Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 47 • Strona 1 z 5
  • 495 / 22 / 0
W jednym z popularnych sklepów zyskał pojedyncze pozytywne recenzje. Może to ktoś z was? Jaka jest dawka tego zajzajeru?
  • 2129 / 26 / 0
Można sobie o tym poczytać na anglojęzycznych stronach- nazywa się to " Jamaica dogwood ". Miałem okazję sprawdzić to osobiście i faktycznie fajna rzecz, oczywiście, nie jest to żaden narkotyk. Jamajski sen ryby to tylko zioło o właściwościach sedatywnych i uspokajających, coś pokroju waleriany bądź większej dawki melisy, efektem jest odprężenie i lekka zamułka. Ma ziemisty, ale przyjemny smak.
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 495 / 22 / 0
I ile się tego zaparza na jeden raz?
  • 2244 / 18 / 0
Nieprzeczytany post autor: borrasca »
Nie zajzajer a miejscowy sposób na połów ryb.

Zawartość jednej łyżeczki do herbaty (niekopiastej) wrzucić do wody (zawartość szklanki) i zagotować a następnie trzymać na małym ogniu przez 10-15 minut. Gotowe.
Uwaga! Użytkownik borrasca jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 495 / 22 / 0
To ekonomicznie dosyć.
Zobaczymy czy warto. Ktoś porównywał to do melisy a ja ostatnimi czasy z niemałym powodzeniem zastępowałem piwo melisą - mam łeb z betonu i po browarkach chce mi się tylko spać, więc kiedy mam ochotę na 2-3 piwka parzę to zielsko i na jedno wychodzi.
Ciekawy jestem efektów bardzo.
  • 54 / 2 / 0
szkoda, że sporo tych nowych w polsce sedatywnych roślinek z internetu można sobie po prostu odpuścić. normalne piwo z biedronki lepiej daje radę, no chyba, że ktoś chce zasmakować egzotyki. A egzotyka bywa nie zawsze przyjazna... przyznaję, że jamaican dogwood ma bardzo ciekawy smak, ale w necie można przeczytać, że ta starodawna "trucizna na ryby", która na ludzi działa rzekomo tylko "uspokajająco", zawiera też pewne hepatoksyczne związki (na wątrobę), więc nie można tego używać długoterminowo. W ogóle bez sensu mieć taką świadomość mając do czynienia ze zwyczajnym uspokajaczem. To samo tyczy się popularnego wypełniacza jointów scullcap, który co prawda ma szeroką gamę zastosowań leczniczych, ale z drugiej strony, jest na czarnej liście FDA ze względu na możliwość uszkodzenia wątroby (długie i częste picie). Po niektóre sedatywne zabawki po prostu nie ma większego sensu sięgać.
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2010 przez narkoziom30, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik narkoziom30 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1176 / 15 / 15
Nieprzeczytany post autor: WaWe »
Od tego snu ryby moim zdaniem (albo po prostu na mnie) lepiej działa waleriana.
Uwaga! Użytkownik WaWe nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 54 / 2 / 0
taa, tylko że waleriana cuchnie. torebeczka za 3zł z zielarskiego tak mi waliła w torbie, że czuć było ze dwa tygodnie po użyciu. torba do pracy cuchnąca walerianą - nie polecam.
Uwaga! Użytkownik narkoziom30 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2244 / 18 / 0
narkoziom30 pisze:
nie można tego używać długoterminowo
To akurat się tyczy generalnie wszystkiego.

Jamajski sen ryby przynosi wspomnienia dalekiego morza. Pewnie to podświadomość, hehe, choć podróże bywają ciekawe.
  • 2129 / 26 / 0
Smak ma to bardzo przyjemny, choć nieco "ziemisty". Uspokaja i tonizuje. Od waleriany jest raczej słabszy. Bliżej mu do melisy.
ODPOWIEDZ
Posty: 47 • Strona 1 z 5
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.