Jakie kawy polecacie?

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 219 / / 0

Od zawsze na zawsze. Gdy poznawałem ten środek pijałem tylko i wyłącznie Nescafe Classic, rozpuszczalna wersja. Po jakimś czasie poznałem kawę z fusami, przy której zostałem. Jednak nie samą kawą człowiek żyje. Dziś była kawa, własnoręcznie mielona mieszanka ziaren, wczoraj yerba, jutro także yerba, a potem kawa, co dzień inaczej. Póki co taki rytm mi odpowiada. Nie bedę pisał nt. marek, w tym wątku chyba była linka do badań chromatografem co do zawartości cukru w cukrze, j. która kawa na polskim rynku, sypana i rozpuszczalna, ma w sobie największą zawartość kofeiny i tymi tabelami podpieram się dokonując wyboru produktu. Na dzień dzisiejszy mam wrażenie, że owe badanie nie jest może na bieżąco, ale nie można mieć wszystkiego. Co do słodyczy do kawy, to jak ktoś nade mną napisał, władek w sam raz do porannej kawy. Fizyczna praca jest napewno sprawniejsza(:

Jeszcze jeden wielki buhh!
  • 35 / 4 / 0

Mk cafe pita w kawiarniach tej marki smakuje wybornie, jest w 110% godna polecenia. Parzona tej samej marki kawa w domu, nie daje takiej satysfakcji, nie wspominajac dobrego smaku pitej w mk cafe

Jak działają dopalacze?

Dobrze wiedzieć przed Sylwestrem ;) Dość obszerny i w większości całkiem do rzeczy artykuł z periodyku „Służba Zdrowia”.

Jak alkohol zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci

Codzienne serwowanie sobie czegoś mocniejszego oznacza wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci, ostrzegają badacze z Washington University School of Medicine w St. Louis.
Użytkownik nieaktywny
  • 2 / / 0

rozpuszczalna night&day
  • 1 / / 0

Ja polecam Bellarom Crema z lidla. Lubię świeżo zmieloną, zagotowaną z cynamonem, imbirem i słodzoną miodem. Inaczej kawa mi nie wchodzi.
  • 79 / 6 / 0

Kawę pije bardzo rzadko praktycznie raz-dwa w tygodniu. Lavazza mielona z ekspresu cisnieniowego bardzo dobra i polecam. Smakuje mi też Segafredo, z tym, że ma ona trochę inny smak, który nie podchodzi każdemu. :)
  • 1374 / 190 / 154

Ostatnio piję praktycznie tylko Jacobs rozpuszczalną z kilku łyżeczek na rozbudzenie o wpół do piątej rano. I świetna w smaku, a działanie to jak to kawa... ;-) Szkoda, że mniejsza ilość nie rozbudza. A do deseru piję Cappuccino Mokate. Sypane rzadko, bo zawsze albo automat albo zalewanie na szybko.
  • 512 / 24 / 0

Tylko rozpuszczalna Nescafe.
  • 5495 / 408 / 0

Ostatnio ciocia przysłała mi ta kawę, chyba z Ukrainy.Bardzo dobra, nie trzeba nawet dolewać mleka bo ma taki dobry smaczek. :cheesy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 1 / / 0

każda rozpuszczalna byle z filiżanki.
np. MK cafe
  • 61 / 3 / 0

smakoszem nie jestem, ostatnio popijam - jakobs kronung; rozpuszczalna, z tym, że mi lepiej smakuje jak dolewam mleka2% w ilości 1/3 na kubek kawy
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata