SSRI: Fluwoksamina (Luvox, Fevarin) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 102 Strona 8 z 11
Rejestracja: 2018
  • 1208 / 98 / 0

09 czerwca 2018STR88 pisze:
Najlepiej byłoby poczekać te dwa tygodnie, aczkolwiek myślę, że fluwoksamina przy 100mg pokazuje większy potencjał
Największy potencjał pokazuje w dawce 250-300mg jak skończę z Tramalem wejdę znowu na wyższe dawki. Chociaż fluvoksamina jakby z Tramalem i innymi opoidami działała synergicznie takie mam wrażenie , słabo działa też na receptor CYP2D6, stąd ryzyko ZS jest mniejsze niż po paroksetynie fluoksetynie czy sertralinie. Minusem jest że fluoksetyna, fluwoksamina i paroksetyna mają nieliniową farmakokinetykę.

Mam pytanie do Jogurta ponieważ testował esci i fluvoksaminę jaki profil działania ma esci w porównaniu do fluvoksaminy chodzi mi głównie o objawy neurotyczne nie koniecznie
depresyjne. :liść:
Rejestracja: 2012
  • 36 / 6 / 0

@wnc1964 @jogurt, podbijam pytanie. z tym, że mnie interesuje całe możliwe spektrum działa obydwu pod kątem porówania. no i szczególnie jak tam oceniasz rzekomy agonizm rec sigma-1 tzn ewentualne efekty jego oddziaływania :psycho:

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Roślinny ekstrakt zwalcza kaca?

Różnych naturalnych sposobów ludzie już próbowali, aby ułatwić sobie dzień po zakrapianej zabawie. Żadna z tych metod nie miała jednak mocnych naukowych podstaw – twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji.
Rejestracja: 2005
  • 3075 / 261 / 0

Ja powiem tak. Fluvo mimo wszystko działa na mnie bardziej klasycznie i spokojnie, niż escitalopram. Escitalopram był taki chaotyczny, ale nie szukałem po nim zbytnio wrażeń, a fluvo mnie dużo mocniej zobojętnia. Biorę aktualnie jeszcze opipramol więc na sigmę sie nastawiłem. Sigma dodaje inteligencji, co widzę w warcabach i łamigłówkach, ale są też elementy schizogenne (biorę na nie poprawkę że jestem pod wpływem sigmy) i działanie antypsychotyczne opipramolu też pomaga z tym.

Najgorsze, to dość duża chęć leżenia i spania jednak bardzo łatwa do przełamania. Jednak mięśnie i umysł po dłuższym czasie funkcjonowania na obrotach są w mocnym dyskomforcie. Np. w pracy najbardziej lubię usiąść w wygodnym fotelu na uboczu w czasie wolnym niż gadać ze współpracownikami, mogę zrelaksować ciało i umysł.
Rejestracja: 2018
  • 12 / / 0

Czy fluwoksamina obniża Wam libido?
Rejestracja: 2018
  • 391 / 44 / 0

Tak, a właściwie obniżała.
Rejestracja: 2018
  • 6 / 1 / 0

Właśnie dostałam fevarin. Ponoć ma pomóc mi stanąć na nogi. Ciekawa jestem czy pomoże również w przypadku chęci rzucenia kodeiny? Czy lek nie utrudniał wam codziennego funkcjonowania?
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 2675 / 685 / 0

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że to jeden z najbardziej sedatywnych i zobojętniających antydepów?
Nie zmniejszy pociągu do opio.
Co z Tobą zrobi fluwoksamina?
Owszem, postawi na nogi jeśli chodzi o nastrój, minimalnie upliftuje energię, jeśli dotychczas byłaś li tylko płaczliwym warzywem. Nie obędzie się bez kilku znaczących "ale", tzn. stosując ją przypłacisz wszelką przebojowość, chęci rozwoju. Twoje zadania życiowe będą wyglądały tak: poleżeć, pochodzić, coś beknąć półgębkiem, byle się nie narobić...
Cała magia SSRI zbita w tableteczki, to fluwoksamina!
Rejestracja: 2018
  • 94 / / 0

Cześć. Fluwo biore od okolo 2 miesięcy na nerwice/nerwice natrectw którą mam juz z dobre 6 lat jak nie dłużej . Na początku 50mg rano przez jakos tydzień , przejście na 100mg w sumie z miesiac. Działało słabo więc któregoś dnia z nerwów nacpalem się piko a później tydzień trawy po czym zmieniłem psychiatre celem lepszego doboru leków lub dawki. Pani doradzila mi 50mg rano i 100mg na wieczór, lecę na tym 2.5 tygodnia a pani zaleciła w sumie 2 miesiące . Czuję okropne napięcie w środku, wiele mnie denerwuje, zaczęła mi sie bezsenność, szum w uszach, z napięcia dziwny ból głowy, czasem w głowie uczucie podobne do tego przy ziewaniu(jesli ktos moze takie okreslenie zrozumieć xd), szczekoscisk i dziwnie zasysam powietrze w buzi tworząc podcisnienie... (to jest chore). Czy fluwo dziala na natrectwa? Nie wiem, może trochę opanowaly się natretne myśli ale wciąż sprawdzam co 3 min na messengerze czy moja była jest dostępna... Czuję się źle. Co do radzicie?
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 2675 / 685 / 0

Zwiększyć dawkę fluwoksaminy, tak by zmniejszyć ilość obsesji.
Rejestracja: 2018
  • 94 / / 0

14 sierpnia 2019misspill pisze:
Zwiększyć dawkę fluwoksaminy, tak by zmniejszyć ilość obsesji.
Możesz mi doradzić o jaką dawkę zwiększyć i do której porcji, rannej czy wieczornej?

***************

I jak długo na tej nowej dawce lecieć? Przed ewentualnym kolejnym zwiększeniem. @ Proszę o scalenie z drugim postem

Scalono na prośbę użytkownika. misspill
Posty: 102 Strona 8 z 11
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1073 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: klish i 4 gości