 66 / 0

@igla83 albo, jakby to moja mama powiedziała, "iść się wyspowiadać" %-D %-D %-D %-D %-D
  • 1130 / 108 / 0

Ma mama rację, czyste sumienie to też ważny aspekt uspokojenia sie przed snem.
  • 230 / 66 / 0

to prawda, niczym Big Pussy Bonpensiero, który od dźwigania psychiczego bagażu w postaci strasznego sekretu nabawił się fizycznych problemów z kręgosłupem. kto przeżył coś podobnego ten wie.
tylko nie wiem co ma czyste sumienie wspólnego ze spowiedzią, bo osobiście nie wierzę, by obcy typ wysłuchujący moich prywatnych spraw miał jakąkolwiek moc oczyszczającą. no ale jak Ty wierzysz to nie wnikam.
a żeby uniknąć offtopa to spałam wczoraj jak zabita po jednym piwku, pregabie i hydro 🛌 nawet benzo nie musiałam jeść, ha! nieznane są wyroki mojego organizmu.
  • 676 / 216 / 0

24 października 2020Arabella841 pisze:
@igla83 albo, jakby to moja mama powiedziała, "iść się wyspowiadać" %-D %-D %-D %-D %-D
No bardzo śmieszne po chuju fest %-D,dobrze że się wyspałaś to ci się humor poprawił od razu
  • 1638 / 145 / 0

Heh iść się wyspowiadać... może i by pomogło bo jakoś lżej by było na " sercu " ...
  • 2 / / 0

Dzień dobry Panie i Panowie,

Mam pewien problem związany ze snem i mam nadzieję, że to może być dobry wątek, aby o niego zapytać. Wydajecie się nieźle poinformowani :)
Otóż od kilkunastu dni pracuję, uwaga uwaga, w Kazachstanie, jeździmy we trójkę ciężarówką po krajach ościennych: Mongolii, Rosji, Chinach.

Problem jest taki, że tu nie za bardzo patrzą na to, ile czasu trwa jazda oraz na przerwy, jakie trzeba w tej jeździe zrobić, ogólnie mają wszystko w dupie. Praktyka jest taka, że jedzie się na zmianę non-stop przez np. 40-50 godzin, potem są 3 dni wolne itd. Czyli jedna osoba prowadzi, a inne śpią w samochodzie i tak na zmianę. Niestety drogi tu są takie, że ciężarówka co chwilę podskakuje, trzęsie się, jest strasznie głośna i okropnie człowiekiem rzuca na boki. No i przechodzę do meritum. Niestety mam ogromny problem ze spaniem w takich warunkach, budzę się co 10-15 minut. Ostatnio już serio ledwo jechałem. Potem mam kilka dni wolnego to sobie odsypiam, no ale jest słabo.

Pracę prawdopodobnie będę zmieniał, no ale tu w Azji to nie takie proste i pewnie jeszcze z 1-2 miesiące będę musiał tak pożyć. Poszukuję jakiegoś leku na sen, który pozwoli mi w takich warunkach przespać chociaż 2-3 godziny, im bardziej kamienny sen, tym lepiej, nawet tyle będzie uglą (aczkolwiek czasu na spanie mam zwykle od 8 do 16 godzin). Wpadłem tu w Kazachstanie na chwilę do lekarza, ale po angielsku prawie nie mówił - jakoś gestami mu pokazałem, że chodzi o spanie, to mi wypisał lek, który, z tego co mi powiedział translator, ma taki skład jak polski stilnox (zolpidem 10mg) - czy czymś takim jestem w stanie się na tyle uśpić, żeby przespać taki armageddon? Jeśli tak, to jaką dawką? Z zasypianiem nie mam problemu, tyle że po chwili, jak mną rzuci na jakimś zakręcie albo wyboju, to się budzę... A jeśli nie, to czy znajdzie się coś innego?
Tak czytam, że ten zolpidem jest uzależniający, czy po max 2 miesiącach brania (np. 3 dni brania, 3 dni przerwy) mam się czego obawiać?

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc!
  • 16 / 2 / 0

Wstaje w nocy po kilka razy i musze zapalic fajka bo nie usne.Do tego gonitwa mysli,roznych nie tylko zlych,potrafie nawet myslec o tekstach piosenek jakis i innych pierdolach.Nie kontroluje tego.Wstaje zaspany a mozg zapierdala jak chomik na kolowrotku..Co to moze byc i jak sie tego pozbyc.Aa no i spie po 4,godzin.
  • 726 / 128 / 1

zolpidem to słaba opcja na dłuższą metę. Twoja neurofizjologia odczuje nawet te 3 dni brania, 3 dni przerwy, dojdzie do uzależnienia. W tym wypadku zastosowałbym coś, co nie działa przez układ GABA-ergiczny. Mógłbyś spróbować mirtazapiny 7,5 mg i sprawdzić jak czujesz się dzień po. Jeśli nie mirtazapina, mógłbyś przetestować np. doksylaminę. Dorzuciłbym do tego regularne stosowanie ashwagandhy przed snem. Do tego możesz dołączyć jakąś metodę tzw. szybkiego usypiania oraz wygodne stopery do uszu. Myślę jednak, że w tym wypadku będzie grało też rolę po prostu przyzwyczajenie do bodźców.
Wróć do „Zaburzenia somatyczne, psychiczne i psychosomatyczne”
Na czacie siedzi 1733 uczestników Wejdź na czata