Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 82 • Strona 1 z 9
  • 2129 / 26 / 0
Święte ubulawu było stosowane od wieków przez plemiona Zulu i Xhosa w celu oczyszczenia, umysłu i komunikacji z przodkami podczas świadomych snów. Uważa się, że potrzeba co najmniej 25 gatunków roślin które są używane osobno bądź miksowane w celu otrzymania lekarstwa ubulawu. Część tych roślin ma działanie psychoaktywne i wraz z rytualnymi tańcami i pieśniami plemienia Xhosa pomagały przenieść się w stan odmiennej świadomości pełnej snów i wizji odnoszących się do przodków.
ubulawu jest uważane przez wielu Afrykańczyków za ekwiwalent południowo amerykańskiej ayahuascy.
Plemiona Zulu i Xhosa używały ubulawu w ten sam sposób jaki indianie południowo amerykańscy używali od wieków ayahuascy. ubulawu jest świętym lekarstwem wykorzystującym pewne lecznicze rośliny, mieszanym z zimną wodą do momentu pojawienia się białej piany. Następnie jest pite przez szamanów.
Ta substancja może być ciekawa. Ten krótki opis przetłumaczyłem ze strony http://psychoactiveherbs.com/catalog/in ... th=194_202
Można także na tej stronie zakupić składniki niezbędne do sporządzenia ubulawu.
Wkrótce ma być także dostępna w MO.
Pozwolę sobie przekleić krótki opis ubulawu ze strony MO
[quote]
Skuteczność ubulawu zależy w znacznym stopniu od rytualnego i kulturowego kontekstu w którym jest używane. Zwykle rozdrobnione ubulawu moczy się w zimnej wodzie i wytrząsa odpowiednim patykiem, aż powstanie biała piana, którą się spożywa. Ten rytuał wykonuje się najczęściej w specjalnych miejsach, nad rzeką, w lesie, w miejscach gdzie jest szczególne nagromadzenie energii i duchów, często się do tego śpiewa i tańczy. Uważa się, że piana posiada specjalną zdolność oczyszczania, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Moc szamana zależy bezpośrednio od mocy jego przodków, a oczyszczając się z ubulawu, oczyscza się także swoich przodków, co wzmacnia siłę szamana.
Są trzy rodzaje ubulawu: mdiki służy do łączenia się z męskimi przodkami, mndawu dla kobiecych, natomiast idlozi służy zarówno do łączności z kobietami jak i mężczyznami (w rytuale ukumbuyisa). W przypadku używania roślin bez przywoływania duchów lub w złych celach, piana się nie wytworzy, pomimo choćby najmocniejszego wytrząśania. [/quote
scalam--------------------------------------------------------------
A więc zamówiłem dzisiaj jedno z ziół ubulawu, a konkretnie zmielony korzeń Synaptolepis kirkii, używany tradycyjnie do wywoływania wizji podczas wchodzenia w stan transu. Wierzono, że synaptolesis pomagał łączyć się z przodkami i otrzymać odpowiedź na nurtujące pytanie. Z kolei w medycynie synaptolesis jest używany w celu regeneracji komórek nerwowych. Zamówiłem 15 g sproszkowanego korzenia. Domyślam się, że mam to używać z zimną wodą do momentu pojawienia się białej piany. Pytanie jak to dawkować ? Nie znalazłem zbyt wielu informacji w internecie na ten temat.
scalilam AnnaS
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 2129 / 26 / 0
A więc, wczoraj spróbowałem po raz pierwszy jednego z ziół ubulawu, mianowicie zmielony korzeń Synaptolepis kirkii. Co do dawkowania to wsypałem jedną łyżeczkę do zimnej wody i mieszałem. Wypiłem tuż przed pójściem do łożka. Po ok. pół godzinie, przy zamkniętych oczach zacząłem widzieć słabo wyrażone obrazy, miałem także wrażenie, że słyszę jakieś pojedyncze głosy. Stan ten przypominał coś pomiędzy jawą a snem. Z tego co czytałem to Ubulawu było tradycyjnie używane do wchodzenia w stan transu i kontaktu z przodkami. Po jakimś czasie zasnąłem. Jeżeli chodzi o ilość snów to była ogromna, po przebudzeniu ciężko było mi przypomnieć sobie chociaż kilkanaście z nich. Zmianie uległo także moje samopoczucie. Gdy rano wstałem do pracy byłem zadowolony i wypoczęty, a z drugiej strony nieco senny i przymulony. Cały dzień czułem w sobie niezwykły wewnętrzny spokój i wyciszenie. Nie chciało mi się opuszczać własnego łózka i żałowałem, że ta noc tak szybko się skończyła. Jednym słowem- widzę potencjał w tej roślinie jako narzędziu do wywoływania świadomych snów ( choć nie tylko ). Dzisiaj powtarzam eksperyment.
