TLPD: Klomipramina (Anafranil) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 1596 / 301 / 0

Wykazuje.
  • 124 / 3 / 0

Pierwszy raz klomipraminę wziąłem gdzieś w listopadze u.r., po kilku dniach musiałem ją odstawić, bo na czole pojawił mi się rumieniec wielkości jabłka, prawdopodobnie przez łojotokowe zapalenie skóry. Biorę ją znowu od dwóch dni i nie czuję w ogóle skutków ubocznych, jakbym nic nie wziął, w listopadzie przez te kilka dni za wyjątkiem rumieńca, też nic nie czułem. Zdarza się czy to zwiastuje brak działania leku na organizm?

Bombardując metamfetaminowe laboratoria, armia USA zabija dziesiątki cywilów – twierdzi ONZ

Według nowego raportu ONZ, amerykańska operacja antynarkotykowa wymierzona w domniemane laboratoria narkotykowe w Afganistanie spowodowała wiele ofiar wśród dzieci. Stany Zjednoczone zaprzeczają treści raportu.

Wciąganie kokainy przyśpiesza zmiany klimatyczne?

Nie dość, że kokaina jest jednym z najdroższych narkotyków i ma negatywny wpływ na organizmy jej fanów, okazuje się też, że jej popularność przyczynia się do niszczenia naszej planety.
  • 397 / 45 / 0

Czy Klomipramina pomogła by zejśc z benzo (alpra) czy by tylko nasiliła lęki?
  • 2026 / 373 / 154

@simer44 TLPD akurat w dłuższej perspektywie często pomagają w zejściu z benzo, chociaż początkowo mogą nasilić lęki. Po ok. 2 tygodniach efekt anksjogenny powinien zniknąć i działanie zwykle zaczyna się stabilizować. Dzięki wpływowi na receptory histaminowe ma też działanie sedatywne, więc może zmniejszyć problemy ze snem. Chociaż z kolei działanie na 5HT i NA u niektórych skutkuje bezsennością, więc w pierwszych dniach to trochę ruletka.
  • 124 / 3 / 0

Jakieś naukowe wyjaśnienie dlaczego po klomi ma się masakryczne zaparcia i suchość w ustach? Przez pierwsze kilka dni nie odczuwałem tego specjalnie, teraz stoję 3 minuty nad kiblem i czekam aż coś poleci. Nauczyciele pytają się, czy mam cukrzycę, bo piję jak smok. Pamiętam, że zawsze miałem taką "blokadę" przed sikaniem i zwykle po ok. 10-15 sekundach już leciało. Ale teraz to przesada. No i za nic nie można na tym dojść, kastruje gorzej niż paro. Da się coś z tym zrobić?
  • 368 / 42 / 0

Antagonizm receptorów muskarynowych.
  • 124 / 3 / 0

A nie ma czegoś, co łagodziłoby te skutki uboczne? W klomipraminie pokładam największe nadzieje, bo żaden ssri nie chce na mnie działać. No ale lepsze sikać wieki niż mieć depresję.
  • 668 / 15 / 0

Wszystko minie całkowicie z czasem ,ja już bioré to chyba z 12 lat.
  • 124 / 3 / 0

12 lat i nadal działa? To dobry znak, bo bardzo możliwe, że będę musiał jeść coś już do końca życia. Dużo osób pisze o zwiększonej ciepłocie ciała i w wyniku tego pocenie się. Ja tego nie zauważyłem. Klomi biorę 8 dzień i dopiero tak jakoś trzy dni temu pojawiły się u mnie okropne zaparcia i sahara w buzi. Dzisiaj zaparcia są nadal, ale suchość w ustach ustała. Ciekawe, czy jeszcze zdąży mnie to pocenie złapać. W ogóle ma ktoś jeszcze coś takiego: czuję najpierw takie rozdrażnienie przez np. 2 godziny, później zaczynam robić się senny, ziewam jak głupi i po kilku godzinach znowu rozdrażnienie i tak na zmianę w różnych odstępach czasu. Rozumiem, że to ziewanie być może występuje przez przypływ serotoniny, ale czemu to się tak gwałtownie zmienia? Najpierw jest jej więcej, później po kilku godzinach spada, potem wzrasta i tak w kółko?
  • 368 / 42 / 0

Te objawy to raczej od noradrenaliny miną po czasie. Co do objawów atropinowych to mogłaby pomóc nikotyna albo inhibitory acetylocholinoesterazy.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata