Alkohol etylowy pod każdą postacią.
Więcej informacji: Etanol w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 330 • Strona 33 z 33
  • 4 / 1 / 0

Re: Wino - wątek ogólny
Post
Fresco dobre wino, chociaż wolę te do 17 zł z Lidla że zwierzętami. Nie wali siarczanami, można trochę wypić i jest dobrze rano ;)
  • 100 / 17 / 0
Awatar użytkownika

Re: Wino - wątek ogólny
Post
Ja ze swojej strony polecam spróbować portugalskich win Porto, ze wskazaniem na odmianę Tawny. Są to czerwone wina o dość dużej zawartości alkoholu (18-20%). Raczej nie do wypicia butelki wieczorem, ale jedna lampka czy szklaneczka do wieczornego relaksu... Czasami można trafić w Lidlu, jak ktoś chce spróbować, potem polecam wyspecjalizowane sklepy, bo te droższe są dużo lepsze.
ferreira-porto-superior-tawny-presume-annees-70-80.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 43 / 11 / 0

Dziś nieopatrznie weszłam do sklepu branżowo żywnościowo gospodarczego.
I moim oczom ukazało się bułgarskie wino w atrakcyjnej cenie 12zl, litrowe o woltażu 11procent. Dla osób z nadciśnieniem lub problemami gastrycznymi w jelitach lub przepuklina, zwyczajnie odradzam.
Ponieważ, zawiera;
SIARCZYNY
kadarka-soleil-prestige-biala-polslodka-11-1l.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Uwaga! Użytkownik pomarszczona nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 4 / / 0

Kadarka, w moim odczuciu, jest obrzydliwa, ale trudno o lepszy stosunek smaku/voltarzu/ceny. Jeszcze parę lat temu, kilka razy w tygodniu wjeżdżała podobna, albo i taka sama, 1l, z biedronki, w podobnej cenie. Szybka i tania najebka, za to kac po niej zawsze potworny.
  • 181 / 21 / 0
Awatar użytkownika

To nie jest tak że każde wino z każdej tańszej półki zawiera siarke? Jakoś trzeba zabić drożdże, żeby zabutelkować i wystawić trunek na sklep. Nie jestem koneserem wina, ale zastanawia mnie jak to jest z tymi droższymi winami? Czekają aż drożdże wyrobią swoje, a później leżakują?
  • 896 / 194 / 0

droższe też maja siarczyny, przynajmniej te trochę droższe. Zresztą, jak zgłębić temat, to się okazuje, że w każdym winie występują, bo są naturalnym produktem fermentacji. No, ale że są dodawane , to osobna kwestia. Zdaje się, że w polskich sklepach wina bez siary nie dostanie.
  • 635 / 35 / 0
Awatar użytkownika

Kadarka to jeszcze wchodzi mi osobiście, ale już Kadaritta to nie. Nazwy łudząco podobne, ale to chyba inne firmy jednak produkują. Tak na temat chciałem coś dodać od siebie.
  • 896 / 194 / 0

kadarka to szczep winogron, nie marka, a kadaritta to już jakaś totalna aberracja. W sumie wygląda na to, że w polsce kadarka jest również postrzegana jako marka, a ta kadarita, to jakby podróba. Ta biała kadarka to też dziwna sprawa, bo to winogrona czerwone.
  • 812 / 169 / 0
Awatar użytkownika

Odniosę się do siarki w winie. W trakcie produkcji wina siarkuje sie pulpe gronową , żeby wybić naturalne drożdże i itp. Później zaprawia się owoce szczepem szlachetnych drożdży winnych, specjalnych dla każdego rodzaju wina. Przed butelkowaniem wino jest siarkowane pirosiarczynem, często butelki są też opłukiwane wodą z pirosiarczynem sodu . Wszystko po to by zatrzymać proces fermentacji. Wina mocne, typu porto są wzmacniane destylatem winnym, lub destylat jest dodawany w trakcie fermentacji.
  • 635 / 35 / 0
Awatar użytkownika

No ja to pijam winiacze jako okazjonalny pijaczek, to mi te "szczepy" niewiele mówią. Jednak podtrzymuję zdanie, że Kadarka tak, jednakże biała / różowa, najlpiej 0,75 l. Czerwone wińska mi nie wchodzą. Kadaritta, czy jak zwał tak zwał, to mi zdecydowanie nie leży, niezależnie od barwy:)
ODPOWIEDZ
Posty: 330 • Strona 33 z 33
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.