Gotu-Kola - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy Gotu kola działa?

92%
1.Uważam,że tak
11
8%
2.Nie bardzo
1
Brak głosów
3.Nie

Liczba głosów: 12

Użytkownik zbanowany
  • 40 / 4 / 0

Zakupiłem 250g suszu tej roślinki aby popijać robioną z niej herbatkę podczas suplementacji piracetamem i winpocetyną.

Ktoś z was stosował tą roślinkę? Wykazuje jakieś zauważalne działanie?

zastanawiam się tylko czy lepiej będzie pić herbatkę czy też może lepiej zmielić, załadować w kapsułki i połykać taki zwykły susz.

edit: zrobiłem herbatkę z 5-7g suszu i muszę przyznać ze czuć subtelne działanie, czuć takie delikatne rozluźnienie i uspokojenie jakbym zjadł jakąś słabą bezodiazepinke. Herbatka ma całkiem fajny smak. Polecam jako ciekawostkę jakby ktoś robił zakupy w jakimś etno-shopie. Ja kupiłem susz w sklepie l Akurat była świeża dostawa suszu gotu-kola i zamówiłem sobie tą roślinkę razem z niewielką ilością kratomu.

Więc jakby ktoś zamawiał to polecam sklep l 250g kosztuje tylko 35zł
Warto zakupić teraz bo jak wejdzie nowelizacja ustawy to chyba gotu-kola będzie już nielegalne
  • 553 / 88 / 0

Właśnie kończę paczuszkę 250g i gówno mi daje... przynajmniej ja nic nie czuję. Już wolę potargać jakieś ciężary na siłce :)

ONZ uznaje, że marihuana ma właściwości lecznicze. To przełom?

ONZ zmieniła klasyfikację marihuany i w końcu uznała jej właściwości lecznice, a Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przegłosowała ustawę dekryminalizującą posiadanie konopi i wymazującą wyroki za to przestępstwo. Ostatnie tygodnie to dobre wieści dla działaczy na rzecz racjonalnego podejścia do marihuany.

Policjanci ujawnili narkotyki w beczkach zakopanych w ziemi

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu przy współpracy funkcjonariuszy z Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej, mając informacje własne, udali się w tamtejszy rejon, gdzie w odludnym miejscu ujawnili zakopane beczki m.in. z amfetaminą i kokainą.
  • 541 / 132 / 0

Po 2 miesiacach suplementowania sie gotu cola w postaci tabletek z ekstraktu powiem tak : istotnie poprawia pamiec - bylem w stanie przypomniec sobie jakies bardzo stare , zagrzebane wspomnienia w losowych momentach . Poprawy innych funkcji kognitywnych brak lub na poziomie placebo .

Jesli chcecie sobie przypomniec co robiliscie w piaskownicy majac 4 lata albo zapomnieliscie jakiegos waznego hasla czy cos w ten desen to warto jak najbardziej .
W innym przypadku niebardzo %-D
  • 110 / 3 / 0

Czy powinno się robić przerwy od tej roślinki? Ktoś wie jak zmaksymalizować jej działanie?
  • 61 / 7 / 0

Przerwy mogą być a nie muszą według mnie. Tutaj wątpię że można to nazwać tolerancją ale na pewno można przyzwyczajeniem do działa co w naszym odczuciu przekłada się że działanie może wydawać słabsze.

Jakiś czas temu jak spróbowałem gotu koło to byłem zdziwiony że jakaś herbatka z zielarskiego ma takie właściwości. W sensie antydepresyjne, uspokajające i czuć to już po 15-20min od wypicia.

Jako iż ostatnio dużo mi się wali, a na dodatek czas najwyższy zrobić sobie jakąś przerwę od brania, będę właśnie dzisiaj szedł żeby to kupić. Mam nadzieję że będzie bo ostatnio zabrakło, tak ludzie wykupili :/
  • 439 / 34 / 0

Tak tylko wspomnę, że skuteczność i bezpieczeństwo wąkrotki azjatyckiej nie zostały potwierdzone przez wysokiej jakości badania kliniczne, miejscowe stosowanie może prowadzić do podrażnienia albo kontaktowego zapalenia skóry, a po spożyciu może wystąpić senność (somnolencja). Do tego zioło może mieć niekorzystny wpływ na czynność wątroby, gdy jest stosowane przez wiele miesięcy (działanie hepatoksyczne) :
https://www.drugs.com/npp/gotu-kola.html
http://scielo.isciii.es/scielo.php?scri ... so&tlng=en
  • 763 / 153 / 1

Około 1 miesiąca stosowane prawie codziennie lub co drugi dzień. Działanie żadne, ale głębokie walory smakowe doceniłem, na prawdę polecam smakoszom naparów roślinnych.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1952 uczestników Wejdź na czata