Marijuana - Wątek Ogólny

Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

Posty: 11050 Strona 1098 z 1105

1.Czy lubisz jarac ?

39%
1.Cały czas.
172
15%
2.raz w tygodniu.
68
19%
3.Jaram i miksuję
84
5%
4.Nie miksuję bo to Świętokradztwo.
22
11%
5.raz w miesiącu.
50
10%
6.Jaram jak ktoś postawi.
45

Liczba głosów: 441

Rejestracja: 2020
  • 560 / 143 / 0

@FajnieJest
Ja sam robię ekstrakty na etanolu, choć izopropyl czy metanol są tańsze , a metyl dodatkowo lepszy w sumie bo wrze w niższej temperaturze ( i to sporo , 13,5 stopnia niższej ) więc łatwiej go odparować.
Jednak strzeżonego bozia strzeże i dlatego używam rozpuszczalnika ( w miarę ;) ) tolerowanego przez ludzki organizm żeby zminimalizować ewentualne czysto teoretyczne problemy a bardziej wkrętki przy jakichkolwiek ubokach ze strony organizmu.
Rejestracja: 2010
  • 3127 / 202 / 0

Dziekuje, tylko tyle chcialem wiedziec :)

Odwyk w raju: uzależnieni z Zachodu wybierają detoks w Tajlandii

50 mężczyzn w czerwonych szatach z napisem “POKONANY” klęczy nad rynną przy murze otaczającym kompleks świątyń ze złotymi dachami. Podchodzi do nich świątynny zielarz i podaje każdemu gęsty brunatny płyn do wypicia, po którym zaczynają wymiotować do rynsztoka. Niektórzy słabną, inni się trzesą, jeszcze inni chodzą na czworaka. Nowy film Tarantino? Nie – tak wygląda jeden z najpopularniejszych odwyków w Azji.

"Czarny dym przysłonił niebo". Narkotyki warte ponad dwa miliardy dolarów stanęły w płomieniach

Z okazji przypadającego w piątek Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii, ustanowionego przez ONZ, Tajlandia i Birma podpaliły łącznie 25 ton narkotyków o szacowanej wartości ponad dwóch miliardów dolarów.
Rejestracja: 2020
  • 134 / 13 / 0

Ale warto było odnaleźć w pokoju stare zapodziane ale nie za często używane mini-bongo wodne, takie najzwyklejsze akrylowe. Jest takie ładne, zielone z taką czaszką w tej główce na wodę na dole i zielonymi liśmi gandzi na szyjce, zgrabnym małym metalowym cybuchem gdzie śmiało wbija się objętość 1 lufki a można i tak do 3 lufek nabić po brzegi. 1/3 zapycham paltem no bo wtedy to mi na 1 bucha całe bongo schodzi no i nic się nie marnuje. No i to taki buh że czuć że aż na dno płuc schodzi i całe wypełnia no i ścina o wiele mocniej od lufki zwykłe bo na raz chmura poza tym to bulgotanie. Jackpot :mniam:
Bongo the best, jak wpadnie więcej kaski to kupię sobie jakieś lepsze szklane i z wyższej półki ale koniecznie musi fajnie wyglądać.
Rejestracja: 2018
  • 21 / 1 / 0

@up jednak bonio to bonio :) uwielbiam tez
Rejestracja: 2009
  • 796 / 101 / 0

"Badania prowadzone w 2004 r. na uniwersytecie Georgia Insitute of Technology w Atlancie oraz na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine sugerują, że za fenomen euforii biegacza odpowiadają kannabinoidy[12]. Zespół badaczy odkrył bardzo duży wzrost poziomu anandamidu, naturalnego kannabinoidu (endokannabinoidu), u biegaczy i rowerzystów, którzy ćwiczyli z umiarkowaną intensywnością (70-80% tętna maksymalnego) w długim okresie (45 minut).
Kannabinoidy oddziałują na receptory kannabinoidowe w mózgu, znajdujące się w rejonach odpowiedzialnych za pamięć, sen i czuwanie, emocje i postawę ciała oraz na komórkach układu odpornościowego. Anandamid jest alkaloidem kakaowca i występuje w niewielkich ilościach w czekoladzie. Ten alkaloid produkuje efekt podobny do tego jaki powoduje psychoaktywny THC (tetrahydrokannabinol) zawarty w marihuanie. Skłania to badaczy do spekulacji, że euforia biegacza powodowana jest naturalnym odurzeniem kannabinoidowym, a nie endorfinowym. Długotrwały wysiłek, powodując przedłużający się stres fizyczny i ból mięśni, może spowodować aktywację układu endokannabinoidowego, wywołując odurzenie i stan euforii. Zdaniem badaczy efekt ten można wykorzystać w leczeniu bólu chronicznego i jaskry zastępując w ten sposób roślinne kannabinoidy takie jak THC.

Stwierdzono również, że anandamid jest produkowany w ciele nie tylko w odpowiedzi na wysiłek fizyczny, ale również podczas technik "pracy z ciałem" (ang. bodywork) takich jak np. masaż"

A to ci heca... Słyszeliście o tym ?
Rejestracja: 2014
  • 8753 / 1180 / 0

Trochę to dziwne, bo ta euforia przypomina bardziej opiatową, niż ziołową. Z drugiej strony paliłem odmiany, które działały niemal jak opiaty (to oczywiście luźne porównanie) - np Blueberry.
Rejestracja: 2019
  • 344 / 69 / 0

Endorfina to skrót od endogenna morfina także miało by to sens. Z drugiej strony dlaczego euforia biegacza nie może być po prostu mixem naturalnych opio i kanna? %-D
Rejestracja: 2020
  • 250 / 30 / 6

hmm ciekawe, znalazlem jakies badania o tym, trzeba uwaznie przeczytac pozniej

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4620874/

to moze nagminni jaracze maja gorzej ze wzgledu na tolerancje hmm
Rejestracja: 2019
  • 429 / 34 / 0

Mi to nawet po ziole sie zrenice robią zajebiscie małe %-D
Rejestracja: 2014
  • 1149 / 220 / 5

Ja jak konkret się zmacham to normalnie elegancko najarany jestem. Aż mi powieki opadają %-D potem jedzenie i spanie.
Posty: 11050 Strona 1098 z 1105
Wróć do „Marihuana”
Na czacie siedzi 1225 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości