Marijuana - Wątek Ogólny

Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

1.Czy lubisz jarac ?

40%
1.Cały czas.
266
14%
2.raz w tygodniu.
94
20%
3.Jaram i miksuję
131
4%
4.Nie miksuję bo to Świętokradztwo.
30
11%
5.raz w miesiącu.
73
11%
6.Jaram jak ktoś postawi.
76

Liczba głosów: 670

• 385 / 42 / 0

no i chyba namówiliście, tym bardziej że przeprowadzka się szykuje i coś podręcznego będzie bardzo wskazane na ten okres. flowermate widzę że jest jedną z tańszych opcji co jest dla mnie dużym plusem, mowicie ze taki sprzet wystarczy na poczatek? warto dobrać do niego jakies wkłady, cos takiego od razu na zapas?
z bonga bardzo mnie męczy to, że większość palenia to po prostu pizda - niuanse sativa/indica się zacierają na rzecz po prostu ukurwienia :D
  • 1926 / 499 / 5

Ta Flowermate będzie git. Nic dodatkowo nie potrzebujesz, może ewentualnie chusteczki z alkoholem do dokładnego czyszczenia pieca. Taki noobtip: po całkowitym zwapowaniu od razu (po ostygnięciu w miarę) czyść piec (komorę) tym wyciorem co masz w zestawie i chusteczkami. Zwłaszcza jeżeli będziesz bawił się w hasz/koncentraty.
@jezus_chytrus
A takie stopniowe wapowanie nie skutkuje mniej pełnym działaniem? Gdzieś coś kiedyś widziałem o uwalnianiu się różnych kannabinoidów w poszczególnych temperaturach. Ja na 210 waporyzuję. 220 było zbyt drapiąco w gardło i smak/zapach słabiej.

"Większość Polaków chce legalizacji marihuany"

- Nieraz w Sejmie i poza nim zdarzało mi się zapalić z politykami dżointa i to nie ja częstowałem. Walczymy o legalność konopi i wygramy. Onet rozmawia z Andrzejem Dołeckim - działaczem społecznym, prezesem społecznej inicjatywy Wolne Konopie walczącej o legalizację marihuany w Polsce.

Paracetamol ma zaskakujący wpływ na podejmowanie ryzyka

Najczęściej zażywany środek przeciwbólowy na całym świecie, czyli paracetamol, zwiększa naszą tendencję do podejmowania ryzyka. Tak wynika z badań, których wyniki opublikowano na łamach Social Cognitive and Affective Neuroscience.
  • 469 / 28 / 0

Wiecie co wam powiem przerwa nie tylko daje to że wracacie na większą fazę ale przez ten okres możecie się zastanowić nad swoimi błędami w życiu i nad tym co robicie dobrze ja właśnie robię sobie tydzień przerwy i nic na tym nie tracę
  • 9683 / 1872 / 0

Ten patent poznałem w wielu poradnikach i faktycznie było lepiej, niż na stałej 190 C temperaturze.
Nie dam sobie uciąć głowy, ale te temperatury są chyba minimalnymi, w jakich dany związek się uwalnia. Przecież nie jest raczej tak, że micren odparuje tylko i wyłącznie w 168 C (przykładowo - nie pamiętam konkretnie).
Ale w sumie spróbuję jeszcze kilku sesji tylko na niskich oraz tylko na wysokich, to będę miał porównanie.

Waporyzacja ma jeszcze tą zaletę, że działając nawet w zamkniętym pokoju, prawie nie czuć zapachu. A jeśli czuć, to jest on przyjemny - zupełne przeciwieństwo palenia.

