SSRI: Fluwoksamina (Luvox, Fevarin) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 94 Strona 10 z 10
Rejestracja: 2016
  • 2712 / 584 / 0


To nie jest właściwa reakcja na fluwoksaminę, powtórzę się. Jak duży napęd psychoruchowy masz? Żaden tzn. leżysz + wybuchy złości? Na razie wyczerp potencjał leku, on powinien na to doskonale działać, ale jeśli Cię np. mania dopieprza albo nerwica, po zwiększeniu już - to niedobrze. Jak 200mg nie zaskoczy w tydzień to dojeb 300mg, nie sugeruj się tym, że oczko podnosisz, skok z 200mg na 250mg jest prawie nieodczuwalny, wyczerp potencjał, zobaczysz jak lek działa.

O augmentacji terapii pregabaliną myślałeś? Powinna ładnie ustabilizować i stłumić objawy chorób, dodana do SSRI ma duży sens.

Jest jeszcze klomipramina, ale to już hardkor, że aż ciężko opisać skutki uboczne, ale da się żyć na tym leku.

Jeśli nie masz nerwów na wodzy i cierpisz na OCD - omijaj szerokim łukiem stymulanty.

Antydepresanty MAOI też nie zrobią roboty, chociaż można się przed klomipraminą pokusić o moklobemid, powinien trochę tłumić fobie, OCD, ogólną nerwówkę. Tymczasem, szukaj rozwiązania w rozregulowanej serotoninie. Na MAOI przyjdzie czas, trzeba się wyzerować, 2 tygodnie bez niczego być jeśli chce się zmieniać SSRI na MAOi, to ciężki okres chorobowy, poczekajmy, może fluwo się jeszcze rozkręci.

Ja mam trochę podobną sytuację, czyt. mam książkowe objawy znakomitej większości zaburzeń psychicznych i na selegilinie MAOI niestety cechy osobowości znerwicowanej zaczynają przeważać, mądrzejszym wyborem jest moklobemid, ale jak spróbujesz selegiliny to możesz ją sobie ukochać, jako MAO-B odpowiedzialna jest głównie za inhibicję rozkładu dopaminy, dopamina Cię zalewa, ale bez efektu uzależnienia. Jednak ciężko potem się odkochać, a funkcjonuje się na niej średnio, depresja jest zaleczona, ale wszelkie OCD i stres są uwydatniane, warto byłoby się stłumić czymś, ale po co się tłumić jak ma się sele - powstaje pytanie. L-amfetamina i n-metamfetamina, metabolity, to straszne ustrojstwo działające na układ obwodowy, a nie zwiększające skupienia, wręcz odwrotnie, dlatego, by możliwie zmniejszyć ilość szkodliwych metabolitów, tabletkę trzeba trzymać pod językiem ile wlezie. Te atrakcje jakie zapewnia lek... coś fenomenalnego, jednak cechy charaktery uwidaczniają się czasem w sposób aż absurdalny. Na początku jedyne co czułam to na zmianę euforia, wkurwienie i wzruszenie... Staram się kontrować to lamotryginą i pregabaliną, ale nie mogę dobrać dawek. Lamo wkręca się długo, a pregabalinę mam w maksie. Sele to prawdziwa kosa na ciężkie depresje, wyciąga z wyra, choć rano zawsze mi ciężko, bo w sumie nie działa na napęd jako taki, tylko jak już wkręcisz się w coś to robisz, ale szału absolutnie nie ma z energią, podwójne espresso rano musi być. Jest przyjemność, duża, z muzyki, ze sztuki, wszystko jest ładne, zarysy przedmiotów są wyraźniejsze, wpływ na nasycenie barw widzianych jest niewielki, ale widoki potrafią zapierać dech w piersiach. Odbywa się to bez podleczenia dodatkowych objawów współistniejących przy depresji. Kontakty mięzyludzkie słabo, bo emocje niezrównoważone. Wprowadzam się w niezły, bardzo skonkretyzowany stan po tym ustrojstwie.
Rejestracja: 2018
  • 30 / / 0


Tzn. Jakiś tam jest, nie jest zupełnie tak że leżę i za nic nie wstanę. Wczoraj np. Wstałem z łóżka, nawet wyszedłem przejechać się na rowerze , tylko że zdolalem to zrobić dopiero o 17, leżąc od rana. Zazwyczaj gdy czułem się dobrze to nie lubiłem tyle siedzieć w domu, wstawalem od razu, jadłem i out żeby zrobić cokolwiek. Co do wybuchów to też nie są wybuchy bez powodu (przynajmniej mi się tak wydaje), ale wystarczy minimalny impuls żeby odjebało( nie mylić z tym że wezmę nóż i zacznę z nim biegać, chociaż przy kłótni z przyjacielem byłem gotowy uderzyć go, chociaż nie powinienem). Miewam też problem z wyoproznianiem i oddawaniem moczu. A czym bardziej się na tym skupie tym bardziej nie mogę się rozluźnić by tą czynność sfinalizować. Coraz częściej myślę o kwasie czy pixie żeby poczuć ten chwilowy luz. O pregabalinie cały czas myślę a tym bardziej po doświadczeniu efektów Xanaxu - zero krzywych jazd i myśl, człowiek jakim chciałbym być, bezkonfliktowy, cudo. Wracając do tamtego. W środę zaczynam nową pracę, obawiam się by sobie nie namieszać że względu na to że jak to w nowej pracy lubią zaczepiac, a ja raczej teraz nie mam hamulców przed darciem japy. Więc sądzisz że pregaba pomoże jako dodatek do ssri a nie jako sama terapia tymże środkiem ? A jeżeli to wina fluwo i bez niej dolega mi tylko nerwica z natrectwami to czy buspiron może wystarczyc? Też z tego wszystkiego mojego libida nie ma w ogóle od jakoś 2 lat, a mam 24, to jest dla mnie straszne...

Organizatorzy imprez opisują najdziwniejsze sposoby szmuglowania na nie narkotyków

Jeśli jest jakaś zasada, która nagminnie łamana jest we wszystkich klubach, barach i na festiwalach muzycznych, z pewnością będzie nią ta dotycząca narkotyków i zakazu i ich wnoszenia...

Legalizacja marihuany w Teksasie? W żadnym wypadku – jednak....

...zmiana definicji prawnej narkotyku uniemożliwia ściganie. W Teksasie tamtejszym organom właśnie przytrafiła się zupełnie przypadkowa legalizacja marihuany?
Rejestracja: 2016
  • 2712 / 584 / 0


Buspiron nie wystarczy, to nie tylko natręctwa, to pełnoprawna depresja, musisz poczekać na efekty antydepresantu, bądź potencjalizować terapię pregabaliną.
Rejestracja: 2018
  • 30 / / 0


@misspill W takim razie zostaje narazie na tych 200mg oczekując efektów, tabletek pozostało mi na niecały miesiąc. Po tym będę kierował się na konsultacje do nowego psychiatry(na znanej stronie ma ponad 180 5 gwiazdkowy opini, jest dodatkowo psychoterapeutą i chyba jako jedyny na konsultacje poświęca 60 minut a nie 15, więc jego profil wygląda całkiem ok). Zobaczę co mi powie i podsune w razie czego mu pomysł z pregabaliną. Napominajac jeszcze o potencji, sorry że znów ale bardzo ważny to temat, to czy również napomnac mu do tego o buspironie? Czy to nie będzie działać lub będzie się gryzlo z resztą? Jakieś pomysły miss?

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Posty: 94 Strona 10 z 10
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pandimen i 1 gość