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 4021 / 349 / 947
Zachęciłeś :-) . Wzięto się przed się i nabyto. Mógłbyś porównać jakoś swoje doświadczenie do efektów calei i/lub silene, jeśli oczywiście miałeś z rzeczonymi do czynienia?
Ostatnio zmieniony 25 maja 2009 przez pokolenie Ł.K., łącznie zmieniany 1 raz.
Mądraś/mądryś? Weź coś upichć! - Kuchnia [H]yperreala
Z głębokości uzależnienia swego wołający lub wołającym być chcący pomocnym? - Hyperreal [H]elp
  • 2129 / 26 / 0
pokolenie Ł.K. pisze:
Mógłbyś porównać jakoś swoje doświadczenie do efektów calei i/lub silene, jeśli oczywiście miałeś z rzeczonymi do czynienia?
No cóż, chyba, mimo wszystko, za wcześnie na porównania. African Dream root mam w domu, ale póki co czeka w kolejce :-) Calea stosowałem pod postacią ekstraktu. Na początku miałem bardzo wyraźne, wręcz psychodeliczne sny, po kilku próbach jednak to ustało i nie czułem żadnych efektów. Dzisiaj spróbuję trochę większej dawki Synaptolepis kirkii. Jutro napiszę o efektach. Przy okazji ciekawe kiedy inne zioła ubulawu będą dostępne w naszym kraju ( tradycyjne Ubulawu składa się z 25 składników )
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 274 / / 0
kuba, skad masz info o 25 skladnikach ? - ja znam 3-5 skladnikowe
  • 4021 / 349 / 947
Może te 25 to w takim sensie jak z ayahuaską - są rzeczy , które bywają tradycyjnie do ubulawu dodawane, ale to nie znaczy, że wszystkie od razu trzeba ?


edit/ tu cuś niecuś przeczytać można a i obrazków nie brakuje: http://www.thebotanicalsource.com/id186.htm
Ostatnio zmieniony 26 maja 2009 przez pokolenie Ł.K., łącznie zmieniany 1 raz.
Mądraś/mądryś? Weź coś upichć! - Kuchnia [H]yperreala
Z głębokości uzależnienia swego wołający lub wołającym być chcący pomocnym? - Hyperreal [H]elp
  • 2129 / 26 / 0
Pokolenie Ł.K. wyjaśnił o co chodzi, więc mój komentarz jest zbędny. Właściwie to co spożywamy trudno nazwać ubulawu, gdyż jest to zbiór składników. Synaptolepis kirkii jest tylko jednym z nich. Dzisiaj w nocy miałem jeden sen w którym dostałem odpowiedź na nurtujące mnie od dawna pytanie dotyczące przyszłości. To zauważyłem odróżnia ten korzeń od np. Calea'i. Sny wywoływane przez ubulawu, przynajmniej w moim przypadku, dotyczą bardziej przyszłości i znajdywania odpowiedzi na pytania zadane przed snem.
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 274 / / 0
zauwaz, ze do tego wlasnie sluzy ubulawu, w odroznieniu od calea, ktora byla rytualnie stosowana do zupelnie innych celow :)
  • 2129 / 26 / 0
[quote="machabeus"]
zauwaz, ze do tego wlasnie sluzy ubulawu, w odroznieniu od calea, ktora byla rytualnie stosowana do zupelnie innych celow ]
Tak, ale co innego efekty odczuwane przez szamanów podczas czynności rytualnych, a co innego efekty doznawane przez człowieka cywilizacji zachodniej. Teraz już wiem, że coś w tym jest. I moje odczucia pokrywają się po części z tym co wyczytałem o efektach tego korzenia.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2009 przez Kuba Powiatowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 16 / / 0
Kuba Powiatowy pisze:
Dzisiaj spróbuję trochę większej dawki Synaptolepis kirkii.
Wcześniej pisałeś o jednej łyżeczce wsypanej do (zwykłej szklanki?) wody. Co rozumiesz przez "trochę większą dawkę"?
Pytam, bo noszę się z zamiarem kupna i po przeczytaniu kilku tematów w kwestii Dream Herbs, nie wiem czy zdecydować się na Silene Capensis czy może właśnie na Synaptolepis kirkii.

Pozdro
Give me the chocolate and nobody gets hurt >.>
ODPOWIEDZ
Posty: 82 • Strona 1 z 9
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.