Czyścić polecają wszędzie alkoholem izopropylowym. Niestety w takiej Castoramie, Auchan - nie ma czystego. Znalazłem tylko jakiś spray oraz 67% z czymś jeszcze. Trzeba będzie zamówić z neta, bo próżno szukać tego w sklepach.
  • 337 / 66 / 0

IPA Czysty alkohol Izopropylowy 99% jest na allego.
Niektórzy mówią, że najlepiej waporyzować na 190-210, albo w ogóle zaczynać od 210 bo komora i tak stopniowo sie nagrzewa. Faza będzie mocniejsza gdy organizm otrzyma więce kanna w jednej chmurze. Gdy zaczynamy od 160 stopni materiał może uledz degradacji i przy 200-210 stopniach już praktyczne nie bedzie pary. Nie wiem czy to prawda, słyszałem takie opinie. Ja waporyzuję chyba tak jak wiekszość czyli zaczynam od 180 i kończe na 210, wychodzi jakieś 12 chmur. Faza jest zadowalającca.
  • 1926 / 499 / 5

No i teraz pytanie czy zaczynając od niższych temperatur nie sprawiamy, że te późniejsze waporyzacje nie są mniej pełne. Też dlatego na wyższej cały czas jadę, bo wcześniej zaczynałem bodajże od 180? i było słabo, a jak leciałem "systemem" po 5 to potem było tak, no nie wiem, nie teges, nie to %-D w sumie może dzisiaj spróbuję jeszcze raz taki start i porównam.
Tak nota bene to mi się owoce uprawy skończyły prawie. Przynajmniej zarobiłem trochę no i jaram już kilka miesięcy, w dechę.
  • 469 / 28 / 0

Po prostu jak chcecie trochę lżejsza fazę to Wa uję cię no niższych temperaturach a jak chcecie pizdę to wy pójdziecie na maksymalnych ale nie zgodzę się z tym że nie ma w ogóle zapachu bo jest zapach ale tak jest to zapach przyjemny Sory za błędy ale się z pizgałem 200 ml Żubrówki i chyba z pół grama zioła ale jest dobrze ha ha od jutra przerwa
  • 173 / 9 / 0

wie ktos czy 5http-tryptofan przed paleniem wzmacnia i zmienia cos dzialanie mj ? jakie jest zdanie co takie cos probowali
  • 9683 / 1872 / 0

Muszę wypróbować rozpoczęcie od wysokich temperatur. Dziś po bieganiu zapodam Easy Sativę.
Nic jednak nie pobije smaku zioła na 160-170 C - no cudo!! 180-190 C jeszcze jest bardzo dobrze, ale wyżej już tak sobie.

Zamówiłem litra tego IPA za 35 zł z dostawą z jakiegoś "moto" sklepu. Najtańsza opcja, jaką znalazłem. Śmieszne jest to, że w sklepach "konopnych" ten sam produkt (czyli alkohol izopropylowy 99%, tylko w innym opakowaniu) kosztuje tyle samo.... tylko jest go 10 x mniej. Polecam poszperać po necie.
  • 3282 / 925 / 0

24 stycznia 2021globus420 pisze:
wie ktos czy 5http-tryptofan przed paleniem wzmacnia i zmienia cos dzialanie mj ? jakie jest zdanie co takie cos probowali
5-htp, 5-hydroksytryptofan. To przecież prosta nazwa, masz dysleksję?
Zmienia, ale nie u każdego.

Mam dostęp do takiego lajta za 40zł, że pomimo spalenia 2 luf to bardzo wkurwia, że wydam 1500 miesięcznie za brak pizdy. Niestety, wioski Kuj-pom. produkują chujowe outdoory ~8% i niesmaczne indoory, z przypadkowych hermów albo zapłodnione samemu, do tego mało kto sprawdza towar, ale palaczy dilujących, by się zwróciło jest kupa, bo Kuj-pom. to bardzo biedne województwo. Mój diler mówi: kupuję tylko dobre zioło, jakie sam bym chciał zapalić. A nie testuje. Nie kupujcie nic stąd - okolice Włocławka.
Toruń ma lepszą ofertę, ale to już jak Pomorskie.
Wróć do „Marihuana”
Na czacie siedzi 2081 uczestników Wejdź na czata